Snow Flower and the Secret Fan (2011)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Athaya
Co to jest dorama? o_O

Snow Flower and the Secret Fan (2011)

Postautor: Athaya » 18 mar 2011

Chyba nie było...

Snow Flower and the Secret Fan (Xuehua yu Mishan)

Obrazek

Scenariusz "Snow Flower and the Secret Fan" został oparty na powieści Lisy See o tym samym tytule. Ma to być niezwykła historia dwóch Chinek, przyjaciółek od serca, które - by zostać bratnimi duszami - musiały według tradycji posiadać wiele wspólnych cech. Lilia i Kwiat Śniegu urodziły się w tym samym czasie i tego samego dnia brutalnie skrępowano im stopy. Ich losy, wyznaczone przez chińskie zwyczaje, potoczyły się jednak odmiennie...
W filmie występują Li Bing Bing i Gianna Jun. Scenariusz napisali Angela Workman, Ron Bass i Michael K. Ray. Premiera jest zapowiedziana na 15 lipca.

reżyseria: Wayne Wang
scenariusz: Wayne Wang, Michael Ray (więcej...)
premiera: 15 lipca 2011 (Świat)
produkcja: Chiny, USA
gatunek: Dramat historyczny

Obsada:
Bingbing Li
Gianna Jun
Vivian Wu
Hugh Jackman
Archie Kao

Tutaj screeny z trailera

Ode mnie: Jestem w szoku na wiesć o tym filmie :shock: I nie wiedziałam o żadnej książce... Już wiem, że nie mogę się doczekać! Moje marzenie się spełniło! Teraz tylko doczekać lipca... Ah!

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Snow Flower and the Secret Fan 2011 [z]

Postautor: Snake » 18 mar 2011

Li Bingbing i Gianna Jun w jednym filmie ? Wow. Bardzo lubię obie aktorki, więc na pewno zobaczę. Z tego co widać historia będzie toczyła się i w XIX wieku i we współczesności, wygląda to na coś ambitniejszego mimo pojawiających się amerykańskich nazwisk ;)

Dialogi będą po angielsku oraz po mandaryńsku chyba (mam rację?) , ciekawe zwłaszcza, jak wypadnie Koreanka, bo Chinka z tego co pamiętam średnio mówi po angielsku.

PS. Plakatu nie widać, no i można podlinkować nazwisko Gianny do jej wątku na doki : viewtopic.php?f=2&t=253 ;)
Awatar użytkownika
Azuyano
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Azuyano » 19 mar 2011

Czytałam książkę i nie powiem, że nie jestem ciekawa filmowego wykonania. Czytałam ją w tym roku, więc można powiedzieć, iż to o czym ona jest, powinnam mieć w małym palcu. Czy mam wszystko w małym palcu? No troszeczkę mi umknęło,jeśli chodzi o jakieś bardzo drobniutkie szczegóły,ale tak ogólnie to ok.
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Postautor: anna-banana » 19 mar 2011

Ja równiez czytałam książke i dowiedziałam się z niej jak to się działo że Chinki miały takie małe stopy,co niekoniecznie chciałabym pamiętać,bo było to okropne.
W filmie miała grać Ziyi Zhang,ale wycofała się chyba ze względu na nagie sceny. Szkoda,chyba wolałabym ją w roli Lilii.
Jeden z bardziej oczekiwanych przeze mnie filmów,bo jestem ciekawa jak zekranizują tę książkę,która była dość dobra.
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Snow Flower and the Secret Fan (2011)

Postautor: Snake » 13 lis 2011

I jak, ktoś oglądał ? Nie czytałem książki, ale i tak mnie to rozczarowało. Słaby film, nudny, jakoś nieudolnie prowadzony, bez emocji, bez magii. Uważam, że szkoda czasu jeśli ktoś nie zna lektury.
Główne aktorki przyzwoicie nawijają po angielsku, ale gdy grają nastolatki trochę widać, że to już nie te lata ;)

Ładne kostiumy, muzyka w porządku, ale ciężko mi pomyśleć o jakiś innych zaletach. To jest raczej wpadka ten film, pomyje na niego wylewają tez niektórzy fani opowieści.

Wróć do „C-movie”