[2001] My Sassy Girl

filmy z Korei
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 18 sie 2006

Ogólnie film mi się podobał, ale brakowało mi w nim czegoś. Nie umiem stwierdzić czego o_O Może po prostu za bardzo się nastawiłam na "świetny film" po przeczytaniu recenzji, tak jak aurora, a okazał się taki zwykły w zasadzie...

[url=http://ayako_in_love.livejournal.com]LJ[/url] [url=http://www.last.fm/user/ayako/]last.fm[/url]
Awatar użytkownika
Wolin
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Wolin » 21 lut 2007

ayako pisze:ale brakowało mi w nim czegoś.

Nooooo... a u mnie wręcz przeciwnie. Większość tego typu filmów jest dla mnie zbyt nierealna. Wydarzenia w nich przedstawiane są trochę odbiegające od rzeczywistości. Natomiast film My Sassy Girl był według mnie właśnie taki... taki prawdziwy, autentyczny, mogący się wydarzyć. Jak go oglądałem to czułem się tak jakbym widział losowe zdarzenia ze swojego życia. Chyba to było powodem, że wywarł na mnie ogromne wrażenie.
Kurde! Gdy oglądałem scenę ze sprawdzaniem obecności w grupie głównego bohatera to byłem niesamowicie zachwycony i uśmiechnięty od ucha do ucha. :D Dosłownie miałem przed oczami wszystkie zajęcia, na moich studiach, na których było niewiele osób a lista obecności pękała w szwach. Właśnie za to uwielbiam MSG... chociaż pewnie większość z was nawet nie kojarzy sceny, o której piszę. Teraz zdałem sobie sprawę, że znam ten film na pamięć - praktycznie każdy moment. Dla mnie MSG miało to coś. :aww:
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: emenemsbis » 21 lut 2007

Ja kojarzę tą scenę z listą obecności :D Mnie też rozbawiła i również skojarzyło mi się to z moimi studiami :D Nigdy nie zapomnę jak wykładowca zamknął nas w sali (razem z nim) żeby mógł nas policzyć bo za dużo osób było na liście, a ci co chcieli przyjść się wpisać, stukali do drzwi...a my krzyczeliśmy żeby nas uratowali bo ktoś nas zamknął XD ... eee....ale nie o tym miałam pisać XD

Mimo że na początku ciężko było mi się wkręcić w klimat (wydaje mi się że to wina tego, że to był mój pierwszy film azjatycki "tego typu" - wcześniej oglądałam same sztuki walki XD ), ale im dłużej oglądałam, tym bardziej mnie wciągał, i tym bardziej utożsamiałam się z głównym bohaterem...
I tak...poryczałam się...chyba tylko filmy azjatyckie potrafią ze mnie zrobić "płaczkę"...Pierwszy film przy jakim płakałam to Hotaru no haka, i dopiero po paru latach trafiłam na My sassy girl - i to jest dla mnie wyznacznikiem jakości filmu - potrafił mnie poruszyć - tak zwyczajnie i po prostu. Nie był tak naiwny, jak niektóre filmy, był - jak to napisał Wolin - po prostu prawdziwy
Obrazek
Awatar użytkownika
amigone
Co to jest dorama? o_O

Postautor: amigone » 23 kwie 2007

ja nie płakałam ja po prostu zalałam sie się łzami...film przepięny i zgadzam sie ze jest niesamowicie prawdziwy
Awatar użytkownika
raistlin86
Co to jest dorama? o_O

Postautor: raistlin86 » 15 maja 2007

Magiczny film. Normalnie ręce mi opadają jak patrzę, że w premierach dvd jest średnie "City of Violence" a żaden dystrybutor nie wpadł na pomysł żeby wydać MSG. Przecież ten film jest przecudowny. W żadny innym filmie aktorka nie mówiła tak fantastycznie "chcesz zginąc?" jak Ji-hyun Jun. Jest to jeden z tych filmów do których systematycznie wracam i za każdym razem podoba mi się jeszcze bardziej :) Moja ocena to mocne 11/10 :D
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 15 maja 2007

Hehe mi też się ten film podobał. Niektóre akcje są z normalnie z życia wzięte. Nie tylko bohater filmu ma taką koleżankę ^^"
火色い烏は新世界の神だ! ~ [url=http://www.last.fm/user/aoikarasu/]aoikarasu.last.fm[/url]
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 15 maja 2007

ja się nie dziwię, że ona do niego tak mówiła.. :P
momentami ten koleś to się tak zachowywał, że ja bym nie tylko tak mówila ale i zaraz wróciła z młotkiem :lol:
chyba, że po drodze po młotek bym jakoś napięcie rozładowała :D

film fajny... ale oglądałam go wieki temu XD chyba ze 4-5 lat temu..
muszę sobie przypomnieć :D jak dla mnie genialna akcja w metrze była :lol:
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 18 maja 2007

No metro po prostu kładzie na kolana, hyhy. I ten dziadek z tupecikiem. Najpiew na tupecik potem na łysą glacę. Załatwiła go na całego, mhehehe.

A koleś to ogólnie zachowywał się jak totalna sierota - to dość częste w komediach, znaczy się zatem, że śmieszne? P_P
Awatar użytkownika
raistlin86
Co to jest dorama? o_O

Postautor: raistlin86 » 18 maja 2007

Jak dla mnie śmieszne ^_^

Dobra też była akcja (właściwie wszystkie akcje były dobre ale łoteva :P) jak wyrywał lachona, a potem w kiblu się okazało, że babeczka sika na stojąco. I ten późniejszy tekst:

- Byłeś z dziewczyną?
-Nie. Byłem z facetem :/
Awatar użytkownika
Hiiroi Karasu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Hiiroi Karasu » 18 maja 2007

Heheh, racja, to też było srogie. :D
Ale takie akcje to tylko w filmie. Mi się nie zdarzyło wyrwać nigdy sikającego na stojąco lachona, ani żaden znajomy się nie przyznaje. :P Nie żeby mi było przykro z tego powodu, hyhy. Ale jestem ciekaw - zna ktoś taki przyapdek z rila?
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: allia » 18 maja 2007

ja raz przebralam kumpla za laskę tak ze go rodzony brat nie poznał (myślał, że to laska) lol - przysięgam XD myślałam, że padnę...
ale nie wyszła z niego ładna laska więc nikt go raczej nie wyrywał :)
Awatar użytkownika
Wolin
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Wolin » 20 maja 2007

Kolega z uczelni pożyczył od dziewczyn miniówę, rajstopy i inne części garderoby. Przebrał się i poszedł na imprezę do kwadratu (dla tych, którzy nie studiują w gdańsku - kwadrat to taki klub, w którym zazwyczaj jest dużo ludzi i w ogóle fajnie :P). Nie, to nie było w juwenalia. ;) Większość osób chciała robić sobie z nim zdjęcia. :lol:
Awatar użytkownika
zly
Co to jest dorama? o_O

Postautor: zly » 17 cze 2007

Film b.dobry ale nieco nierówny.
Dobry początek ,świetna końcówka (od momentu wycieczki w góry) ale w środku jest rożnie.

Dla wielu osób ,w tym dla piszącego,ten film jest pierwszą lub jedną z pierwszych komedii romantycznych (trochę jak Ring wśród horrorów).Dla tego 8,5/10 z przyczyn sentymentalnych.
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 25 lip 2007

Świetna komedia romantyczna!
Według Koreańczyków, ich najlepsza;)
W sumie bardziej od tego podobał mi się film:
"My Tutor Friend" ... ale ten też jest świetny!!
Oczywiście to musi być twoja pierwsza koreańska produkcja filmowa tego gatunku, bo inaczej coraz mniej ci się będzie podobać! Ponieważ wiele filmów tego rodzaju zapożycza z niego wiele rzeczy!!
My SASSY GIRL była to moja trzecia komedia rom. z mojego ukochanego kraju, ale i tak wylądowała na 2 miejscu! Bo na pierwszym jest MY TUTOR FRIEND:) <--- oczywiście ten film oglądałem PO My Sassy Girl!
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 19 sie 2007

No cóż. Nie będe kłamał mówiąc, że śmiałem się i to dość głośno, oglądając ten film. Hańba mi za to, że tak późno sięgnąłem po tą pozycję. Usprawiedliwić się mogę jedynie brakiem chęci. Z tego co słyszałem ametykanie przymierzają się do nakręcenia remake'a z bohaterką typu "the girl nex door' w roli głównej. No cóż jak na amerykanów przystało nie trudno się dziwić. Przyznam się, bez bicia, że widziałem tylko dwa filmy z JJH aka Gianną Jun: Daisy oraz White Valentine. Oczywiście oba warte są polecenia ale 'My sassy girl' jak narazie wymiata. Jeon Ji-hyun dostała niedawno główną rolę w Hollywoodzkiej ekranizacji słynnej Anime Blood The last Vampire, dlatego też zmuszona jest chodzić na lekcje angielskiego =). Zdjęcia rozpoczeły się w styczniu, a premiera szacowana jest na poczatek 2008r. Ale wracając do My sassy Girl. Motyw z przebraniem się w gimnazjalne mundurki i za okazamien dowodów osobistych, bawianie się do rana w klubach dla dorosłych, rozwalił mnie haha. Z tego co wyczytałem film nakręcony został na podstawie internetowych opowiadań i jeżeli faktycznie jest to prawdą to głównemu bohaterowi można zazdrościć takiej dziewczyny. KOlejnym filmem do którego się przymierzam jest Il mare (*amerykański remake już jest) i jeżeli ktoś w ogóle czyta tego posta, a posiada polskie napisy do tego filmu bardzo prosiłbym o kontakt.
Moja ocena filmu 8/10 (bardzo wysoka)

Wróć do „K-movie”