Red Cliff II (2009)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Red Cliff II (2009)

Postautor: margot. » 20 lip 2009

Red Cliff II / Chi bi: Xia - Jue zhan tian xia

Obrazek

reżyseria: John Woo
scenariusz: John Woo, Khan Chan
premiera: 7 stycznia 2009
produkcja: Chiny
gatunek: Dramat historyczny

obsada:
Takeshi Kaneshiro- Zhuge Liang
Tony Leung Chiu Wai- Zhou Yu
Chen Chang - Sun Quan
Shido Nakamura - Gan Ning
Chiling Lin - Xiao Qiao
Fengyi Zhang - Cao Cao
Zhao Wei - Sun Shangxiang

opis:
II część filmu Red Cliff (polski tytuł - Trzy królestwa), opisująca starcie Krainy Wu z cesarskim premierem Cao Cao. Cała akcja (wojna) toczy się na czerwonym klifie.

Mi się osobiście obie części podobały. Bardzo barwny film, to trzeba przyznać. I mimo, że jest to tematyka wojna, to znajdą się też komiczne sytuacje. No i do tego obsada w postaci Tonyiego Waia i Takeshiego Kaneshiro -> cud miód XD

"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 20 lip 2009

Jakoś się do nie go nie mogę zabrać :?
Nie wiem czemu, bo przecież tam faktycznie gra Takeshi :P
Mimo,że na zdjęciu go nie ma :cry:
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Ano rzeczywiście nie ma Tekeshiego na tym plakacie (skandal XDD) -> trzeba to szybko nadrobić ^^

http://www.filmweb.pl/film/Chi+bi+xia+J ... 6#poster-5

Oj sweetluluby zabierz się zabierz, naprawdę nie jest taki zły. Jak dla mnie jedna z lepszych chińskich produkcji ostatnich czasów.
"Bin jip"
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Oj dzięki margot.!!!
Co za ulga! No teraz to jest komplet jak się patrzy!
Właśnie obejrzałam teraz K-20 z Takeshim i mrrr!!!! Słodziutko mi!!! :smitten:
Na pewno obejrzę te 2 część, bo absolutnie tego nie ominę!
Tylko muszę załapać fazę na te sceny batalistyczne.
Teraz jakoś mam tylko ochotę oglądać opowieści letniej treści, ale może jak się zrobi chłodniej...
Na mnie osobiście duże wrażenie zrobił inny film z Takeshim i scenami batalistycznymi: Warelords, lecz iż byż Chi bi: Xia - Jue zhan tian xia też będzie słuszne luknąć :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Noo Takeshi musiał obowiązkowo być XD że też nie zauważyłam, że go na plakacie nie ma <co się ze mną dzieje??> :)
Akurat tutaj rola Takeshiego jako genialnego stratega bardzo mi się podobała. I jak się uśmiechał i przekomarzał z Tonym :))) -> dla takich scen warto ten film oglądnąć ^^
Na mnie właśnie czekają "Władcy wojny"! Poza tym, niestety za dużo filmów z jego udziałem nie widziałam :( (trza nadrobić XD)
Podobno w tym tygodniu ma się ochłodzić (nawet u mnie już słońcem tak nie praży) :)
A pierwsza część ci się podobała? To druga też powinna, wcale nie jest gorsza od jedynki, jak niektórzy twierdzą...
"Bin jip"
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Tak pierwsza część jak najbardziej mi się podobała, bo film jest od strony warsztatowej bez zarzutu! Przepiękne scenerie, stroje,rozmach i muzyka przede wszystkim oczywiście jak dla mnie ozdoba tego filmu.
Nie wiem, czy wiesz, ale mieli nakręcić jeszcze trzecią część, ale Tony wycofał się z projektu, bo grał dla Anga Lee w Ostrożnie Pożądanie także nie nagrali, ale za to mogliśmy podziwiać wspaniałą rolę Tonyego właśnie w Last Caution
Faktycznie w jedynce rola Takeshiego jest inna niż jego dotychczasowe...
A jak będziesz chciała coś jeszcze z nim zobaczyć, to szczerze Cię do tego zachęcam i służę radą :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

eee jak to? przecież Ostrożnie, pożądanie z Tonym kręcili w 2007 roku, a Red Cliffa w 2008 ??
więc co mu przeszkadzała jedna rola do drugiej?
chyba, że jakaś drugą część robią <myśli>
swoją drogą to nawet dobrze, że zrobili tylko dwie części Red Cliff bo tak to by za baaardzo przeciągali i by na pewno to już nie było tak udane jak jest teraz. Jak dla mnie 2 części idealnie wystarczają.
"Bin jip"
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Nie wiem naprawdę jak to jest, ale gdzieś to czytałam i mowa była o pierwszej części Ostrożnie Pożądanie.
Jak to czytałam to się nawet nie dziwiłam, bo ta rola w Lust Caution była na prawdę wymagająca w porównaniu do Red Cliff. A z tym rokiem kręcenia to różnie podają, gdzieś mi się obiło, że jednak w tym samym roku to wszystko kręcili, ale głowy uciąć nie dam i tez nie mam nic na udowodnienie, bo mi kochany komputer linki a zakładek pewnego razu zeżarł i po ptokach.
Ile ja się nowych naszukałam...
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Nie no ok, rozumiem :) tylko się tak zastanawiałam ^^
Może Red Cliffa wcześniej zaczeli kręcić, bo w końcu to nie małe przedsięwzięcie.
A co do Ostrożnie, pożądanie to rzeczywiście Tony miał tam cieżką rolę, ale zajebiście w tym filmie zagrał.
"Bin jip"
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Oj zajebiście!!!
Parę dni jeszcze po oglądaniu chodziłam ścięta!!!
Jeden z moich lepszych filmów.
Lecz mimo całej mojej miłości do Takeshiego, nie wiem czy poradziłby sobie z takim wyzwaniem.
Chociaż miał parę fajnych ról i nie całkiem takich lekkich, np w Sleepless Town.
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 20 lip 2009

Słyszałam, że polska wersja to kompletna klapa...Podobno zebrali obie części, okroili z części fabularnej pozostawiając same walki i tak w naszych kinach możemy oglądać 2,5h wersję o.0 Chyba się zbiorę w sobie i obejrzę oryginał XDDDDD
Obrazek
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Nie, w naszych kinach idzie pierwsza część (polskie kino jest meeeega opóźnione -_- ale zawsze coś).
A druga część w Chinach weszła gdzieś na początku tego roku, więc jeśli 1 będzie mieć dużą oglądalność w Polsce, to pewnie kiedyś doczekamy się drugiej części w kinach. A jak nie, to tylko i wyłącznie Internet nam pozostaje.
Ja byłam niecierpliwa i musiałam drugą część oglądnąć :)
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 20 lip 2009

Aha chyba że tak xDD Chociaż czuję się zmieszana xD Czytałam kilka recenzji i te kłótnie ludzi na filmwebie i większość twierdzi, ze jednak pocięli xD Ale nie wiem, nie widziałam ,więc wierzę Ci na słowo xDDDD
Obrazek

Wróć do „C-movie”