[2006] Holy Daddy

filmy z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2006] Holy Daddy

Postautor: martulex » 31 sie 2006

---------------------------------------------------------------------
Lee Min-woo, HaHa, duch zmarłego ojca i mundurki szkolne...
Zapowiada się kawałek naprawdę niezłej komedii :]
---------------------------------------------------------------------

Posterki

Obrazek

Tytuł koreański : 원탁의 천사 (Won-tak-eui Cheon-sa)

Tytuł angielski : Holy Daddy

Gatunek : Komedia / Fantasy

Data emisji : 24.08.2006

Czas trwania : 105 minut

-------------------------------------------------------------

Reżyseria : Kwon Sung-Guk

OBSADA :

Lee Min-woo
Ha Ha / Ha Dong-hoon
Kim Sang-Joong
Im Ha-Ryong

i inni...
---------------------------------------------------------------

OPIS

Ponieważ brak jakichkolwiek dokładnych opisów,więc przeglądając witryny netowe udało mi się znaleźć zaledwie skrawek informacji i w dodatku strasznie chaotycznie przetłumaczonych na angielski. Niestety nie znalazłam koreańskiego odpowiednika, więc musiałam się zadowolić tą szczątkową informacją...ale to i tak lepsze niż nic :>

Lee Min-woo kreujue nam wizerunek szkolnego chuligana, który jak to w takim przypadku bywa twardo rządzi całą szkołą. Niemniej gagatek ma nieziemskie problemy z własnym ojcem, który to odsiaduje wyrok w więzieniu i wszystko wskazuje na to iż rychło zostanie wypuszczony. Lecz w przeddzieć zwolnienia nieoczekiwanie umiera...
Po swej śmierci żarliwie prosi anioła struża by mógł wrócić na ziemię i choć przez sekundę pobyć z własnym synem, z którym dodam łączyły go raczej oschłe relacje. Niemniej anioł spełnia jego prośbę i zsyła go powtórnie na ziemski padół. Sytuacja wydawałby się rozwiązana, gdyby nie maleńki szczegół, otóż wciela on się w szkolnego ''kolegę'' jego syna...I tak za sprawą swego dość nietypowego życzenia przyjdzie mu zmierzyć się z przyciasnym mundurkiem, tabunem niezrozumiałych materiałów edukacyjnych, dziwacznymi zachowaniami współczesnych nastolatków i w końcu stanąć oko w oko z największym szkolnym łobuzem jakim jest jego własny syn...

Fotoski

Obrazek...Obrazek...Obrazek...Obrazek...

Obrazek...Obrazek...Obrazek...Obrazek...

Nie wiem jak Wy, ale ja obu Panów znam doskonale i uważam, że powinni pokazać swe taletny komiczne. Uroczy Lee Min-woo już w NN 5 pokazał na co go stać, natomiast w X-manka i LL był świetny... natomiast Ha Ha to przede wszystkim niezwykle śmieszna osobowość i ta jego ekspresja twarzy...kłania się również NN 5, X-man, Love in Magic czy choćby My Boss, My Teacher ^^

Przyznam, że nie mogę się już doczekać co ten niezwykły duet nam pokaże...

Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 31 sie 2006

czekam na ten film od wiekow i jeszcze pewnie dlugo poczekamy :(

to tytul jednak bedzie 'Holy Daddy' tak? Bo mial byc 'Angel... cos tam' ^_^
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 31 sie 2006

Ten inny tytuł : Wontak's Angel...ciągle też na niego trafiam, ale w oficjalnych serwisach internetowych go brak :( Natomiast na youtube i przeróżnych forach krąży właśnie ten WA...i w sumie całkiem słusznie, bo to dokładne tłumaczenie z koreańskiego tytułu ^^
Awatar użytkownika
ayako
Przyklejony do ekranu

Postautor: ayako » 01 wrz 2006

Film rzeczywiście zapowiada się ciekawie ;)
Już nie mogę się doczekać kiedy wezmę go w swoje łapki... :D
[url=http://ayako_in_love.livejournal.com]LJ[/url] [url=http://www.last.fm/user/ayako/]last.fm[/url]
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 12 paź 2006

Jak już go wzięłam w swoje łapki, wprawdzie bez napisów...lecz to mało istotny szczegół i muszę przyznać, że szczęka mi opadła. Jak myślałam o głównym duecie aktorskim i luknęłam na plakat to mym pierwszym skojarzeniem była kwestia : ależ to będzie aż do bólu śmieszna komedia, po której zapewne będzie mnie bolała szczęka. Otóż NIE !!

Komedia jest w kilku scenach i na tym się kończy, przede wszystkim jest pokazany portret emocjonalny chłopaka, który nie potrafi ogarnąć chaosu jakim stało się jego życie. Nienawidził ojca za życia, lecz po jego śmierci nie potrafi mu w pełni przebaczyć. I nagle bach...ojciec umiera, dosłownie na kilka chwil przed upragnionym wyjściem na wolność i ujrzeniem kobiety, którą kochał i swego jedynaka. Dzień pogrzebu wprowadza napiętą atmosferę, natomiast po drugiej stronie toczy się walka o duszę. Zmarły kaja się przed aniołem stróżem, by ten pozwolił mu odkupić winy i co za tym idzie spotkać się ze swym pierworodnym. Anioł przychyla się do tej dziwnej prośby i zsyła delikwenta na ziemię, zwracając mu przy tym młodość. I tak nowo odmieniony ojciec dostaje się do szkoły syna i stara się do niego zbliżyć. Zadanie nie jest łatwe, gdyż jak się okazuje to prawdziwy gagatek, który twardą ręką rządzi szkołą. Ale ojczulek sam nie należy do ułomków, aż wreszcie po ciężkich przebojach udaje mu się pozyskać zaufanie syna. Mamy parę zabawnych scen, w których poznają się na nowo, a potem smutek... Samej końcówki nie zdradzę, lecz muszę przyznać że łezka mi poleciała przy ostatniej scenie...

Film, mimo iż średnio komediowy zasługuje na uwagę, choćby z racji niebanalności scenariusza i naprawdę doborowej obsadzie.
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 11 sty 2007

na koncowce az sie pobeczalam. :)

wspanialy film ^^
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 02 gru 2007

Bardzo fajny film.
Śmiałem się ... i popłakałem też.
Lee Min-woo nie dość, że świetny piosenkarz to i aktor!
Zaczęło się dziwnie, rozkręciło się pozytywnie i...
Zakończyło się bosko. Polecam...
Połączenie dramatu z komedią:)

Jest to mój 49 koreański film:D
Już niedługo 50!! *_*
Musze wybrać jakiś dobry:D
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG

Wróć do „K-movie”