The Chinese Botanist's Daughters (2006)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

The Chinese Botanist's Daughters (2006)

Postautor: margot. » 26 lis 2008

Córka botanika - The Chinese Botanist's Daughters

Obrazek

rok: 2006
gatunek: dramat
reżyseria: Sijie Dai
scenariusz: Sijie Dai, Nadine Perront
produkcja: Chiny, Francja, Kanada

obsada:
Mylene Jampanoi - Min Li
Xiao Ran Li - Cheng An
Ling Dong Fu - Pan Chen

opis:
Min Li wychowała się na głębokiej prowincji, w sierocińcu. Zawsze fascynowała ją natura i rośliny, dlatego po opuszczeniu zakładu postanawia odbyć staż u sławnego zarządcy egzotycznego ogrodu botanicznego. Piękna przyroda nowego miejsca oszałamia ją, ale i daje poczucie bezpieczeństwa. Z czasem Min zaprzyjaźnia się z Cheng An - córką ogrodnika. Dziewczęta stają się nierozłączne. Wkrótce ta bliskość przeradza się w niebezpieczną, erotyczną fascynację. Pewnego dnia tajemnica Min i Cheng wychodzi na jaw.

Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 27 lis 2008

Dzięki :) Jak będe miała czas to ściągne bo nie moge się pozbyć wrażenia że gdzieś czytałam o tym filmie i chyba nawet chcialm obejrzec... A moze gdzieś był w tv... zreszta nieważne...

A ktoś juz widział?? Moze ktoś coś więcej napisze o klimacie tego filmu i jak sie podobał?
Wiem, mogłabym sama poszperać w necie ale od kiedy jestem tu na forum to się leń zrobiłam :D
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 28 lis 2008

No tak, ja oglądnęłam ten film ^^ Szczerze powiedziawszy sięgnęłam po tą pozycję, ponieważ chciałam zobaczyć, jak pisarz Sijie Dai, poraził sobie z nakręceniem filmu. Szczerze powiedziawszy film mi się podobał. Bardzo dobrze oddany jest klimat. Dotyka on sprawę homoseksualistów, lecz tutaj do czynienia mamy z dwiema kobietami. Dobra muzyka, gra aktorska oraz przedstawienie natury zobrazowały wachlarz emocji i ten cały magiczny azjatycki klimat.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"

Wróć do „C-movie”