[2002] Public Enemy

filmy z Korei
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Posty: 812
Rejestracja: 02 sty 2006
Lokalizacja: Gdynia

[2002] Public Enemy

Post autor: allia » 04 mar 2007

**Public Enemy** (Gonggongui jeog)

Obrazek

występują: Seol Gyeong-Gu, Lee Seong-Jae, Lee Mun-Shik

reżyseria: Kang Wu-Seok

gatunek: thriller, akcja, kryminał

rok: 2002

~ * ~ * ~ * ~

Praca policjanta polega na pilnowaniu porządku publicznego... Ale Chul-Jung (w tej roli Seol Gyeong-Gu) nie jest zwykłym gliniarzem. W pracy balansuje na (bardzo cienkiej) granicy prawa i bezprawia tak, że czasem trudno odróżnić, czy jest z mafii czy z policji..

Oczywiście jego zachowanie jest bardzo kontrowersyjne - również dla przełożonych, którzy od pewnego czasu mają Chul-Jung na oku. Dlatego nasz bohater postanawia się zmienić w dobrego gliniarza, i z początku nawet mu się to udaje jednak do czasu gdy...

Pewnej nocy Chul-Jung spotyka dziwnego człowieka - nie przypuszczając nawet iż ów człek dokonał przed chwilą potwornej zbrodni. Ten człowiek to Gyu-Hwan (w tę rolę wcielił się Lee Seong-Jae), bogaty biznesmen o bardzo złym charakterze i słabych nerwach. Gyu-Hwan to psychopata, który przy zachowaniu wszelkich pozorów z zimną krwią morduje każdego, kto stanie mu na drodze (czytaj: kto go zdenerwuje).

I tu zaczyna się gra... Chul-Jung jest przekonany o winie Gyu-Hwan - nie ma jednak wystarczających dowodów - czy je znajdzie? Przekonajcie się sami..

Niewątpliwie ogromnym plusem "Public Enemy" jest gra aktorów - szczególnie Lee Seong-Jae, który doskonale odnalazł się w roli psychopatycznego mordercy.


ODPOWIEDZ