[2006] Seducing Mr. Perfect

filmy z Korei
Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

[2006] Seducing Mr. Perfect

Postautor: martulex » 06 lut 2007

Obrazek

Tytuł : Mr. 로빈 꼬시기

Reżyseria: Sang-woo Kim

Tytuł ang. : Seducing Mr. Perfect

Gatunek : Komedia romantyczna

Rok produkcji : 2006

Czas emisji : 107 minut

Stronka oficjalna : CLICK

Plakaciki

ObrazekObrazek

OBSADA

Uhm Jung-hwa jako Min-joon
Daniel Henney jako Robin Heiden
Bang Moon-soo
Kim Ki-hyeon

OPIS :

Posiadasz kochanego chłopaka, jesteś spełniona zawodowo, a przy tym wszystkim otaczają Cię wspaniali przyjaciele...Co robisz ? Ano cieszysz się urokami życia i trwasz w złudnym przekonaniu, że jesteś bezgranicznie szczęśliwa. Aż w końcu przychodzi ta czarna chwilia, gdy sobie w końcu uświadamiasz, że to piękne życie istnieje tylko w bajkach !!

Min-joon pędzi spóźniona do pracy, co owocuje drobną stłuczką na trasie. Wysiada więc z postanowieniem załagodzenia sytuacji. Niestety, pech chce, że z uszkodzonego pojazdu wyłania się obłędnie przystojny i szalenie elegancki mężczyzna, który tak się składa mówi tylko i wyłącznie po angielsku. W przebiegłej główce sprawczyni wypadku rodzi się diabelska zgrywa, postanawia ona udawać, iż ni w ząb nie rozumie swego rozmówcy. Natomiast Robin, rzeczony poszkodowany zachowuje większy umiar i chłodnym okiem ocenia sytuację. Bez ceregieli pstryka jej fotkę, a następnie wyrywa telefonik i spisuje numer owej delikwentki. Trzeba przyznać, że dzień nie zaczyna się pomyślnie, na domiar złego w firmie krąży fama jakoby funkcję nowego zwierzchnika miał objąć wybitny specjalista, który płynnie włada aż pięcioma językami. Plotka zatacza szersze kręgi, a Min-joon niespodziewanie się dowiaduje, że jest zmuszona zostać jego sekretarką. Jakaż następuje konsternacja, gdy nowym szefem okazuje się być nie kto inny jak facet, z wgniecionego przez nią pojazdu, który to podobno nie znał koreańskiego. No cóż analizując sytuację, sama również świętą nie jest, gdyż zataiła swoją znajomość języka jakim posługiwał się ten cyniczny mężczyzna. Należy więc odhaczyć kolejny minus na liście porażek, które nastąpił w przeciągu doby. Pocieszeniem więc staje się wspólna celebracja urodzin, którą ma obchodzić z ukochanym. Szkoda tylko, że padalec siedzi sobie przy stoliku z jakąś młodą kobietą i w najlepsze peroruje na cały lokal. DOŚĆ !! Miarka się przebrała, pełna furii dopada zdradzieckiego skunksa i tarmosi go niemiłosiernie. Gdy pierwsze emocje opadają, a były chłopak podkreśla, że nie chce mieć z nią nic wspólnego, Min-joon kompletnie się załamuje. I w tym przykrym momencie zjawia się jej znienawidzony dręczyciel - szef z piekła rodem, który oświeca ją iż prawdziwa miłość nie istnieje, a wszystko co związane z tym pustym pojęciem to nic innego jak wyrafinowa gra rozgrywająca się na różnych płaszczyznach...czy ktoś niewinny i pełny wiary w to niezmierzone uczucie skruszy lodowe mury jakimi otoczył się Robin, a może "Pan Idealny" pod każdym względem sam obudzi się z cynicznego marazmu i zacznie przejawiać głębsze zainteresowanie względem uroczej osóbki jaką jest jego zakręcona sekretarka...:wink:

Po tej produkcji moja wiara w piękne komedie romantyczne, którymi zachwycali nas swego czasu Koreańczycy powróciła lotem błyskawicy. Kapitalne zdjęcia, nastrojowa ścieżka muzyczna, śmieszny scenariusz, niezła gra aktorska i cudowny romans. Nareszcie mogę autentycznie stwierdzić, że jestem zachwycona. Czyżby aż nadmiar zachwytu, nic podobnego. Film mnie naprawdę zaskoczył. Gdy kilka miesięcy temu wyczytałam informację o kręceniu zdjęć byłam podekscytowana, jednak gdy doszłam do obsady, mój zapał szybko wygasł. Powodem było jedno nazwisko, Daniel Henney. Owszem jest przystojny, lecz gdy oglądam film azjatycki to pragnę by bohaterowie posługiwali się określonym językiem dość płynnie, a jak wiadomo Danny nie zna koreańskiego. Cały czas jest w fazie intensywnej nauki, lecz efektów nie widać. No i dzisiaj musiałam zmienić swą mało trafną opinię, wprawdzie nie o umięjętność lingwistycznych tego cudownego pana jak o wtopieniu języka angielskiego w cały obraz. Może to przypadek, lecz tutaj wszystko wypada znakomicie. Stworzono coś nowego, ciekawe wizerunki bohaterów nie są już tylko odgrzewaniem tych samych wzorców, co cieszy :] I mimo, iż pewne sceny można porównać do tych mających miejsce w amerykańskich komediach romantycznych, tak i to nie razi, wręcz przeciwnie podkreśla tylko oryginalność produkcji ^___^

Awatar użytkownika
Yumi
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yumi » 06 lut 2007

yay czekałam na ten film przeszło pół roku od kiedy usłyszałam OST i cudowną piosenkę Kissing Me! no i teledysk ze scenami z filmu:) Tak się ciesze że jest już dostępny do ściągnięcia:)

Madziorekk ma racje że świętnie piszesz opisy i potrafisz zachęcić przyszłego odbiorce no powinni ci za to płacić bo publike poszerzasz :P
*LJ* Last*
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 08 lut 2007

:) Wrauuu ... wyciąć ostatnie 15 minut i będzie to najlepszy film.. a raczej komedia... którą w ostatnim czasie oglądałam... Ostatnia scena juz jest ok ale to co jest przednia..t o ja nie wiem kto pisał tą część scenariusza......

Pierwsza część jest poprostu miodzio... jetem pod duzym wrazeniem.... jednoczesnie odroznia sie od innych komedi koreanskich... a nasz bohater jest wspaniały......... ona nie lepsza... szczególnie z tymi wkładkami ....... do powiększania biustu.... Ale się uśmiałam:P Naprawdę polecam.. idealny na zimny i deszczowy wieczór... z gorąca czekoladem.... i mieskiem na ekranie monitora :P
Obrazek
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 10 lut 2007

ahh.. @_@;
prześliczny film ;)
nie wiedziałam, że daniel jest taaaaak pociągający.. ;D
w kim sam soon zwracałam bardziej uwagę na hyun bina xD

a tutaj daniel naprawde się wykazał;D
naśmiałam się i napłakałam ;D
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 10 lut 2007

w kim sam soon zwracałam bardziej uwagę na hyun bina

Może w Kim Sam Soon po prost Daniel nie był przeziebiony i przez to nei byl pociąąąągajacy :P
A tak na powaznie to w KSS tez raczej na Hyun Bina uwage zwracalam.... na Daniela mniej wiec moze po obejrzeniu tego filmu i mi przypadnie bardziej do gustu :P
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 10 lut 2007

Obejrzałam film i jestem w szoku O_O Daniel jest boski... ale ciacho :) Również w MNIKSS zwracałam uwage na Hyun Bina, podobnie było w Spring Waltz ^^

Co do filmu to był boski ^^ Główna aktorka była poprostu prześliczna (super wyglądała razem w parze z Danielem), i te angielskie wstawki *miodzio* i scena stłuczki, albo hasło, że taką sukienke miała jego babcia (albo to była mama *intensywnie myśli*). Mimo wszystko mam jedno ALE.. scena w firmie jak juz sie umawiali z tym facetem i cudowna opowieść gł. bohaterki i nagle cud! szef tamtej firmy zgodzil sie na ich propozycje (nie pisałam konkretow, bo Devi tego jeszcze nie ogladala :P). Ale i tak dałabym 10/10.
Właśnie ładuje part 1 CD1 tego filmu ^^ wiec juz niedlugo bedziesz mogla sciagnac ten film Dev :D
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 10 lut 2007

madziorekk, taaaa, ta scena z opowieścią była przesłodzona jakaś.. ogólnie dziwnie to wyglądało na tle całego filmu, aczkolwiek nie popsuło niczego ;DD

a co do sukienki, to taak, zapytał, czy ma na sobie sukienke babci, a jego babcia ma podobą piżamke xDDDD
Awatar użytkownika
linn.enn
Oglądam regularnie xD

Postautor: linn.enn » 12 lut 2007

Devi pisze:
w kim sam soon zwracałam bardziej uwagę na hyun bina

Może w Kim Sam Soon po prost Daniel nie był przeziebiony i przez to nei byl pociąąąągajacy :P
A tak na powaznie to w KSS tez raczej na Hyun Bina uwage zwracałam.... na Daniela mniej wiec moze po obejrzeniu tego filmu i mi przypadnie bardziej do gustu :P

A ja zwróciłam na Daniela najbardziej uwagę w KSS i w SW :) (Spring Waltz, nie Star Wars xDDD). Ehh fajny jest :33 ... w tych dwóch dramach grał kogoś, kto nie był happy, aż mi go szkoda było XD. No ale w tym filmie też mi się bardzo podobał :D. Tylko ta końcowa scena z przekonaniem szefa 2 firmy... nie wiem... komuś się śpieszyło czy co? :/ straaaaaaasznie naciągane, ble.
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 12 lut 2007

w ogole.. sam fakt, że on się dał namówić by ta cała ms. June opowiedziała tą historie.. XD jakieś mi się to mało prawdopodobne wydało ;P
Awatar użytkownika
Yumi
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Yumi » 12 lut 2007

yay w końcu udało mi się obejrzeć ten film. Ściagnęłam go zaraz po przeczytaniu opisu ale musiałam czekać na przyjaciółkę. Anyway film był naprawde zabawny i nawiązuje do tradycji wspaniałych koreańskich komedii chociaż zgodze się z wami że kilka końcowych scen było jak dl;a mnie naciąganych
*LJ* Last*
Awatar użytkownika
czerteziki
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: czerteziki » 12 lut 2007

Ja jak pisalam na pm kiki uwazanm ze chyba scenariusz do ostanich 10 minut pisał poprostu ktos inny bo to jakas porazka.... i nie moge dac przez niego filmowi wiecej jak 9,5/10 albo nawet 9.... za to ostania kilku sekundowa scena w domu jego panny i motyw śłubu był boski:P
Obrazek
Awatar użytkownika
Devi
Doramowy maniak

Postautor: Devi » 22 lut 2007

Powiedzmy, że potraktowalam to jak 2 odcinkową mini dramę hahaha. Nie mogłam się po prostu powstrzymać żeby nie zobaczyć chociaż kawałka tego cuda xP

Sama nie wiem ale... DH ma wg. mnie taką specyficzną posturę... tak fajnie staje i w ogóle... no sama nie wiem jak to określić ale na prawdę fajnie mi się go w tym filmie ogląda... no i to połączenie angielskiego i koreańskiego wcale mi nie przeszkadza... a wręcz mi się podoba :)
.:: Unieś głowę. Prędzej czy później zostaniesz ranny,
więc równie dobrze możesz patrzeć jak to się stanie ::.
Awatar użytkownika
amigone
Co to jest dorama? o_O

Postautor: amigone » 23 kwie 2007

połącenia angielskiego i koreańskiego w filmie naprawde fajnie wyszło. oglądałam ten film na youtube w częściach (co chilami było derwujące neisamowicie ale nigdzie nei mogłam go sciagnąc -wiec jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co się ma)
troche mnie ten film rozczarował -spodziewałam sie naprawde dobrej komedii czytajac recenzje i opinie a ta była taka sobie, przeciętna
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 12 maja 2007

Filmik bardzo fajny. Trochę poważny, trochę zabawny - miło przy nim spędziłam czas. Połączenie angielskiego z koreańskim było interesujące i dla mnie na plus. A i jeszcze scenka z wrestlingiem ;)
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 03 wrz 2007

Średniak!
Obejrzałem... Podobało mi się...
Ale film trochę mnie wynudził:(
I wydawał się dłużyć!
Tak 6/10:)
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG