[2005] Duelist

filmy z Korei
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

[2005] Duelist

Postautor: madziorekk » 15 paź 2006

Obrazek

reżyseria: Myung-se Lee
scenariusz: Hae-jyung Lee, Myung-se Lee
premiera: 8 września 2005 (Świat)
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Fantasy, Akcja, Dramat historyczny

Akcja rozgrywa się w Korei w czasach dynastii Chosun. Młoda pani detektyw Namsoon (Ha Ji-won) i jej wierny towarzysz Ahn (Ahn Sung-ki) zostają przydzieleni do sprawy fałszowania pieniędzy. Policjantka zaczyna zbierać informacje, posługując się licznymi przebraniami: mężczyzny w tawernie, kobiety sprzedającej alkohol na targu, oraz pięknej Kisaeng, koreańskiej odpowiedniczki gejszy. Raz za razem natyka się na tajemniczego, przystojnego szermierza o imieniu Sad Eyes (Kang Dong-won) - i jest to sparring od pierwszego wejrzenia.

Czując do siebie nieodparty pociąg, ognista Namsoon i enigmatyczny Sad Eyes rozpoczynają grę w kotka i myszkę w przepięknie zaaranżowanych pojedynkach, które tylko podsycają ich wzajemne uczucie. Jednak w toku ich walki okazuje się, że Sad Eyes, wierny podopieczny Ministra Obrony (Song Young-chang) bierze udział w spisku tego drugiego, mającym na celu przejęcie władzy nad krajem - co znaczy, że szermierz jest wrogiem Namsoon.

informacja wzięta z FilmWeb

Obsada:

Obrazek
Ha Ji-won jako Nam-soon

Obrazek
Kang Dong-won jako Sad Eyes

Obrazek
Ahn Sung-kee jako Ahn

Song Young-chang jako Minister Obrony

------
OST

Obrazek
CD 1
01 Main Theme From "Duelist"
02 Storm
03 장터의 일당들
04 병판의 생일잔치
05 一基一會
06 Love Theme From "Duelist"
07 그림자
08 슬픈눈을 가진 자객
09 Dies Irae
10 슬픈대결
11 마지막 만남
12 Love Song (Cello Verion)
13 어둠의 경고
14 봉출과 달빛여인
15 좌포청과 정탐꾼
16 안포교의 위기
17 Love Theme (Electric Piano Version)
18 그림자 (Piano Solo Version)

CD 2
01 슬픈눈
02 Love Song
03 용모파기장
04 마지막 대결
05 남순의 분노
06 돌담길
07 Attractive Tango
08 홍등가
09 출두명령
10 낙화
11 홍등가의 추억
12 독화살의 비밀
13 풀무간의 음모
14 Fall In Love
15 숙명의 적 (`Love Song` Orchestra Version)
16 탕촌천곡의 메아리 (`Main Theme` Waltz Version)
17 슬픈눈 (Piano Solo Version)
18 그림자 And Love Song
19 Love Theme (Piano Solo Version)

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 15 paź 2006

Uwielbiam ten film...Jest absolutnie piękny, czysty, wręcz magiczny. Wzorowali się na Damo, stąd me zainteresowanie tą pozycją. Ścieżka dźwiękowa jest obłędna i zarazem zachwycająca. Wielu 'amatorów' kina azjatyckiego wypisywało na różnych forach, iż film jest tragiczny i nie warto tracić na niego czasu. Gdy padło pytanie udowodnijcie na jakiej podstawie tak twierdzicie zapanowała cisza, a potem runęła masa odpowiedzi bez ładu i składu. W moim odbiorze genialny obraz, który promieniuje walorami estetycznymi, jednocześnie wtłaczając do naszej podświadomości eteryczne obrazy :] Reżyser w cudowny sposób pozbawił film zbędnych dialogów, sama burza emocji i nieskończonych domysłów...Odwieczny pojedynek, który toczy się między kobietą i mężczyzną, miłością i nienawiścią, zdradą i honorem, dominującą władzą i chorą ambicją... skupisko symboli, aż do bólu proszące się o własną interpretację. Ciśnie mi się na myśl, by koreańska nacja poszerzyła w swym filmowym dorobku owy gatunek, gdyż ogląda się go z wielką przyjemnością #__#
Awatar użytkownika
Gwiazdeczka
Przyklejony do ekranu

Postautor: Gwiazdeczka » 15 paź 2006

Wspanialy film. A Dong Won jest poprostu boski. Sceny walk ktore wygladalt jak taniec zakochsnych byly przepiekne. Ostatnio bardzo polubilam filmy tego typu.Wczoraj ogladalam film w podobnych klimatach ale tajwanski THE BANQUET polecam serdecznie ^_^
[img]http://img.photobucket.com/albums/v508/Etolie/Bannery%20i%20avatary/kamya.jpg[/img]
cr:cyndesign i ojou
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 15 paź 2006

Hahaha XD tośmy się zmówiły ^^! Ja też wczoraj oglądałam The Banquet i był PRZECUDOWNY :D Zhang Zhiyi (czy jakoś tak) bardzo fajnie zagrała ^^ A i ten Księciunio był niczego sobie *_*

A co do duelista, to jeszcze go nie widziałam, mimo iż gra w nim jeden z moich ulubionych aktorów ^^;
www.evieseo.blogspot.com
www.chomikuj.pl/EvieSeo
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 08 kwie 2007

W moim przypadku jest zupełnie inaczej ^^ uwielbiam Duelista, ale z Damo to troszkę się rozczarowałam. Chodzi mi oto, że dramka jest super i w ogóle, ale po obejrzeniu filmu miałam nadzieje, że mnie bardziej zaciekawi, a tak już od dwóch miesięcy Damo czeka u mnie na dokończenie.. zostały mi dwa episody i jakoś nie mam chęcia do obejrzenia ich ^^
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 08 kwie 2007

Duelist jest jednym z moich najulubienszych film super bardzo mi sie podobal, jakos damo zaczelam obejzala pol pierwszego odcinka i wylaczylam bo mi sie dluzylo XD
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 08 kwie 2007

Tak właściwie to ja wiem jaki jest zakończenie Damo ^^ wiem, że powinnam wrócić do tej dramki, bo w końcu głupio tak przerywać oglądanie na dwa epki przed końcem..
co do muzyki to jest kapitalna ^^

troszke sie offtop zrobil, no ale moze nikt nie zauwazy xD
Awatar użytkownika
justyna2104
Oglądam regularnie xD

Postautor: justyna2104 » 15 maja 2007

niedawno sobie obejrzałam ten film i bardzo mi podpasował, tym bardziej, że lubie kiedy film jest ładnie zrobiony od strony plastycznej, niekiedy w takiej ładnej scenerii fabula schodzi dla mnie na drugi plan. Tutaj miałam wrażenie, że fabuła rzeczywiście jest na drugim planie na korzyść obrazu. Jest cosik w tym filmie magicznego, a główny bohater niesamowicie wygląda w tych długich włosach (nie wiem czy nie lepiej niż w krótkich :wink:)
Sarangheyo saranghejwoyo gudeyo
andwe uri iromyon andwe momchwoso donun andwe...

AJA AJA FIGHTING!!!
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [2005] Duelist

Postautor: Chie » 11 sty 2012

Film jest naprawdę dobry.Świetnie mi się go oglądało.Wszystko pasowało.Oboje pasowali do siebie .Muzyka i reszta również.Sad Eyes.Och nie mogłam oderwac od niego oczu.Uważam że lepiej wygląda w długich włosach i ma ładny uśmiech.Jednak w tym filmie nie powiedział chyba nawet 20 zdań więc trochę szkoda ale to nic.Jego walki z policjantami i Nanson wszystko wynagrodziły mi.Muzyka idealnie wpasowywała się w sceny.Do tego ost jest w miarę dobry może nie genialny ale kilka nutek przykuło moją uwagę.
Przedostatnia scena a mianowicie ta ich walka w śniegu była genialna.To wyglądało jakby tańczyli przez co na chwilę się wyłączyłam i tylko patrzyłam w ekran.
Do tego jej kolega pan policjant był świetny i zabawny do tego .Polecam ten film jak najbardziej
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 05 lut 2012

And a man and a woman were fighting like crazy with some sharp swords. But they also looked like they were dancing.

Obrazek

urocza bajka :melt: , ze ślicznymi ujęciami i pięknymi scenami walk :melt: i kapitalną muzyką ... normalnie aż się nie chciało przestać oglądać :aww:

główna rola kobieca, cóż za bogactwo... bo każda kobieta ma wiele twarzy... dla ciekawych kilka zdjęć:
Spoiler! Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

główna rola męska ....
Obrazek
i muszę dać jeszcze te zdjęcia:
Spoiler! Obrazek

Obrazek

Obrazek
bo to nie tak prosto "uchwycić" uciekającego :mrgreen:

cóż nawet najlepsze zdjęcia ... nie wyrażą jak bardzo mi się podobało ...
polecam :victory:
Obrazek
Awatar użytkownika
Heartless
Oglądam regularnie xD

Postautor: Heartless » 03 lut 2013

Jako niepoprawna romantyczka kocham bajki, najlepiej z tym dobrym i szczęśliwym zakończeniem :rolly:
A ta bajka miała tyle smaków, że nie wiem do końca, czy była ona gorzka czy słodka. Smutne Oczy bezimiennego szermierza, smutna miłość pani detektyw połączone z opowieścią o zdradzie i lojalności wprawiły mnie w nostalgiczny nastrój, spotęgowany przepięknie dobraną muzyką ( szczególnie Geu Rim Ja And Love Song - Lee Seung Yul, Park Ki Young przypadł mi do gustu :fav: :fav: :fav: ). Zaraz obok sceny pełne komicznych sytuacji przyklejały do mojej twarzy uśmiech. Taka emocjonalna dwubiegunowość trochę mnie wybiła z normalnego rytmu, co tym bardziej utkwiło w pamięci ( bo tego filmu nie da się już tak po prostu zapomnieć ) :smitten:
Zachwycona jestem zdjęciami, ujęciami slow motion i oczywiście choreografią walk Namsoon i Sad Eyes. Od czasów Hero z Jet'em Li dawno nie zauroczyła mnie tak strona wizualna filmu. Czerń i biel ( sceny walki ), a kiedy indziej feeria barw ( targ, Gisaeng ). Nie da się oczywiście pominąć głównych wykonawców, i chociaż Ha Ji-won widziałam w wielu filmach ( i jej miny dobrze znam ) to nadal jestem pod wrażeniem fizycznej sprawności aktorki, natomiast Kang Dong Won idealnie pasował do roli Sad Eyes ( jego specyficzny wyraz oczu został wykorzystany w Haunters ) i chociaż powiedział raptem z 15 zdań to i tak jest świetny :smitten: :smitten: :smitten:
Jeśli ktoś chce dobrej rozrywki to polecam ten film ( 10/10 ), bo ja dodaję go do moich ulubionych :fav:
Są łzy tak ciężkie i gorące, że nie można ich wypłakać.
Zapadają w serce spalając je.

Nicolae Iorga
Awatar użytkownika
etebari
Co to jest dorama? o_O

Postautor: etebari » 21 lip 2013

Film w pewnym sensie dziwny zwłaszcza dla odbiorcy nie mającego jeszcze obycia z kinem azjatyckim. Urzekająca choreografia walk, niesamowity klimat:) Warto!

Wróć do „K-movie”