[2003] Memories of Murder

filmy z Korei
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

[2003] Memories of Murder

Postautor: allia » 09 kwie 2007

Memories of Murder - 살인의 추억

Obrazek

rok: 2003
gatunek: thriller, kryminał, dramat
scenariusz i reżyseria: Bong Joon-ho (봉준호)
w rolach głównych:
Song Kang-Ho, (송강호)
Kim Sang-kyeong (김상경)
Kim Roi-ha (김뢰하)
Park No-sik (박노식)

~ * ~ * ~ * ~

Film oparty na faktach (i to na dodatek autentycznych ;))
Historia jednego z pierwszych seryjnych morderców, którzy grasowali w Korei Południowej. Jest rok 1986; małym miasteczkiem wstrząsa wiadomość o makabrycznym morderstwie. Ofiara - młoda kobieta - zostaje zgwałcona a następnie zamordowana. Miejscowa policja nie radzi sobie zbytnio ze śledztwem - wiadomo.. dotychczas ich najpoważniejsze sprawy dotyczyły kradzieży rowerów ;)
Na skutek braku doświadczenia, braku profesjonalizmu i opieszałości miejscowych stróżów prawa, wiele śladów mogących wskazać mordercę zostaje zniszczonych, tudzież są one kompletnie pomijane. Do miasteczka przyjeżdża zatem detektyw z Seulu, który wraz z lokalnym oficerem stara się odszukać sprawcę tych makabrycznych zbrodni - bo oczywiście na jednej ofierze seryjny zabójca nie poprzestaje...

~ * ~ * ~ * ~

Świetny film.. świetny klimat, wciągająca historia - jeden z najciekawszych filmów o seryjnych mordercach, jakie widziałam :) jesli komuś podobały się klimaty "seven" czy "kolekcjonera kości" to po obejrzeniu Memories of Murder też na pewno nie będzie zawiedziony :)

Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

to że film
Spoiler! nie wyjaśnia nam kto jest mordercą to nie znaczy, że jest gorszy.. Przecież jest to film party na faktach - mordercy nie wykryto do dziś, nie wyobrażam sobie zatem żeby scenarzysta zmieniał historię i specjalnie na potrzeby filmu wymyślił postać, która dokonywała morderstw.

film za to wspaniale pokazuje relacje pomiędzy policjantami, ich desperację i dążenie do wykrycia mordercy... wspaniały, naprawdę niepowtarzalny klimat
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

shiba pisze:a niewiedziałem ze jest na faktach to co innego to faktycznie trudno by zrobic inne zakonczenie:d

no jakby nie patrzeć to pierwsze zdanie, jakie napisałam, to właśnie takie, że film jest oparty na prawdziwej historii :lol:
ale rozumiem, że skoro film już widziałeś to nie chciało Ci się recenzji przeczytać ;)
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 07 cze 2010

Średnie oceny na imdb i filmweb ponad 8, to jednak o czymś świadczy ;)

Co prawda mi bardziej podobał się pierwszy film tego reżysera Barking Dogs Never Bite (jest o tym wątek) , ale to i tak obowiązkowy film dla miłośników kina azjatyckiego. Stylowo przedstawiona kryminalna zagadka w brudnej rzeczywistości Korei lat 80'. Sporo świetnych scen i ujęć. Kilka rzeczy nie przypadło mi do gustu, ale jako całokształt prezentuje się bardzo okazale.
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: [2003] Memories of Murder

Postautor: wiktor » 27 lip 2012

film, który Volli zaproponowała .....
ja wiedziałam, że tak będzie .... bo siedzi w głowie film.... i tak smutno jakoś .... :puppy: :puppy: :puppy:
i to może nawet nie dlatego, że sprawa nie została zamknięta.... że te kobiety ...

ale waeeeeeeeee ... wae.... wae....
dlaczego czasami osoby chore są te zdrowsze?
dlaczego małe miasto doprowadziło do szaleństwa?
dlaczego czerwone majtki?
dlaczego taka bezsilność?
dlaczego gwóźdź?
waeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.... wae...
ja nie rozumie, moja mała głowa... jest za mała
:puppy: :puppy: :puppy: :puppy: :puppy: :puppy: :puppy: :puppy:
Obrazek

Wróć do „K-movie”