[2001] My Sassy Girl

filmy z Korei
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

[2001] My Sassy Girl

Postautor: aurora » 06 sie 2006

My Sassy Girl / Yeopgijeogin geunyeo / 엽기적인 그녀

Obrazek

Korea Płd 2001
Scenariusz i reżyseria: Kwak Jae-Yong (곽재용)
Gatunek: Komedia romantyczna
Czas: 122 min

Obsada:
Dziewczyna - Jeon Ji-hyeon (전지현)
Gyeon-woo - Cha Tae-hyeon (차태현)

oraz

Song Wook-sook (송옥숙)
Kim In-moon (김인문)
Han Jin-hee (한진희)
Kim Il-woo (김일우)
Seo Dong-won (서동원)
Lee Seung-woo (이승우)
Lee Yoo-ri (이유리)

~~~

Film oparty na bestsellerowej ksiazce Ho-Sik Kima, ktora powstala z jego internetowych opowiesci o zwiazku jego i jego dziewczyny.
Na poczatku filmu poznajemy Gyeon-woo, milego i nieco naiwnego studenta, ktory ciagle pakuje sie w jakies klopoty. Na stacji metra natyka sie na sliczna, lecz kompletnie pijana dziewczyne, ktora ratuje przed wpadnieciem pod pociag. Gdy oboje wsiadaja do wagonu, dziewczyna krzyczy na pasazerow, wymiotuje na glowe jednego z nich, po czym nazywa Gyeon-woo "kochanie" i traci przytomnosc. Wszyscy pasazerowie patrza na Gyeon-woo, wiec ten nie widzi wiekszego wyboru jak zaopiekowac sie dziewczyna. W ten sposob rozpoczyna sie dziwny i zaskakujacy zwiazek naszego bohatera i dziewczyny, ktorej imienia nigdy nie poznajemy.

~~~

Linki:
hancinema
Trailer
IMDB

~~~

Obrazek

>>[url=http://renifer7.livejournal.com/84953.html]Drama/movies list!!![/url]>>

[size=75][color=purple]Koktajle Molotowa moga palic tylko policyjne samochody
Mysli moga zwalac z piedestalow[/color][/size]
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 06 sie 2006

filmik bardzo mi sie podobal. pod koniec nawet sie poplakalam i juz chcialam wyzywac ze jak oni moga w taki sposub zakonczyc ten film gdy nagle sie okazuje ze nie mialam owodu by tak rozpaczac ^_^

Mysle ze jak dam 10/10 to sie nie pomyle chociaz przyznaje ze film ogladalam z 2 moze 3 lata temu ^^""
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 06 sie 2006

film jest super i naprawde godny polecenia

mialem napisac cos o opisie,ale powstrzymam sie :twisted:
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 06 sie 2006

Szczerze mowiac... to niebardzo mi się ten film podobał...
No niby mi tam lezka na koncu poleciala (u mnie o to na filmach nie trudno :P) ale... hmm... kurcze... chciałabym sie okreslic co mi sie tak na prawde nie podobalo ale nie potrafie _^_'
(no coz, chociaz jedna negatywna opinia musiala byc... xP)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 06 sie 2006

wersalus pisze:mialem napisac cos o opisie,ale powstrzymam sie :twisted:

? jesli chodzi o to ze nie brzmi po polsku, to zgadzam sie...

Zalozylam ten temat bo przyszlam tu zeby wylac swoj żal..ale okazalo sie ze nie ma gdzie bo nikt jeszcze o tym filmie nie pisal. Czego dotyczy żal? mianowicie tego ze ocenialam film na nanikore.pl i (prawie) WSZYSCY ocenili ten film na 10/10.. a mnie sie wcale nie podobal!!! Byl w porzadku ale nic poza tym... wszyscy sie tak zachwycali i myslalam zebedzie taki super, och i ach a tu.. ee.. taa :P
Na szczescie widze ze znajde tu zrozumienie (przynajmniej czesciowe:P) dla mojej opinii, hihih

Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 06 sie 2006

O... widze, ze nie tylko mi jakos specjalnie do gusty film nie przypadl... :)
Ja tez sie ciesze, ze ktos mnie tu rozumie... (przynajmniej nie jestem sama i mam wsparcie jakby fani tego filmu planowali jakiś zamach hehe ;P)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 07 sie 2006

mi sie podobal, a duza zasluge w tym miala Jeon Ji-hyeon, to moja pierwsza azjatycka ''milosc'', ale z nia bardziej podobal mi sie Windstruck, no i wczoraj widzialem Daisy :)
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 10 sie 2006

Mi "My Sassy Girl" tez srednio sie podobal. Z przeczytanych opinii spodziewalam sie czegos lepszego, a tu taki przyjemny filmik ale nic poza tym. Tylko bylo mi zal tego biednego, poczciwego chlopaka... ^^'
[url=http://ayako_in_love.livejournal.com]LJ[/url] [url=http://www.last.fm/user/ayako/]last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 10 sie 2006

Bo zamiast czytać opinie to powinniście sami sobie wyrabiać :P macie nauczke! hje hje.. tak to niestety jest, teraz zanim sie usiądzie do oglądania to jest godzina szukania po filmwebach i innych takich opinii na temat filmu ;> a później klopsior!
P.S. My Sassy Girl widziałam jak jeszcze stare Kawaii dychało, kiedy jedynym azjatyckim filmem w Polsce był Ring a o dramach nikt jeszcze nie słyszał :) Wtedy sie zakochałam i trwa :)

P.S.2 wersalus, ja dzisiaj też widziałam Daisy :) Jeon tyż kocham i film mnie zachwycił :) Dobry był ^^
Awatar użytkownika
Teeno
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Teeno » 11 sie 2006

My Sassy Girl byl po prostu pierwszym filmem w swoim gatunku, ktory odniosl tak wielka kariere (w duzym stopniu ze wzgledu na Jeon Ji-hyeon, ktora stala sie (od) wtedy idolka tlumow), dlatego stal sie po prostu kultowy. Obecnie filmow tego pokroju jest masa, dziesiatki innych koreanskich romansow czerpie cos z MSG i tak to trwa do dzisiaj, wiec nie dziwie sie w sumie, ze ktos teraz film obejrzy i nie zrobi na nim wrazenia, lub nawet sie nie spodoba.
Jesli o mnie chodzi, byl to jeden z moich pierwszych filmow azjatyckich w ogole, pokochalem go, i choc zostalem wielkim milosnikiem koreanskich romansow do tej pory zaden go nie przebil ^^ Podzielam zdanie Asu - wtedy sie zakochalem i trwa :)
A jeszcze co do aktorki, w sumie nie przepadam za nia AZ TAK ;-] Oprcz Daisy (jakos nie mam czasu obejrzec '^^) widzialem z nia wszystkie filmy, i zwlaszcza Uninvited zrobil na mnie wrazenie pod wzgledem jej roli, gdy w koncu grala dramatyczna i depresyjna. Tymczasem u mnie nadal moim numer jeden wsrod koreanskich aktorek jest Ha-Neul Kim, ktora oprocz uroku osobistego ktorym mnie zniewolila, jest bardzo dobra aktorka, i komediowa, i nie komediowa. Mam tez inne ulubione, a Jeon zawsze stala gdzies z boku i byla dla mnie choc fajna to po prostu przecietna '^^
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 11 sie 2006

mowicie ze to my mamy spaczony poglad bo sobie narobilismy nadziei po przeczytaniu recenzji, a tu.. ups.. -- a moze to Wasz jest spaczony bo skoro ogladaliscie go bardzo wczesnie to macie z nim jakies "romantyczne " skojarzenia (w sensie ze byliscie zachwyceni, bo to byla taka nowosc itd) ;)
poza tym jak mam nie czytac recenzji czy tam innych opisow, musze wiedziec o czm film ma byc:P

Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 11 sie 2006

Teeno - filmy azjatyckie oglądam odkąd pamiętam i aktorek jest wiele, które bardzo lubie, ale nie wiem jak to się stało, że do dzisiaj z nazwiska pamiętam JEDYNIE Jeon ;D Uninvited również widziałam i zgadzam się, że Jeon bardzo dobrze odnajduje się w mroczniejszych, bardziej dramatycznych czy nawet tragicznych filmach ^^ Polecam Ci Daisy, powinna Ci się tam spodobać - moim zdaniem idealnie ją dobrali do tej roli. Aż miło popatrzeć na Jeon-artystke, w długim sweterku i czapeczce zachodzącej na oczęta *_*

Aurora - spaczony może nie, to raczej na zasadzie "sailorkowego sentymentu" kto go ma to wie o co chodzi :) A wiedzieć o czym film jest a przeczytać tysiąc opinii na jego temat i recenzji tu i tam to też troche co innego. Wiem - bo tak zrobiłam z King and the Clown. Napisali mi w opisie że to komedia przez co film bardzo dużo stracił w moich oczach, a to był świetny dramat! :D
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 11 sie 2006

aurora pisze:mowicie ze to my mamy spaczony poglad bo sobie narobilismy nadziei po przeczytaniu recenzji, a tu.. ups.. -- a moze to Wasz jest spaczony bo skoro ogladaliscie go bardzo wczesnie to macie z nim jakies "romantyczne " skojarzenia (w sensie ze byliscie zachwyceni, bo to byla taka nowosc itd) ;)
poza tym jak mam nie czytac recenzji czy tam innych opisow, musze wiedziec o czm film ma byc:P

widzisz droga auroro kazdy film ma swoje miejsce i czas, po obejrzeniu filmu ktory jest w jakis sposob nowatorski, obejrzany zgodnie z chronlogia na zawsze zostanie taki, zas obejrzenie tego filmu po wielu nasladowcach juz nie robi wrazenia, to jakby obejrzec teraz Gwiezdne Wojny czesc 4,5,6 po 1,2,3 to wypadaja dosc blado,

jak jeszcze przeczytanie krotkiego opisu jest dosc sensowne przed obejrzeniem, to czytanie recenzji to koszmar, ja tego unikam i do tej pory dobrze na tym wychodzilem. Tobie tez to polecam
Awatar użytkownika
aurora
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: aurora » 12 sie 2006

Mam nadzieje ze nie obraziliscie sie za slowo "spaczony", moim zamiarem bylo uzycie go zartobliwie :]. Do rzeczy - wersalus oczywiscie masz racje z tymi recenzjami, nie bylo zreszta tak ze szukalam miliardow recenzji, wszystkie byly swietne a potem nagle film mi sie nie podobal.. Tylko pod opisami filmow byly komentarze, a te praktycznie w calosci pozytywne ;)
A jak napisalam, COS nt. filmu musze przeczytac, bo inaczej nie obejrze. Na przyszlosc powstrzymam sie od czytania komentarzy:D
Co do GW pewnie tez masz racje:] Na ten temat sie nie bede wypowiadac bo hihih uwazam ze co by sie nie dzialo to 4-6 sa lepsze niz 1-3... ale 4-6 ogladalam najpierw ^^ wiec jestem spaczona :D

Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 12 sie 2006

aurora pisze:Co do GW pewnie tez masz racje:] Na ten temat sie nie bede wypowiadac bo hihih uwazam ze co by sie nie dzialo to 4-6 sa lepsze niz 1-3... ale 4-6 ogladalam najpierw ^^ wiec jestem spaczona :D

czemu spaczona? 4-6 sa super, czyli wszystko ok, po prostu za pozno obejrzalas My Sassy Girl

co do slowa spaczony to mnie nie urazilo, bo jestem spaczony, wypaczony, zboczony itp.[dluga dosc lista] :wink:

Wróć do „K-movie”