[2001] Guns & Talks

filmy z Korei
Awatar użytkownika
emenemsbis
Kiedy bedę spać? @_@

[2001] Guns & Talks

Postautor: emenemsbis » 04 kwie 2007

Guns & Talks/Killerdeului suda 킬러들의 수다 (2001)

Obrazek
Gatunek:
Komedia/Kryminał
Obsada:

Shin Hyeon-jun (신현준) jako Sang-yeon - przywódca
ur. 28.X.1968r.

Shin Ha-kyun (신하균) jako Jung-woo - były maratończyk, z okropnym temperamentem
ur. 30.V.1974r

Won Bin (원빈) jako Ha-yeon - młodszy brat Sang-yeon Galeria
ur. 29.IX.1977r

Jeong Jae-yeong (정재영) jako Jae-yeong - snajper
ur. 21.XI.1970r.

Jeong Jin-yeong (정진영) jako detektyw
ur. 16.X.1964r

Opis
Film opowiada w bardzo sympatyczny i śmieszny sposób historię 4 płatnych morderców - narwanego pirotechnika, snajpera, szefa zajmującego się rozplanowaniem akcji, i młodszego brata przywódcy - ten ostatni jest narratorem w całej opowieści. W filmie oprócz wykonywanych zleceń, pogoni policji za zabójcami, poznajemy życie prywatne tej 4 sympatycznych ludzi, np. dlaczego oglądają codziennie rano wiadomości, i dlaczego i tak nie wiedzą co się na świecie dzieje XD. Nie będę zdradzać szczegółów, bo potem film nie będzie tak ciekawy.

Parę słów ode mnie...
Po plakatach z filmu nastawiona byłam na jakiś dobry kryminał, więc gdy zaczęłam oglądać byłam trochę zdezorientowana, gdyż mimo wielu ciekawych akcji, film ten przez większość czasu jest po prostu dobrą komedią. Uwielbiam ten film, ten typ poczucia humoru rozbroił mnie całkowicie, że potem przez cały dzień chodziłam uśmiechnięta od ucha do ucha :D A co najważniejsze - film pozwala na zżycie się z bohaterami, czego mi często brakuje w tego typu produkcjach.

Kadry z filmu:
Spoiler! ObrazekObrazek

Tapety:
Spoiler! ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
teck
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

Postautor: teck » 04 kwie 2007

Genialny film!
Super muzyka!
jeden z moich ulubionych Koreańskich filmów! :D
Awatar użytkownika
madziorekk
Przyklejony do ekranu

Postautor: madziorekk » 04 kwie 2007

Super film :D Dopiero niedawno miałam okazję go obejrzeć, i chyba jeszcze raz go obejrze :) Świetni aktorzy.. super Won Bin *_*
Gorąco polecam xD
Awatar użytkownika
raistlin86
Co to jest dorama? o_O

Postautor: raistlin86 » 04 kwie 2007

Tak jak wyżej ;) Super film. Najbardziej mi w pamięci zapadło wspaniałe połaczenie muzyki z akcją podczas "roboty" w operze. Coś pięknego.
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 08 kwie 2007

film mi sie podobal bardzo :) polecam gra aktorow boska :) a muzyka hmmm... super ma ktos OST?? moglby ktos wrzucic na SS bede wdzieczna :)
czy ja dobrze obliczylam ze Won Bin ma 30 lat?? on na tyle nie wyglada
If only that day I hadn't met you,
I wouldn't be having these feelings.
These feelings are racing throught me and I want them to reach you
Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 08 kwie 2007

ja padlam na tej scenie z pogoda myslalam na poczatku, a pewno chca zebrac inf o swoich ofiarach? a tam takie cos hahaha

Awatar użytkownika
Reiha
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Reiha » 09 kwie 2007

moze mi ktos powiedziec co to za piosenka, ktora leci w tle jak Jung-woo biegnie za tym autem to jest w 38 minucie filmu. bede wdzieczna bo strasznie mi sie ta piosenka podoba...

Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 27 gru 2009

Idąc za zachwytem Nashiry postanowiłam obejrzec ten film, ale... mam mieszane uczucia. Nie było źle, ale też nie zachwycająco i mam wrażenie, że o tym filmie bardzo szybko zapomnę... Możliwe, że końcówka trochę mnie zamuliła o___0

Z dobrych stron to oczywiście momentami boski absurdalny humor i ten parodiowany patos przedzierający się przez niektóre sceny. Świetnie to wszystko zagrane ;D I oczywiście Won Bin, który był przeurooooczy *_______* Kurczę... tam miał jakieś 20 lat a wyglądał jak chlopiec z gimnazjum ;D

Co do muzyki hym... te rockowe kawałki bardzo spoko (nawet John Bon Jovi się przewinął xP ), ale momentami denerwowała mnie muzyka w tle. Taka typowa na lata 90te xPPP Irytowało mnie strasznie to, że dialogi są takie ciche, a muzyka taka, że na dworzu ją słychac -.-\ (kurcze i ten problem z dźwiękiem nadal istnieje w koreańskich filmach ;/)
Obrazek
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [2001] Guns & Talks

Postautor: Mina » 01 lip 2012

Ja zabarałam sie za film ze względu na mojego ukochanego Bridal Mask czyli Shin Hyeon-juna :-)
Lubie takie filmy, lata 90 to moje ulubione klimaty.
Film jest zabawny a najlepsze jest to że humor jest taki naturalny , nie wymuszany, aktorzy świetnie się spisali i zagrali bardzo naturalnie.
Jest absurdalnie i to lubie bo mordercy to raczej nie są mili ludzie , nie powinni byc , nie powinno ich się lubieć ale ja ich wszystkich pokochałam.
Bo skoro ludzię potrzebuja kogoś zabić to oni sa potrzebni :P Przekonali mnie...ale tylko wtym filmie.
Scena płaczu kiedy jeden z nich się zakochał czy kiedy uczennica płakała i mowiłą po angielsku ....fajne to było takie absurdalne ale pasowało do morderców bo taks obie wyobrażam piękne uczucia które moredercy mogą odczuwać czyli absurdalnie.
Myślałam, że jak dostali tyle znaków to może zrezygnują ze swojej profesji ..ale nie i nawet dobrze bo to nie był film moralistyczny.
Scena na komisariacie była najbardziej absurdalna i dalej nie rozumiem czemu go nie zamkneli , może też twierdzą że sa oni światu potrzebni...

Podsumowując film jest świetny, klimatyczny i zabawny ale raczej dla osób lubiących patetyczne , absurdalne kino.

Wróć do „K-movie”