White Dragon (2004)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Piżmak
Doramowy maniak

White Dragon (2004)

Postautor: Piżmak » 07 mar 2011

Opowieść o tym, do czego zmuszają kobietę pryszcze na jej twarzy...

Tak wyglądamy:

Obrazek

Kilka innych zdjęć:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Informacje o filmie:

Reżyseria: Wilson Yip
Scenariusz: Yiu Fai Lo, Wilson Yip
Premiera: 28 październik 2004 r.
Kraj: Hong Kong
Czas trwania: 93 min.
Gatunek: akcja, przygodowy, fantasy

Obsada:

Francis Ng jako Ślepiec aka 'Chicken Feathers'
Cecilia Cheung jako Biały Smok aka 'Black Phoenix'
Andy On jako młodszy książę Tian Yang
Lei Liu jako starszy książę Tian sheng

Opis filmu:

Młoda, pochodząca z arystokratycznego rodu dziewczyna zakochuje się w Księciu. Przypadkowo nabywa umiejętności sztuki walki Białego Smoka. Jej nowa moc zobowiązuje ją do czynienia dobra. Gdy odkrywa, że sławny, niewidomy zabójca zwany Kurze Pióra powrócił i planuje zamordowanie jej ukochanego, dziewczyna rusza na ratunek - musi pierwsza znaleźć i zabić mordercę. Po wielu nieudanych próbach, zaczyna odczuwać swoistą więź z niewidomym przeciwnikiem.
(opis za: http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=24094)" onclick="window.open(this.href);return false;

Trailer:

" onclick="window.open(this.href);return false;

Parę słów ode mnie:

Volli namówiła nasza trójkę na przygodę z Białym Smokiem. I jestem jej za to bardzo wdzięczna, ponieważ już dawno nie miałam do czynienia z takim "lekkim" filmem jak ten. Ogląda się go jednym ciągiem, ponieważ aktorzy wciąż nas czymś zaskakują - zaczynając od logo na klatce piersiowej dalej brnąc przez czerstwe buły z mcdonalda i lądujemy (jak to Azz nazwała) na kryptoreklamie KFC.Tak film z cała pewnością jest dość unikatowy właśnie ze względu na połączenie starego i nowego jakże dobrze znanego. Pałac nie może być zwykłą rezydencją książąt i króla - w godzinach przedpołudniowych zmienia się on w pole treningowe a także miejsce gier i zabaw w Jengę, tenisa, a nawet slalomy na rolkach. mamy pierwowzór ochraniaczy na uzębienie dla bokserów w postaci skórek od pomarańczy a także wspaniałe leki drugiej generacji na pospolite zmiany skórne. Medycyna wyprzedziła czas akcji w filmie i pognała stumilowymi butami wraz z patykami i odczytem DNA. Akcji tego typu - śmiesznych, żenujących,karykaturalnych zobaczycie całe mnóstwo - i może to jest powodem spędzenia półtorej godziny przed monitorem. Jeśli nawet się mylę, to powinna was skusić jakże smaczna geneza ksywki "Biały Smok" bądź recepta na właściwą selekcję koleżanek:)
Miłego seansu!!!

Obrazek
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Biały Smok (2004)

Postautor: Azzel » 10 mar 2011

Ah, Piżmaku, czy o wspaniałej recepturze na pryszcze powiedziałaś jako "leku drugiej generacji na pospolite zmiany skórne"? :rolly: W sumie Azjaci chyba mają talent do przetwarzania historii pomieszanej z nowoczesnością.
Film oglądało się przyjemnie, pod znakiem fletu, kurczaczka i historycznych zaczątków breakdance'a. W sumie nie wiem co mam powiedzieć, lubię kantoński, panna była ładna, ślepiec był punkiem, starszy księciunio kibolem, a wszystko polane sosem globalizacyjnych firm. Film się dobrze i rozrywkowo oglądało w dobrym towarzystwie;p Jak ktoś lubi trochę odmóżdżającej rozrywki to można obejrzeć.
Obrazek

Wróć do „C-movie”