[2014] The Royal Tailor

filmy z Korei
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kitsune
Już poznaję aktorów ^^"
Posty: 59
Rejestracja: 31 maja 2011

[2014] The Royal Tailor

Post autor: kitsune » 09 paź 2016

Obrazek

The Royal Tailor
Sanguiwon / 상의원

Reżyseria: Lee Won Suk
Scenariusz: Lee Byeong Hak
Gatunek: dramat kostiumowy
Premiera: 24.12.2014

Obsada
Go Soo jako Lee Gong Jin
Han Suk Kyu jako Jo Dol Seok
Park Shin Hye jako królowa
Tan Song Yun jako król
Ma Dong Seok jako Pan Soo
Lee Yu Bi jako królewska konkubina

Opis
Tradycja jest jedną z najwyższych wartości, na których opiera się Joseon. Nie inaczej jest w kwestii odpowiedniego ubioru. Niemniej jednak zmyślnie skrojona szata może stać się czyjąś przepustką do królewskiej sypialni lub zguby.
Zadający się głównie z kurtyzanami Lee Gong Jin jest lekkoduchem o bogatej wyobraźni i ogromnym talencie do szycia. Pewnego dnia zostaje on wezwany do pałacu w celu naprawienia królewskiej szaty. Poznaje tam młodą królową, której postanawia pomóc zdobyć względy króla poprzez uszycie dla niej najpiękniejszego stroju. Nieświadomie staje się przez to zagrożeniem dla nadwornego krawca, Dol Seoka.

Pozostałe plakaty
► Pokaż Spoiler
Ode mnie
Do pałacowej krawieckiej pracowni zaglądali już wcześniej twórcy Jang Ok Jung, ale dopiero tutaj projektowanie i szycie wysuwa się na pierwszy plan. Chyba nikogo nie zdziwi jeśli napiszę, że najlepszą część tego filmu stanowią właśnie pięknie wykonane kostiumy - łącznie jest ich około tysiąca, z czego ponad trzydzieści noszonych przez Park Shin Hye odznacza się szczególną dbałością o detale. Pojawiają się hanboki o fantazyjnych spódnicach, z trenami, a nawet erotyczne. Wszystkie budzą zachwyt i przynajmniej dla nich warto zobaczyć The Royal Tailor. Co nie oznacza, że film sam w sobie jest zły. Odtwórcy głównych ról - Go Soo i Han Suk Kyu - spisują się świetnie, chociaż sama historia nie jest niczym nowym. Pierwsza połowa jest zaskakująco lekka i humorystyczna, ale ostatecznie jest to dramat z dosyć prostym finałem.


ODPOWIEDZ