[2016] My Annoying Brother

filmy z Korei
Awatar użytkownika
ZhouYanRan
Co to jest dorama? o_O

[2016] My Annoying Brother

Postautor: ZhouYanRan » 24 lut 2017

Obrazek

My Annoying Brother

Tytuł oryginalny: 형 / Hyeong
Reżyseria: Kwon Soo-Kyung
Scenariusz: Yoo Young-A
Gatunek: Komediodramat
Obsada:
Cho Jung Seok jako Doo Sik
Do Kyung Soo jako Doo Young
Park Shin Hye jako Soo Hyun

Opis:
Doo Sik odsiaduje w wiezięniu wyrok za oszustwa finansowe. Jego młodszy brat przyrodni, Doo Young, jest obiecującym judoką, dopóki podczas jednego z meczów nie doznaje kontuzji w wyniku której traci wzrok. Doo Young mieszka sam, gdyż jego rodzice nie żyją, a po swoim wypadku izoluje się od świata. Jedyną osobą, która o niego dba, jest jego trenerka Soo Hyun. Doo Sik wykorzystuje wypadek brata, aby uzyskać zwolnienie warunkowe. Obiecuje zaopiekować się niepełnosprawnym bratem, ale wcale się do tego nie pali. Bracia spotykają się ponownie po latach, emanując wzajemną niechęcią...

Ode mnie:
Wnioskując z angielskiego tytułu, plakatu i zwiastuna byłam przekonana, że będę miała do czynienia z komedią, pośmieję się i będzie fajnie... O, jakże się pomyliłam :shake: ... Już na początku zmuszona byłam sięgnąć po chusteczkę, a do końca filmu zdążyłam zużyć ich całą paczkę :cry: . Mimo, że nikt mnie ostrzegł, to nie czuję się zawiedziona tym, że film okazał się wyciskaczem łez. Dla mnie to po prostu bardzo dobry film i naprawdę świetnie zagrany. Szczególnie para głównych aktorów zapada w pamięć (i w serce :fav: ). Bardzo umiejętnie oddają skomplikowane relacje między braćmi i trudne emocje, które nimi targają. Bardzo na plus zaskoczył mnie Kyungsoo - widać niektórzy idole mają też talent aktorski :wink: . Naprawdę wczułam się w tę historię i gdy obserwowałam, jak relacja między braćmi zmienia się i ewoluuje, i jak oni sami dojrzewają i uczą się życia, to przeżyłam takie katharsis, że aż kataru dostałam...
To film, który pokazuje jaką wartość ma rodzina. To film o tym, że na skrywane żale i uczucia najlepsza jest szczera rozmowa (koniecznie w koreańskiej łaźni :lol: ). To film o tym, że warto wybaczać i że nigdy nie jest za późno, żeby naprawić błędy przeszłości. To film, który uczy, że nie ma takich ran, których nie można uleczyć, a żadna relacja nie jest na tyle zniszczona, by nie dało się jej naprawić. Zdecydowanie dołączam ten film do swojej listy ulubionych i polecam Wam wszystkim.

Obejrzane dramy - 276
Aktualny cel - 300 dram na 10-lecie!
http://mydramalist.info/user/24694/zhouyanran
Kpop Noona (tak trudno teraz znaleźć Oppę...)

Wróć do „K-movie”