[2006] Holiday

filmy z Korei
Awatar użytkownika
teck
Co to jest dorama? o_O
Kontaktowanie:

[2006] Holiday

Postautor: teck » 09 kwie 2007

Obrazek

oryginalny tytuł: Holli-dei
reżyseria: Yun-ho Yang
scenariusz: Yun-ho Yang, Hee-Jae Kim
premiera: 19 stycznia 2006 (Świat)
produkcja: Korea Południowa
gatunek: Dramat, Kryminał, Film-Noir, Akcja

obsada:
Sung-jae Lee , Min-su Choi , Se-jin Jang ,Eol Lee ,An Jo , Hyeon-Soo Yeo

opis:
Są lata 80-te... Film to historia grupy więźniów, którym udało uciec się z przewożącego ich autobusu. Ucieczka ta jednak nie była zwykłą ucieczką, gdyż uciekinierzy mieli coś do przekazania całemu światu... [za filmweb]

Genialny film.
Obowiązkowy dla każdego fana Koreańskiego kina.

Awatar użytkownika
martulex
Doramowy maniak

Postautor: martulex » 09 kwie 2007

Świetny obraz, jednak nie do wszystkich on trafia...chodzi mi tutaj o płeć piękną (a przynajmniej na każdym forum panie stwierdzają, że był taki jakiś dziwny), cóż, jestem jakimś wyjątkiem :] Podobna sytuacja ma się z produkcją Bittersweet Life, w moim odbiorze obie pozycje obowiązkowe dla każdego miłośnika dobrego kina ^^
Awatar użytkownika
JaneGreen
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: JaneGreen » 27 sie 2008

Ja też jestem dziewczyna i nie dość, że polskich seriali nie oglądam, to jeszcze uwielbiam 'Holiday' i tego typu filmy :P Więc proszę nie zaogólniać :D

Cóż można powiedzieć o tym filmie... bez wahania daję 10/10. Pięknie przedstawiona niedola bohaterów, mimo, że z góry przegrana sytuacja to była, to oni wciąż walczyli do samego końca, żeby tylko osiągnąć swój cel - objawić światu niesprawiedliwość prawa. W dodatku podobały mi się ich wzajemne relacje między sobą, jak i pomiędzy nimi, a zakładnikami. Coś świetnego :)
Must see dla każdego.
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [2006] Holiday

Postautor: Snake » 10 maja 2011

Oglądałem dosyć dawno temu, ale dopiero teraz znalazłem temat.

Holli-day ma bardzo wysokie oceny, zwłaszcza od polskich odbiorców (8,3/10 przy 114 głosach na filmwebie), co mnie trochę zdziwiło, ale po kolei.

Otwarcie filmu jest imponujące, jak się później okaże, przesłanie również. Fabuła oparta na prawdziwych wydarzeniach i poruszająca problem koreańskiego prawa, władzy i braku sprawiedliwości.

Niestety w moim odczuciu manifestacyjny wydźwięk opowieści legł w gruzach przez totalnie przerysowane i naiwne sceny oraz wydarzenia. Bryluje w tym postać naczelnika więzienia, składającego się z samego zła i zawsze stającemu na przeciw głównemu, umięśnionemu bohaterowi - motyw niczym z typowego amerykańskiego filmu.

Film jest ok, ale tylko tyle. Z podobnych opowieści o uciekinierach japoński 9 souls jest bez porównania lepszy , choć zupełnie inny.

Wróć do „K-movie”