[2006] 200 pounds beauty

filmy z Korei
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

[2006] 200 pounds beauty

Postautor: emenemsbis » 01 kwie 2007

200 pounds beauty 미녀는 괴로워 (2006)
Obrazek
Gatunek: Komedia...chyba romantyczna o_O

Obsada:

Obrazek

Kim Ah-joong (김아중)
ur. 1982/10/16

Obrazek

Joo Jin-mo (주진모)
ur. 1974/08/11

Historia
Hanna to utalentowana piosenkarka, jednak nie posiada w ogóle urody, do tego jest gruba (taka moja uwaga - mogli lepiej zrobić jej tą dodatkową masę ciała...nie wiem, ale strasznie mnie razi jak coś jest nieudolnie zrobione XD ). Dlatego też nie została sławną piosenkarką, jedynie jej "głosem", gdyż podkłada głos piosenkarce Amy. Hanna po godzinach dorabia również w sextelefonie...a jej miłością życia jest menedżer Amy. Gdy w urodziny menedżera Hanna zostaje upokorzona przez Amy, Hanna postanawia poddać się operacji plastycznej...

Parę słów ode mnie
Na początku myślałam, że to znowu jakaś durna komedyjka o grubszej dziewczynie udowadniająca, że tylko chude jak anorektyczki dziewczyny są piękne...w pewnym sensie miałam rację, ale pomyliłam się pod jednym względem - nie była taka głupia XD Gdyby nie to moje przeświadczenie, to pewnie w ogóle bym tego filmu nie obejrzałą, ale traf chciał, ze wczoraj chciałam poprawić sobie humor, a jedyna komedia której jeszcze nie widziałam i znajdowałą się u mnie na dysku, to była właśnie "200 pounds beauty" :) Nie tarzałam się ze śmiechu, ale mnie trudno rozbawić, więc licząc te kilka wybuchów śmiechu, to była naprawdę udana komedia :) Pierwszy moment to było przekonanie hirurga do przeprowadzenia operacji XD No i nietypowe zakończenie w takim filmie to duży plus. Ogólnie - polecam

Linki:
clubbox naynay - szukać gdzieś na 2 stronie, dostępna wersja zarówno jednopłytowa jak i 2CD, stamtąd można również ściagnąć napisy

OST

Spis utworów

01 . Maria - 김아중
02 . 별 - 유미
03 . Beautiful girl - 김아중
04 . Dance with my daddy - Alex
05 . You don't know I love you - U
06 . 슈퍼스타 - Loveholic
07 . 별(Movie Edit) - 김아중
08 . Miss you much - 유미
09 . 튜울립 - 베니(상상밴드) feat.종휘
10 . 바보처럼 - 김형중
11 . Beautiful girl(Teaser Edit) - 김아중 feat. Alex

Click

kadry z filmu
ObrazekObrazekObrazekObrazek

credits: większość zdjęć pochodzi z www.hancinema.net

Obrazek
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 02 kwie 2007

Obejrzałam ii.. jestem zaskocozna końcówka.. myślałam, że to będzie kolejna zwykła ckliwa komedia romantyczna. Ale od początku..
Pierwsze co mnie zaskoczyło to postać głównej bohaterki.. naprawdę nieudolnie ją "pogrubiono", no ale to można wybaczyć, bo w ostateczności dziewczyna okazuje się bardzo sympatyczna (w moim odczuciu). Oczywiście mamy jeszcze przystojnego faceta (świetny aktor *_*) i tą drugą, która właściwie była dziwna.. no, ale mniejsza oto :P Naprawdę boska była scena jak Hanna "prosiła" doktorka o zrobienie operacji xD myślałam, że padnę jak zaczęłam wyciągać kilka rzeczy z torebki :P no, a potem następuje ogromna metamorfoza i od tego momentu zatraciłam się w tym filmie.. na pewno dużą rolę odegrał tutaj OST, który jest boski (właśnie sobie go słucham :P)... dla mnie jednym z lepszych momentów był występ Hanny na scenie jak śpiewała "Maria".. od razu przeszły mnie ciarki po plecach... jestem ciekawa, kto tak naprawdę śpiewa te wszystkie piosenki, bo na pewno nie Kim Ah-joong...
Troszke się rozpisałam, ale to dlatego, że film naprawdę przyjemnie się ogląda xP świetna zabawa, wspaniała muzyka... fajni aktorzy.. naprawde polecam ^^
Awatar użytkownika
wersalus
Admin

Postautor: wersalus » 02 kwie 2007

to Kim Ah-joong tam spiewa, a film hm nic specjalnego, jakby sie ktos nudzil albo chcial sobie zrobic przerwe od dram mozna obejrzec
Co można napisać o aktorce, która uwielbia się nawet,
gdyby przez cały czas stała w filmie jak kołek i gapiła się przed siebie?
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 02 kwie 2007

wersalus pisze:to Kim Ah-joong tam spiewa

heh.. jestem w szoku.. no, ale naprawde ma cudny głos xD

wersalus pisze:a film hm nic specjalnego, jakby sie ktos nudzil albo chcial sobie zrobic przerwe od dram mozna obejrzec

No niby tak.. po prostu film, na którym raczej nie można się nudzić, ale jakoś rewelacyjny też nie jest... mi tak czy siak się podobał, bo lubię takie filmy :) poza tym miał kilka super momentów xP
Awatar użytkownika
Shina
Przyklejony do ekranu

Postautor: Shina » 07 kwie 2007

bardzo fajny film :D podobal mi sie :D a szczegolnie muzyka :DDD Mariaaaa ave mariaaa :d
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 07 kwie 2007

wlasnie obejzalam ten film i bardzo mi sie podobal madziorek ma racje ze strasznie ja pogrubili tzn nieudolnie jak to napisala, ale idzie im to wybaczyc :) koncowka byla super to lubie w koreanskich filmach prawie zawsze koncza sie niespodzianka, mnie tez ciarki przechodzily jak spiewala Maria na scenie naprawde ladny ma glos... aktorzy super grali, OST cuz tu duzo mowic zajefajny, glowny aktor ciacho :) film bardzo polecam
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you
Awatar użytkownika
Momo-chan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Momo-chan » 27 maja 2007

Niestety trochę mnie rozczarował ten film.
Gdyby nie mój ulubiony Joo Jin-mo określiłabym go jako nudny. Ale jak on pojawia się na ekranie, to film od razu bardziej wciąga ;)
Teraz oglądam: Zettai Kareshi :)
Awatar użytkownika
Noirika
Przyklejony do ekranu

Postautor: Noirika » 14 sie 2007

Kilka spostrzeżeń:
- Film przyjemnie sie oglądało
- Końcówka mnie zaskoczyła
- Kim Ah-joong ma piękny głos i podobała mi sie jej gra
- Joo Jin-mo bardzo dobry aktor i do tego baaaardzo przystojny
- na niektórych momentach się roześmiałam na głos (a to u mnie trudno osiągnąć)
- lekki i poprawia humor
To tyle.
Czemu tak na mnie patrzysz? Uważasz, że to niesprawiedliwe, że tylko ja mam ciacho?
Awatar użytkownika
Dante
Oglądam regularnie xD
Kontaktowanie:

Postautor: Dante » 14 sie 2007

Oglądałem to jakiś czas temu i dużo nie zapamiętałem z tego filmu. Pewnie ma przesłanie,żeby być sobą itp. Tylko że nie uśmiałem się zbytnio na tej produkcji a to dość duży minus jak na komedię(chociaż było lepiej niż w niejednej amerykańskiej produkcji tego typu). Muzyka była całkiem spoko a i główna bohaterka po operacji nie najgorsza. Można sobie odpuścić ten film bo i tak z czasem się go zapomni ale może tak miało być.
Awatar użytkownika
Aragami
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Aragami » 15 sie 2007

'100 kilogramowa piękność' to komedia romantyczna z elementami melodramatu =_=; motyw jakże często pojawiający się w koreańskich produkcjach. Osobiście do filmu nie mam żadnych zastrzeżeń, a rzadko, kiedy zapominam fabułę bądź motyw przewodni (no chyba, że cofniemy się kilka lat wstecz = 'cofnąć się wstecz' O_o Yy?).
Tak. Również i ja uśmiałem się na głos... ale w moim przypadku jest to zjawisko bardzo częste, dlatego też nie traktuję tej komedii aż nad to superastycznie.
Zastrzeżeń do gry aktorskiej również nie mam i tak jak to powiedziała Noirika, ten koleś, Joo Jin-mo - nom trochę jest przystojny. O Kim Ah-joong nie piszę, bo wiadomo, że jest ładna :twisted:.
Oceniam film 7/10. Muzyka, muzyka... hmm nie pamiętam muzyki, pewnie dlatego, że była 'passe' i gustuję przeważnie w symfonicznej i koncertowej. Zazwyczaj po oglądnięciu filmu, który w jakimś stopniu wpłyną na mnie emocjonalnie, staram się zdobyć soundtracka. W tym przypadku tak nie było.
Podsumowując:
Komedia romantyczna, jak każde inne filmy z tego rodzaju, zawierająca fragmentami dość humorystyczne elementy. Ma nas wprowadzić w śmiech - nie wiem - radość, może poprawić humor - i tak też robi.
Jak widać zdania są na ten temat są podzielone, ale powinniśmy wziąć pod uwagę fakt, iż różne są gusta. Jednemu może się podobać, drugiemu nie.
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 30 mar 2009

Muzyka? Muzyka najbardziej mi przeszkadzała :P bo miałam wrażenie, że cały czss leci to samo, moja współlokatorka też. Strasznie fajne obydwie aktorki, scena kiedy ta druga'wkroczyła na świat' była urocza, film siędobrze ogladało. taki na rozlużnienie, historia może prosta, ale przynajmniej konkretna :)
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 maja 2009

Jaj, właśnie zauważyłam, że w tym filmie gra Joo Jin Mo i chyba jednak obejrzę ten film ze względu na niego ^^^
Bo odkąd ten film się pojawił jakieś dwa lata temu ciągle odkładam jego emisję wychodząc z załozenia że będzie głupi xP Ale co tam, dla Jin Mo wszystko ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
mootyl
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: mootyl » 06 maja 2009

Maura nie gadaj! Nie oglądałaś tego filmu?! o.O
Przecież to jeden z największych hitów Korei ostatnich lat... jak mówisz Koreańczykowi, że interesujesz się ich filmami to się ciebie zapytają: "A oglądałaś 200 Pound Beauty?" .
--
film może nie jest zbyt mądry, ale przyjemna komedia^^ i na końcu oczywiście z morałem:) Polecam bo świetnie się bawiłem podczas seansu... i nawet mojej "złej" siostrze się podobało :)
- i jest porządny kiss
♪ Go, Go, Joseon Power Rangers!! xD ♪
Oglądam: Love Rain, A Gentleman's Diginity, Bridal Mask, I Do I Do, Ghost, BIG
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 06 maja 2009

No tak wyszło, że odkąd usłyszałam o tym filmie i cały ten szum wokół niego się zrobił, omijałam go szerokim łukiem xP <pewnie jak obejrzę, moja teza o omijaniu potwierdzi się xP>

A Kim Ah Joong to tu sama spiewa, czy ktos jej pomaga? ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
Patu-chan
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Patu-chan » 12 maja 2009

To był pierwszy koreański film jaki widziałam XD
Może historia się wydaje głupia, ale oglądało się całkiem przyjemnie. Film mnie nie zniechęcił do kina koreańskiego, a wręcz zachęcił do dalszego oglądania i poszukiwań innych filmów ^^ Więc całość jak najbardziej na plus! O głosie Kim Ah Joong już nawet pisać nie będę, bo chyba wszystkim się podoba ;p

Wróć do „K-movie”