2046 (2004)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

2046 (2004)

Postautor: margot. » 25 lis 2008

2046

Obrazek

reżyseria: Kar Wai Wong
scenariusz: Kar Wai Wong
premiera: 1 kwietnia 2005 (Polska) 20 maja 2004 (Świat)
produkcja: Chiny, Francja, Hongkong, Niemcy
gatunek: Melodramat, Sci-Fi

obsada:
Ziyi Zhang - Bai Ling
Faye Wong - Wang Jing Wen/wjw1967
Li Gong - Su Li Zhen
Tony Leung Chiu Wai - Chow Mo Wan

opis:
Był pisarzem. Zdawało mu się, że pisał o przyszłości, lecz tak naprawdę chodziło o przeszłość. W jego powieści tajemniczy pociąg, co jakiś czas odjeżdżał do roku 2046. Wszyscy, którzy się tam wybierali robili to z jednego powodu... chcieli odzyskać utracone wspomnienia. Nikt nie był pewien, czy to prawda, ponieważ jeszcze nikt stamtąd nie wrócił - nikt oprócz jednej osoby. On tam był. Postanowił wrócić. Chciał się zmienić.

www:
http://www.gutekfilm.pl/2046/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.wkw2046.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.filmweb.pl/2046" onclick="window.open(this.href);return false;

"2046" jest obrazem pełnym melancholii, romantyzmu, niuansów gry słów i tajemnic, które kryją się w ukradkowych spojrzeniach i gestach. Tytuł nawiązuje do numeru pokoju hotelowego, w którym mieszkali bohaterowie "Spragnionych miłości", a także do pociągu, który kursuje pomiędzy teraźniejszością a przyszłością. Wszyscy, którzy wsiadają do tego pociągu, chcą odzyskać utracone wspomnienia.

Awatar użytkownika
JaneGreen
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: JaneGreen » 04 gru 2008

Film jest trochę dziwny. Obejrzałam go z przyjemnością, ale mimo to wciaż nie wiem o co w nim do końca chodzi.
Podobały mi się przeskoki pomiędzy wizją przyszłości i przeszłością. Ślicznie ukazane.
Wspaniali aktorzy - najlepsi z najlepszych w jednym filmie!
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 14 mar 2009

pierwszy film wong kar waia, jaki obejrzałam. i nie wiem, czy do tej pory nie ostatni... bo ciągle się przymierzam do zapoznania się z filmografią tego reżysera, ale wiedząc, że to twardy orzech do zgryzienia - źle mi idzie ^^'''
i choć nie do końca pojełam cały ten film - strasznie mi się podobał, głównie ze względu na super aktorów i niezwykłą fabułę.
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 14 mar 2009

bo ciągle się przymierzam do zapoznania się z filmografią tego reżysera, ale wiedząc, że to twardy orzech do zgryzienia - źle mi idzie ^^'''

Nie tak twardy jak np Kim Ki Duk - moim zdaniem ;)
Moze zaczełaś od złego filmu - bo 2046 faktycznie jest dość skopmlikowany i ja tez nie wszytsko z niego zrozumiałam... Wydał mi sie nawet taki trochę przytłaczający ze względu na prawie przesyt świetnych aktorów i pieknych obrazów ;) O ile u WKW można mówić o przesycie ;) bo ja nigdy nie mam go dość.

Nie poddawaj się i spróbuj jeszcze inne filmy np. Spragnionych Milości (pozycja obowiązkowa ;)) albo Upadłe Anioły. Czy będa bardziej zrozumiałe - tego nie moge zagwaranować ;) ale na pewno pozostawią w Tobie uczucie ze obejrzałaś coś niezwykłego ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 14 mar 2009

w to, że są świetne, to ja nie watpie! tylko mam w sobie taki irracjonalny strach przed trudnymi filmami, ale to możnaby badać u psychiatry XD ok, żartuje sobie troszke, ale właśnie pamiętam, że razu pewnego ściągałam jakieś jego filmy i one gdzieś mi przepadły, nie wiem, to było już dawno, może dysk mi padł, może płyty się gdzieś zawieruszyły... ale prędzej (oby!) czy później w końcu się za to zabiorę. a że postanowiłam sobie zrobic czas odchamiania po najdłuższej sesji mojego życia - dużo będzie wieczorów filmowych ^^
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 14 mar 2009

w to, że są świetne, to ja nie watpie! tylko mam w sobie taki irracjonalny strach przed trudnymi filmami, ale to możnaby badać u psychiatry

No cóż, ja do tej pory nie obejrzałam Old Boy'a (a jest na płytce i czeka na mnie) i właściwe tez nie umiem wyjasnić dlaczego ;) Trzeba sie wprawić z odpowiedni nastrój ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: rikli » 15 mar 2009

oldboy bardzo miażdży XD ten film jest niemożliwie dziwny! ja zamiast do niego przymierzam się do lady veganance ^^ i też czeka na płytce, ale nie mam odwagi, chociaż moje znajoma twierdzi, że jest genialny :D
i ship boa with anyone

Wróć do „C-movie”