Sophie's Revenge (2009)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
mistiq
Oglądam regularnie xD

Sophie's Revenge (2009)

Postautor: mistiq » 06 wrz 2009

Sophie's Revenge

Tytuł: Sophie's Revenge

Tytuł chiński: 菲常完美 (Fei Chang Wan Mei)

Tytuł koreański: 소피의 복수 (Sopiui Boksu)

Produkcja: Chiny, Korea Południowa

Gatunek: Komedia romantyczna

Czas trwania: 103 minuty

Premiera: 12.08.2009 - Chiny

Reżyseria: Yimeng Jin

Scenariusz: Yimeng Jin

Obsada:
Ziyi Zhang,
Fan Bing Bing,
Ruby Lin,
So Ji Sub

Opis:

Sophie jest młodą i atrakcyjną kobietą, która ma dobrze zapowiadającą się pracę oraz narzeczonego, z którym pragnie spędzić resztę swojego życia. Dowiaduje się jednak, że jej chłopak ma romans i zamierza zostawić ją dla swojej kochanki.

Jeff (So Ji Sub), Mężczyzna, około 30, chirurg - wyszkolony w USA, przystojny, jego marzeniem jest być mężem. Zostaje uwięziony pomiędzy kobietami, które walczą o jego miłość. Sophie jest słodką, beztroską dziewczyną pełną kreatywności. Ona i jej piękny chirurg, Jeff, są idealną parą. Po jego małżeńskich oświadczynach, przed jej rodziną oraz wszystkimi przyjaciółmi, Sophie jest najszczęśliwszą osobą.
Aż...Jeff spotyka słynną gwiazdę filmową, Joanna, w trakcie zabiegów chirurgicznych. Następnie, natychmiast, zrywa z Sophie.

Trailer 1

Trailer 2

Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 08 wrz 2009

Obejrzałam ten film dla Ziang i...
Nie wiedziałam, że może być taka słodka.
W filmie tym odkryłam jej zupełnie inne oblicze.:P
Zawsze szufladkowałam ją do filmów kostiumowych, romansów i dramatów..
A tu niespodzianka! Odkryłam, że ma talent komediowy :D
Bardzo dobrze się ten film ogląda.
Jest lekki, łatwy i przyjemny, coś w sam raz na poprawienie humoru i odzyskanie uśmiechu.
A do tego jeszcze So Ji Sub, którego nie muszę tu chyba nikomu reklamować.
So jest słodki!
Tylko czemu gada po mandaryńsku? :twisted: :wink: :twisted:
Jednym słowem: słodko, śmiesznie, zwiewnie i lekko - typowa komedia romantyczna...
8/10
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 08 wrz 2009

Widzę w obsadzie Ziyi Zhang i już film dodany jest do listy które trzeba obejrzeć.

Mówisz luly że fajnie tam wyszła? Strasznie ją lubię jako aktorkę i właśnie sądzę, że jest ona wszechstronna, pomimo, że głównie widziałam ją w dramatach.
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Hotarubi
Już poznaję aktorów ^^"

Postautor: Hotarubi » 08 wrz 2009

hihi a ja dla odmiany widzę w zwiastunach SO JI SUB i już film koniecznie trzeba obejrzeć:) Moim zdaniem pomimo niewielkiej roli w tym filmie Zhang i So stworzyli przecudne, prześmieszne kreacje ! Film obejrzałam jak tylko dostałam cynk od Lulu i na pewno obejrzę go jeszcze nie raz. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :D :D :D :D :D :D :D

BTW nie spodziewałam się po Zhang ,że tak świetnie zagra w komedii:)
Ten duecik filmowy zagwarantuje "Sophies revenge" wielka rzeszę fanów!

pozdrawiam
"Narysowała pętlę i symbol wieczornej gwiazdy.Tajemny znak,klucz do świata basni.Jeśli zobaczysz taki znak,to świat ten jest bliżej ,niż sądzisz.Ale wejśc do niego to już zupełnie inna sprawa";) G.MASTERON
Awatar użytkownika
Maura
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: Maura » 12 wrz 2009

Jejku co to był za film? XD Trauma, traaauma xPPPP
Taka wspaniała obsada, a plot beznadziejny :roll: Chyba jednak spodziewałam się czegoś innego bo czuję się zawiedziona... Dostaliśmy ot taką typową tyyyyypooową komedią romantyczną + cała sterta komediowych-aniwowanych-zwariowanych wstawek, które no... trochę niefajne były... a jak główna bohaterka kroiła swoją przeciwniczkę-marchewkę to już w ogóle masakra XD Nooo takie toootalne przerysowanie XP

No i zdecydowanie za mało So Ji Suba.... i ta jego postać była już w ogóle wycięta z szablonu xP Ehhh ;)

A ten... Loveholic z piosenką 'Loveholic' w tle? ^^^^ No i po chińsku ^ ale.... to chyba nie Ji Sun śpiewała nie?
Obrazek
Awatar użytkownika
sweetluluby
Przyklejony do ekranu

Postautor: sweetluluby » 12 wrz 2009

Maura!
Ja tam się nie napalam!
Oglądałam go z przyjemnością!!!
Ale też nie miałam co do niego zbyt wielkich oczekiwań, choć trailer jest mylący, zdecydowanie za dużo w nim So Ji Suba, co w rzeczywistości nie ma miejsca.
Tak, to zdecydowanie może być mylące...
Ale Zhang, jest taka śliczna,że wszystko jej wybaczam...
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

Postautor: Piżmak » 15 wrz 2009

Filmik lekki i w obsadzie sporo ładnych buziaków. Oczywiście psiak jest moim faworytem i choinka na pokazie - cudo:) Jako, że uwielbiam oglądać właśnie komedie romantyczne, to sięgnęłam po te pozycję bez wahania - sceny kiedy pan fotograf i Sophie byli tak bliziutko siebie - naprawdę były ładne. Oczywiście parę rzeczy mi przeszkadzało typu: przyjaciółki Sophie, matka, która ni z tego ni z owego wyskoczyła w szpitalu z utulańcami i morałem a także szybkość , z jaką zmuszona byłam czytać po angielsku. Linijki leciały jak szalone. Ogólna ocena filmu oczywiście na plus:)
Awatar użytkownika
margot.
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Postautor: margot. » 10 paź 2009

So Ji Sub *_* (dobra miał beznadziejną rolę ale i tak miło na niego popatrzeć ^^) i Ziyi Zhang *_* (świetnie zagrała, pomimo dennego motywu przewodniego i fabuły, ona dodała temu filmu urokowi i gdyby nie ona to ten film ciężko by było strawić).
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream"
"Bin jip"
Awatar użytkownika
Ato_mek
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: Ato_mek » 11 paź 2009

A film był fajny dużo nie napisze bo oglądałam go około miesiąc temu i zawiele nie pamiętam. Główna aktorka była najlepsza śliczna i do tego zabawna.
http://mydramalist.com/dramalist/mini_mini
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 21 gru 2009

To chyba dlatego że to mój pierwszy raz z So Ji Subem (Hehe, dwuznacznie zabrzmiało), ale ja komplketnie tego pana nie kapuje. Znaczy, naprawdę jest się czym podniecać? (?)
Za to bardzo ale to bardzo mi sie podobał Peter Ho. Kompletnie nie jest w moim typie, ale... Ale. Jest przesłodki i przefajnie się prezentuje :) Dobrze, że było go widac sporo na ekranie ;)

Mi też Zhang Ziyi kojarzy sie z tymi kostuimami, perukami... I tu była naprawdę słodziutka :) Nigdy bym nie powiedziałą, że jest moją ulubioną aktorką, ale niewątpliwie ma coś w sobie.

Film... trochę mnie zawiódł, ale w sumie...Miałąm tylko miło spędzić czas no i spędziłam. Typowy rom-kom. Mimo wszystko jednak, czułam ,że jest to zżyna z Miłość jak narkotyk z Meg Ryan, bardzo podobny plot.

7,5/10 a co tam za fajne rysunki :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 28 gru 2009

Nie za wiele się spodziewałam po tym filmie - czegoś lekkiego, bez przemyśleń i trafiłam ^^ Nic oryginalnego, fabuła niesamowicie oklepana, ale całość w takim... sympatycznym stylu ^^ Naprawdę przyjemnie się oglądało ^^
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 10 kwie 2010

bardzo przyjemna komedia, w sam raz na poprawę humoru, rysunki urocze, fakt, że mało było JS, ale to dla mnie na plus, bo tak dziwnie się czułam jak on mówił po chińsku :? za to główna para super, pasowali do siebie :P
Oglądam: Miss Rose ep8/23, Prime Minister and I ep6/16, In A Good Way ep10/21, Borrow Your Love ep9/14
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Re: Sophie's Revenge (2009)

Postautor: gosq » 10 lip 2010

Taka ot komedyjka do jednokrotnego obejrzenia. W sumie to smiesznych scen było kilka może. Nie przepadam specjalnie za desperackimi poczynaniami dla zdobycia /odzyskania faceta,
często wychodzi to bardziej żałośnie niż śmiesznie tak jak tu chwilami.
Ale jest ładna obsada więc w sumie co tam. Nie uważam żebym straciła czas ;)
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Reira
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: Reira » 16 gru 2010

DSakura pisze:Nie za wiele się spodziewałam po tym filmie - czegoś lekkiego, bez przemyśleń i trafiłam ^^ Nic oryginalnego, fabuła niesamowicie oklepana, ale całość w takim... sympatycznym stylu
Maura pisze:Taka wspaniała obsada, a plot beznadziejny :roll: Chyba jednak spodziewałam się czegoś innego bo czuję się zawiedziona... Dostaliśmy ot taką typową tyyyyypooową komedią romantyczną + cała sterta komediowych-aniwowanych-zwariowanych wstawek
A mnie się podobało. Po pierwsze uważam, że nie można porównywać tego do komedii romantycznych z Meg Ryan. No dobra, takie skojarzenie od razu się nasuwa, ale mam na myśli coś innego. My jesteśmy przyzwyczajeni do amerykańskich romantycznych produkcji i plot wydaje się oklepany, ale to jest produkcja Chińska i z tego punktu widzenia film wypada niesamowicie dobrze (jak porównuję do Summer's Desire). Piękne pomieszczenia, ładne gadżety, dbałość o szczegóły i kolory. Dodające uroku animacje. Owszem, nie przeżyjemy katharsis oglądając ten film, ale na pewno przyjemnie się ogląda.

Tylko ta końcówka to już było za dużo miłosnych komplikacji. Mogła się spiknąć z Peterem Ho na imprezie, a nie spiski, podróż do Europy itd. Ale pierwsze 3/4 tego filmu uważam za bardzo udane.
Awatar użytkownika
Cherry
Przyklejony do ekranu

Re: Sophie's Revenge (2009)

Postautor: Cherry » 17 sty 2011

miły, lekki i przyjemny film. nigdy nie lubiłam tych takich dorabianych, przerysowanych, na wzór anime (np Hi my Sweetheart) ale tutaj to tak ładnie było pokazane.. ;p
może końcówka trochę dziwna ale ważne że szczęśliwe zakończenie jest xD
ode mnie wysoka ocena (tylko dlatego ze film poprawił mi humor):
8/10

Wróć do „C-movie”