[2004] Temptation of Wolves

filmy z Korei
Awatar użytkownika
Asu
Kiedy bedę spać? @_@
Kontaktowanie:

Postautor: Asu » 22 kwie 2007

Przesuwam posta tutaj, jako, że temat już istnieje, a nowo-założony kasuje zgodnie z zasadami forum.

Saritha86 pisze:Cze.
Właśnie obejrzałam ten film i szczerze powiem, że bardzo mi się podobał.
Obydwaj gł. bohaterowie byli zarąbiści. Jo Han Sun był cudowny niby
taki twardziel, a jednak chłopak o dobrym sercu... Tylko się w takim zakochać.
Co do gł. bohaterki to urodą nie grzeszy. Moim zdaniem mogli obsadzić kogoś ładniejszego bo przecież w Korei nie brak ładnych dziewczyn. Być może dlatego początkowo raziła mnie jej uroda, ale pod koniec filmu polubiłam ją i już nie zwracałam uwagi na jej wygląd (nie wiem czy to zasługa jej gry czy postaci w jaką się wcieliła - ale ważne że mi się w końcu podobała.)
Ale niestety muszę dodać co mi się nie podobało w tym filmie, a mianowicie 1 szczegoł:
* czytając streszczenie tego filmu doszłam do wniosku, że oboje nie będą wiedzieli, że są rodzeństwem a tu niespodzianka. Tae-Sung Jung od samego początku wiedział o tym. I właśnie tego nie rozumiem. Jak można zakochać się we własnej siostrze, gdy się wie, ze ona jest twoją siostrą. Co innego gdyby nie wiedział. Może jestem dziwna, ale to do mnie nie przemawia.

To tyle, jeżeli chodzi o moją negatywną opinię co do tego filmu. Reżyser mógł zrobić bardziej fajniejsze zakończenie bez tego całego dramatyzmu koreańskiego (bo powiem szczerze, że nienawidzę płakać na filmach... chociaż bardzo doceniam ten rodzaj gatunków filmowych, a przy tym filmie ryczałam... ). Czy Tae-Sung nie mógł by po prostu wyjechać do Australii i spotkać tą niewidomą dziewczynę i być po prostu z nią... Było by tak pięknie... ale czy przez to film nie straciłby tego niezwykłego klimatu...??? Sama już niewiem???
Ale i tak film mi się bardzo podobał. I te sceny bójki. Po prostu miodzio. A jak widziałam jak Hae-Won Bahn płakał za Tae-Sung po prostu serce mi się ściskało.

Moja ocena to mocna 9!!!!
Sorki za tak długą opinię-ale nie mogłam się powstrzymać
Pozdrwiam...

www.evieseo.blogspot.com
www.chomikuj.pl/EvieSeo
Awatar użytkownika
amigone
Co to jest dorama? o_O

Postautor: amigone » 23 kwie 2007

Temptation of Wolves to pierwszy koreański film jaki obejrzałam - zakochałam sie w nim,
płakałam ogladajac końcówke i byłam w niesamowitym szoku jaka jest róznica pomiedzy tego typu dramatami amerykańskimi itp a koreańskimi. teraz praktycnie juz nie oglądam produkcji amerykańskopodobnych na rzecz kina koreańskiego :)

uwarzam ze gdyby końcówka była inna film starciłby swój klimat i niesamowitośc

dałabym mu 10/10 (byc moze przez sentyment ale według mnie ten film zasłużył na jak najwyzsze oceny)
Awatar użytkownika
San-chan
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: San-chan » 24 kwie 2007

;;____;;
skończyłam oglądać ten film kilka minut temu i nadal nie mogę przestać płakać..
prześliczny film, właśnie taki jakie lubię *___*

jest to kolejny film, przez który mogę powiedzieć, że kocham filmy koreańskie, poprostu nic się z nimi nie równa.. ^^'
Awatar użytkownika
Kuririn
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Kuririn » 25 kwie 2007

To raczej film dla dziewczyn z tego co widze :P ponieważ mi sie niepodobał mało poruszajacy i akcje też słabe przemęczyłem sie ogladajac ten film.
-How can you be that strong and not like fighting
-Have fun!
-Death and pain are just the cost of fun!
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: emenemsbis » 25 kwie 2007

Kuririn, to że się tobie nie podobał, to nie znaczy że jest dla dziewczyn ;] Parę postów wcześniej wypowiedział się przynajmniej jeden chłopak, któremu film się podobał^^

Może napiszę coś od siebie po pewnym odstępie czasu - mimo że obejrzałam od tego czasu dużo filmów, jest to nadal mój ulubiony film, do którego zawsze z miłą chęcią wracam... jeszcze raz gorąco polecam :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Wolin
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: Wolin » 20 maja 2007

emenemsbis pisze:Kuririn, to że się tobie nie podobał, to nie znaczy że jest dla dziewczyn ;] Parę postów wcześniej wypowiedział się przynajmniej jeden chłopak, któremu film się podobał^^

Mi też się podobał, ale kuririn ma rację. Tak, to jest film dla dziewczyn. :wink: Przecież każda chciałaby być podrywana przez dwóch największych w mieście elo typów. :P Rolę tej dziewczyny musiałaby dostać jakaś niezła laska, żeby film podobał się trochę bardziej facetom. :wink:

Temptation of Wolves jest całkiem niezły. Bardzo dużym plusem jest to, że mnie zaskoczył... i to kilka razy nawet. :P W tego typu filmach naprawdę bardzo rzadko to się zdarza. Momentami zbyt naiwny i sztuczny, ale mimo to pozostaje dobrym filmem.
Ma niezłe zakończenie. I nie chodzi mi tu tylko o sam koniec tej historii, ale również sposób w jaki autorzy go nakręcili. Bardzo podobały mi się w nim te wszystkie sceny ze zwykłą kamerą cyfrową. Świetny pomysł. Aha, no i początek jest również fantastyczny. :D Ten motyw w przejściu podziemnym (czy czymś w ten deseń :roll:), gdzie spotkali się główni bohaterowie. Całkiem niezłe i bardzo zabawne. :wink:

Film oceniam na 7.5/10. Noooo... może nawet 8/10.
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Re: [2004] Temptation of Wolves

Postautor: isamar84 » 30 sie 2010

jestem świeżo po obejrzeniu tego filmu i bardzo mi się podobał, nie był genialny, ale urzekł mnie, mimo że nie przepadam za oglądaniem pewnych rodzajów miłości, często nie mogę się zmusić do współczucia bohaterom, a tu wręcz przeciwnie, nawet łezka się gdzieś kręciła, tylko szkoda, że postanowili to tak zakończyć...
obsada strasznie mi się podobała, bohaterów od razu się dało polubić, sceny walki były fajnie zrobione i młodsza siostra rzucająca się na pomoc mnie bawiła xD
film początkowo przypominał mi trochę He was Cool, zresztą tak samo jak Jo Han Sun głównego bohatera z tego filmu
i jak dla mnie film na 8/10
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 31 sie 2010

Łezka się kręciła,a jakże,przecież KDW Spoiler! zakochał się we własnej noonie
Mi się nie podobało że wysłali bohatera nagle Spoiler! za granicę,ja rozumiem że był chory,ale to byl pomysl rodem z dramy,sama historia jest również dobra na dramę I te sceny walki w deszczu :smitten:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Momo
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Momo » 29 wrz 2010

Kocham, kocham, kocham i jeszcze raz kocham ten film.
Co prawda dawno już go oglądałam, ale jestem wdzięczna osobie, która mi go poleciła.
Jak zwykle w smutniejszych produkcjach płakałam na koniec klnąc na końcówkę. I jeszcze wredziochy Spoiler! uśmiercili mi tego, którego najbardziej lubiłam.
Wolin pisze:Bardzo dużym plusem jest to, że mnie zaskoczył... i to kilka razy nawet. :P

Mnie też, szczególnie kiedy
okazało się, że zakochał się we własnej nonie.
Ogólnie film oceniam bardzo dobrze i zawsze będę miała z nim dobre wspomnienia. :smitten:
Awatar użytkownika
Athaya
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Athaya » 03 paź 2010

:smitten: Kocham ten film i mogłabym do niego nieustannie wracać! Drugi z kolei crush aka Kang Donw Wo jest świetny w tym filmie, Ale z biegiem lat ten drugi też przybrał postać ciacha . Sam film jest przepiękny choć bardzo smutny. Główna bochaterka może i pięknością nie jest ale jak kazda kobieta, kiedy wbiła się w coś ładnego to przyznam, że przeżyłam szok i to spory :wink: W wywiadach jest sporo fajniejsza więc sadzę, że to tylko kreacja filmowa.
Ach muszę znaleźć sobie znaleźć ten film i obejrzeć jeszcze raz bo narobiliście mi ochoty :twisted:
Awatar użytkownika
caporal
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: caporal » 05 paź 2010

Film ma klimat i w moich zbiorach, należy do czołówki ulubionych.
Awatar użytkownika
Mizuki87
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Mizuki87 » 13 paź 2010

Ściągnęłam przez przypadek ale ani przez sekundę nie żałowałam. Już dawno nie widziałam czegoś co zawładnęło moim sercem w ten sposób. Takie rozdarcie wewnętrzne między tymi chłopakami. Duża ilość uczuć, śmiech a potem nagle łzy, mieszanka skrajności. Jaka byłam wściekła jak okazali się rodzeństwem :omg: Te sztuczki i podstępy wybiły mnie z rytmu szok po prostu. Dosyć fajnie to wyglądało jak się siostry dogadywały- a nie jak wyrzutki społeczeństwa. Az miło było popatrzeć. Poza tym jestem miłośniczką romantycznych scen- pod parasolem boska :smitten: Film jednogłośnie trafia do czołówki najlepszych.
Kiedy o sobie zapomniałam, odnalazłam samą siebie.

— Paulo Coelho Jedenaście minut
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 22 lip 2011

och i ach :melt: :melt:

obejrzałam wczoraj - film idealny na babski wieczór: po prostu rozpływałyśmy się z koleżanką nad dwoma głównymi bohaterami i tłumiły nieopanowane wybuch śmiechu żeby nie obudzić jej dziecka :rolly: I chociaż końcówka taka trochę nie teges.. no nie pasowała mi jakoś do tego filmu.. poza tym.. ja nie wiem co Koreańczycy tak uwielbiają w zakończeniach typu "oddam komuś swoje narządy wewnętrzne".. Film od początku już mnie wciągnął i w takim samym zaciekawieniu trzymał do samego końca. Scena smarkania głównemu bohaterowi do szalika i jego reakcja na to :lol: :lol: gagów co niemiara.. na pewno nie raz jeszcze film obejrzę.. generlanie klimatem film przypominał mi "He was Cool" - szczególnie poziom humoru :mrgreen:

KOCHAM: 10/10 :fav: :fav:
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Postautor: Chie » 22 paź 2011

Myślałam że będzie więcej sporów między głównymi bohaterami ,a było ich trochę.Film wart obejrzenia jednak sama końcówka zbyt smutna
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „K-movie”