Aftershock (2010)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Athaya
Co to jest dorama? o_O

Aftershock (2010)

Postautor: Athaya » 15 lis 2010

Obrazek

TRAILER

Tytuł Filmu: Tangshan dadizhen / Aftershock

Produkcja: Chiny
Gatunek: Dramat
Data Premiery: 22-08-2010 (Świat)
Czas Trwania: 136 minut
Reżyseria: Xiaogang Feng

Opis: Opis pożyczony z pEb Skąd równierz można ściagnąć film ;)
Li Yuanni (Fan Xu) dowiaduje się, że jej siedmioletnie bliźnięta są zasypane pod gruzami w niewielkiej odległości od siebie. Zostaje również poinformowana, że odkopywanie jednego z nich prawdopodobnie spowoduje zawaleniem się szczątków budynku na drugie. Kobieta zostaje zmuszona do podjęcia najtrudniejszej decyzji w jej życiu. Pod presją czasu decyduje ostatecznie, że uratuje chłopca – Fang Da. Nie wie jednak, że jej córka – Feng Deng – przypadkiem usłyszała jakiego wyboru dokonała jej matka. Po kilku dniach kolejna ekipa ratunkowa wydobywa dziewczynkę spod gruzów i układa ją wśród ciał nieżyjących obok jej ojca, uznając, że również jest martwa. Jednak Fang Deng cudem pozostała przy życiu. Pozostawiona na padającym deszczu odzyskuje przytomność. Emocjonalny szok po katastrofie oraz bolesne wspomnienia dotyczące decyzji matki, sprawiły, że dziewczynka postanawia nie wyjawiać skąd pochodzi i kim są jej rodzice. Zostaje adoptowana przez chińską parę w średnim wieku a lata później przenosi się do Kanady by wyjść za mąż. Kiedy w 2008 roku trzęsienie ziemi w Sichuan w Chinach spowodowało kolejną tragedię, Fang Dang (Jingchu Zhang) postanawia przyłączyć się do grupy ratunkowej i powraca do swojej ojczyzny. Będąc ponownie świadkiem udręki ludzkiej po katastrofie, udaję się jej pozbyć dręczącego ją tyle lat bólu i w końcu odnajduje przebaczenie. Odnajduję matkę oraz brata, z którym była rozłączona przez 32 lata. Film “Aftershocks” bazuje na prawdziwym trzęsieniu ziemi jakie miało miejsce w Tangshang w Chinach 28 lipca 1976 roku

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ode mnie: No więc obejrzałam. Film naładowany najróżniejszymi emocjami, które widz sam musi przeżyć. Nie da się tego tak wprost opisać. Cieszy mnie szczęśliwe zakończenie ;) Ale przyznam szczerze, że ciężko było mi oglądać obraz poczynając w trakcie roku 2008. Krótko mówiąc byłam 10 maja byłam w prowincji Syczuańskiej w stolicy... O trzęsieniu dowiedziałam się dopiero w Polsce. I teraz już wiem dlaczego droga z taksówki wydawała mi się taka chwiejna :cry: Żal mi tych ludzi i 76 i 2008 roku. Niech spoczywają w pokoju. Wybaczcie, ale nie wiem co powiedzieć więcej.

Awatar użytkownika
sujini
Co to jest dorama? o_O

Re: Aftershock (2010)

Postautor: sujini » 24 gru 2010

Obejrzałam kilka dni temu i zgadzam się z założycielką tematu, nie da się opisać tego filmu. Trzeba go przeżyć samemu. Mnie na samą myśl o emocjach, jakimi przepełniony jest ten obraz , aż coś ściska w środku. Zdecydowanie godny polecenia.
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: Aftershock (2010)

Postautor: wiktor » 25 lut 2012

film o tragicznym wydarzeniu ... o pewnych dzieciach... i znowu .... wszystko się wali ....
film całkiem ciekawy, ale ciutkę przy długi .... Pino miała rację: ważki były fajniejsze niż helikoptery...
udało mi się z złapać kilka fajnych ujęć:

przedstawiam główną bohaterkę:

Obrazek

i widok miasta:

Obrazek

ale ciekawsze jest te po ...:

Spoiler! Obrazek

Obrazek

była też piękna pochwała komunistycznych Chin
Spoiler! Obrazek

Obrazek

Obrazek