[2001] My Boss, My Hero

filmy z Korei
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2001] My Boss, My Hero

Postautor: allia » 04 mar 2007

**My Boss, My Hero** (Doosaboo ilchae)

Obrazek

występują: Jeong Jun-Ho, Jeong Wung-In, Jeong Wun-Taek

reżyseria: Yun Je-Kyun

gatunek: komedia, akcja

~ * ~ * ~ * ~

Pewnego razu młody przywódca gangu - Doo-sik (w tej roli Jeong Jun-Ho) zdaje sobie sprawę, że wykształcenie przydaje się nawet w "zawodzie" gangstera. Dlatego też postanawia (trochę dopingowany przez szefów) wrócić do liceum i zdać maturę.

Musi być wzorowym uczniem - dobrze się uczyć i grzecznie zachowywać co wymaga cierpliwości ze strony naszego bohatera, zwłaszcza że już pierwszego dnia przyczepiają się do niego szkolni rozrabiacy żądający całkowitego posłuszeństwa od Doo-sik'a.

Nasz bohater początkowo stara się nie zwracać na siebie niczyjej uwagi i cierpliwie znosi wszelkie upokorzenia.. Jednak gdy uświadamia sobie, że w szkole panuje większa korupcja niż na ulicy, postanawia pokazać swoje prawdziwe ja.

Szczerze mówiąc komedia "my boss, my hero" trochę mnie rozczarowała..

Pierwsze minuty zapowiadały naprawdę dowcipny i ciekawy film. Jednak w połowie filmu cały klimat gdzieś prysnął i już nie wrócił.. Dlatego całość oceniłabym na 3+ (w skali 1-5).. Jest to film, który można obejrzeć ale nic nie stracicie jeżeli podarujecie sobie tą pozycję - oczywiście jest to tylko moja ocena :-)

Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 05 mar 2007

Allia pisze:Szczerze mówiąc komedia "my boss, my hero" trochę mnie rozczarowała..

Nie tylko ciebie O.o
Obejrzałam wczoraj pierwszą i drugą część tego filmu i obie mnie troszkę rozczarowały. Miałam nadzieje, że cały film będzie w takim samym klimacie, a tu od połowy filmu niestety nastąpiła zmiana :/ Oczywiście było kilka ciekawych momentów, no i trójka głównych bohaterów była boska xD

Przeraziło mnie tylko [spoiler2=UWAGA! mały spojler xD]stosunek nauczycieli do uczniów i vice wersa. Widziałam już w kilku filmach i dramach jak nauczyciel policzkuje ucznia itp. ale to co było w filmie naprawdę mnie zaszokowało. Jestem ciekawa czy w normalnym życiu nauczyciel ma prawo, aż tak zbić ucznia, czy to tylko w filmie troche podkoloryzowali...[/spoiler2]

Mimo wszystko dałabym tej serii mocną 4+
Fajny film, jednak troszkę przereklamowany, nie można się nastawiać na to, że film nas w całości zachwyci, bo można się troszke rozczarować
Awatar użytkownika
teck
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: teck » 23 mar 2007

Mi się nawet podobało, na tle innych komedii Koreańskich wypadła blado ale biorąc po uwagę tematykę filmu to to już jest ciekawe :]
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 28 mar 2007

filmik mi sie podobal inny niz wszystkie, nie dluzyl mi sie bardzo fajni aktorzy i ich gra film miodzio... fajny byl glowny aktor XD racja na tle innych slabo, malo w sumie takich bardzo smiesznych momentow, ale i tak myslalam ze bede sikac ze smiechu ale coz...
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you
Awatar użytkownika
Dante
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: Dante » 01 sie 2007

Jak dla mnie dobre kino o ciekawej tematyce. gangster udający ucznia świetnym pomysłem co prawda nie było zasypu śmiesznych scen ale to chyba było celem że cżęsc rzeczy jest pokazana na poważnie , szczególnie w sequelu. Film może okazać się słabszy po obejrzeniu genialnej japońskiej doramy na jego bazie. to może być wina tego że tam mamy więcej czasu na poznanie głównego bohatera itp plus wszystko jest złagodzone w porównaniu do oryginału.

Wróć do „K-movie”