[2016] Train to Busan

filmy z Korei
Awatar użytkownika
kitsune
Już poznaję aktorów ^^"

[2016] Train to Busan

Postautor: kitsune » 09 paź 2016

Obrazek

Train to Busan
Busanhaeng / 부산행

Reżyseria: Yeon Sang Ho
Scenariusz: Park Joo Suk
Gatunek: akcja, survival
Premiera: 20.06.2016 / 13.05.2016 (Cannes)
Linki: trailer 1, trailer 2

Obsada
Gong Yoo jako Seok Woo
Kim Su An jako Su An
Ma Dong Seok jako Sang Hwa
Jung Yu Mi jako Seong Kyeong
Choi Woo Shik jako Young Gook
Ahn So Hee jako Jin Hee
Kim Eui Sung jako Yong Suk

Opis
Pochłonięty pracą Seok Woo ma niewiele czasu aby zajmować się córką, a lista jego złamanych obietnic i nietrafionych prezentów tylko rośnie. W końcu decyduje się spełnić prośbę dziewczynki i zabrać ją do matki, która jest w Busan. Jak się okazuje, jest to najmniej odpowiednia chwila na podróż, gdyż w całym kraju pojawiają się zombie. Pasażerowie pociągu do Busan dość szybko i na własnej skórze przekonują się o sile nacisku ich szczęk.

Zombiaki zrobiły sobie przerwę od igraszek z japońskimi mundurkami i atakują w pierwszym poświęconym im koreańskim filmie. Jest to też pierwszy film aktorski - zajmującego się do tej pory wyłącznie animacjami - reżysera Yeon Sang Ho. Jedna z nich jest zresztą powiązana z tym tytułem.

Ode mnie
Train to Busan to przede wszystkim film akcji, który pomimo ogromnych ilości wygłodniałych zombie, nie jest ani szczególnie straszny, ani brutalny. Sama fabuła również nie jest w najmniejszym stopniu zaskakująca czy rozbudowana - poznajemy kilku bohaterów próbujących dostępnymi środkami (czasem za wszelką cenę) utrzymać się przy życiu i dotrzeć w bezpieczne miejsce. Wśród nich największą sympatię zyskuje nie główny bohater grany przez Gong Yoo, lecz towarzyszący swej brzemiennej partnerce mięśniak, w którego wciela się Ma Dong Seok. :D Spoiler! Tylko nie liczcie, że przeżyje.

Można oglądać bez obaw, bo te dwie godziny to niewymagająca, aczkolwiek całkiem zacnie zrealizowana rozrywka, która podobnie jak przedstawione zombiaki, jest niegroźna dla mózgu.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2016] Train to Busan

Postautor: Chie » 10 paź 2016

Mi się film podobał. Na szczęście nie był aż taki straszny jak myślałam.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Mizuki » 20 lis 2016

Fakt nie było w nim zbyt wielu powodów do strachu, to co czułam oglądając ten film to rozbawienie, nie było tam absolutnie napięcia i atmosfery grozy. Miałam nadzieję, że się trochę poboję a tu nic! Dla mnie super film i bardzo dobra gra aktorska, ale akcja nie porywa. ;-) można pooglądać ale bez rewelacji. Początek zapowiadał sie dobrze ale potem jakoś tak spadały emocje ...
Awatar użytkownika
Skaza
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Skaza » 17 gru 2016

Słyszałam (czy też czytałam) wiele pozytywnych opinii o filmie i chyba za bardzo nastawiłam się na jakąś głębię w filmie o zombiakach, której tam nie było :lol: Trochę się pobałam, trochę się pośmiałam.
► Pokaż Spoiler
Niewymagający film na zimowy wieczorek :kawa:
Nikt nie jest bez Skazy.
Obrazek

Wróć do „K-movie”