[2001] Bungee Jumping Of Their Own

filmy z Korei
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2001] Bungee Jumping Of Their Own

Postautor: allia » 04 mar 2007

**Bungee Jumping Of Their Own** (Beonji jeompreul hada)

Obrazek

występują: Lee Byung-heon, Lee Eun-ju,

reżyseria: Kim Dae-seung

gatunek: dramat

rok: 2001

Występują:
Lee Byung-hun
Lee Eun-ju
Lee Beom-soo
~ * ~ * ~ * ~

Historia zaczyna się w 1983 roku, kiedy to student o imieniu In-woo zostaje zaczepiony przez tajemniczą dziewczynę, która prosi go o pożyczenie parasola.. Z czasem nawiązuje się silna więź pomiędzy naszymi bohaterami..
Film przedstawia nam poszczególne epizody ukazujące ich związek.. Po pewnym czasie dowiadujemy się, że In-woo musi odbyć dwuletnią służbę wojskową i w tym momencie zaskoczony widz zostaje przeniesiony 17 lat wprzód - mamy już rok 2000 a nasz student z roku 1983 jest teraz nauczycielem w liceum.

Z początku trochę nie bardzo rozumiałam ten "przeskok" zwłaszcza, że nie mogłam odnaleźć nigdzie miłości In-woo - tajemniczej dziewczyny, o której tak dużo było w pierwszej części filmu.. Co więcej In-woo był teraz mężem innej kobiety a ja nie mogłam zrozumieć związku ani sensu między tym, co działo się w 1983 a rokiem 2000..

Jest to zupełnie inny film niż wszystkie, jakie do tej pory widziałam.. trudno powiedzieć coś więcej o samej fabule żeby nie zepsuć efektu końcowego - zdziwicie się zakończeniem, oj zdziwicie! Scenariusz jest naprawdę nieprzewidywalny! Jeżeli oglądaliście "Szósty zmysł" z Brucem Willisem to na pewno większość z was zdziwiła się gdy Spoiler! pod koniec filmu dowiadujemy się, że główny bohater tak naprawdę nie żyje - zapewniam was, że podobnego uczucia doświadczycie oglądając "Bungee Jumping Of Their Own" - jednak pod warunkiem, że naprawdę "wczujecie" się w film i nie zrazicie tym, że z początku nie za bardzo rozumiecie fabułę... Gwarantuję, że wszystkie elementy układanki, które początkowo wydawały się do siebie nie pasować, pod koniec ułożą się w zaskakującą całość... Jednak jest to film bardziej do myślenia niż do oglądania, dlatego ważne jest skupienie się na tym, co się w danej chwili dzieje (bo każda scena to element ogromnej układanki)

Film zakwalifikowany został jako dramat.. może i słusznie bo opowiada nam między innymi o nieszczęśliwej miłości, smutku, o cierpieniu.. paradoksalnie jednak zakończenie nastraja niezwykle optymistycznie pokazuje nam nadzieję, którą być może wielu z nas już straciło..

Jest to naprawdę niesamowity film, nie tylko pod względem fabuły.. doskonale spisali się także aktorzy - wszyscy, bez wyjątku.. Jest to naprawdę jeden z tych filmów, gdzie zarówno treść jak i forma równoważą się tworząc doskonałą całość.

Niektórzy z was pewnie po przeczytaniu tego tekstu spytają: "no dobra, ale o czym właściwie jest ten film?" Odpowiedź brzmi: "O tym, czym jest życie; o tym, czym jest miłość; o tym, czym jest przeznaczenie i o tym, czym jest wieczność"...

Awatar użytkownika
amigone
Co to jest dorama? o_O

Postautor: amigone » 23 kwie 2007

tez miałam na początku problem ze zrozumieniem i połapaniem sie w tym wszytkim.
film zaskakujacy niesamowity, niezapomniany i napewno wart obejrzenia choc jestem pewna że nie wszystkim przypadnie do gustu

Wróć do „K-movie”