Teeth Of Love (2006)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Teeth Of Love (2006)

Postautor: Lily » 30 mar 2011

Teeth of Love (2006)

Obrazek

Produkcja: Chiny
Gatunek: Dramat, Romans
Reżyser: Zhuang Yuxin
Obsada: Yan Bingyan, Li Hongtao, Li Naiwen, Chi Jia, Wu Jiaojiao
Czas trwania: 109 minut
Język: mandaryński

Opis:
Historia osadzona w latach 70/80 XX wieku w Chinach. Qian Yehong (w tej roli Yan Bingyan) jest uczennicą w jednej ze szkół w Pekinie. Jest arogancka, wulgarna i ma tendencje do znęcania się na innymi. Gdy jeden z chłopaków z klasy daje jej list miłosny, ona bez skrupułów poniża go czytając ten list na forum klasy i śmiejąc się z niego. To prowadzi do konsekwencji, które zmienią dotychczasowe życie Qian Yehong.

Od siebie:
Najprościej mówiąc jest to historia trzech miłości jednej kobiety, zaczynając od tego gdy jest nastolatką, do momentu gdy jest już zamężna i ma dziecko. Każda z tych historii opisuje innych rodzaj miłości, wszystko jest inne: inny etap życia, inne konsekwencje, inne postępowanie bohaterki. Podobała mi się ta stopniowa zmiana jej charakteru, którą widać przez cały film i to, jak poszczególne doświadczenia na nią wpływały. Ogólnie film jest dobry, rozwija się stopniowo, jest dość nostalgiczny i melancholijny, bo w zasadzie to żadna z tych miłości jej nie wyszła. W tle mamy obraz komunistycznych Chin, który też nie napawa optymizmem.
Zakończenie jest dość.. dziwne? Nawiązuje do tytułu filmu i przyznaję sama, że nie do końca chyba zrozumiałam ukrytą w tym metaforę (jeśli w ogóle jest jakaś ;)) Całość oceniam na 7/10.

Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Re: Teeth Of Love (2006)

Postautor: gosq » 30 mar 2011

widziałam film i co mi się najbardziej podobało to właśnie historyczne tło tego filmu. Można wyciągnąć wiele ciekawych rzeczy np polityka państwa dot. miłości czy seksualności, śluby lat ówczesnych itd...
Moim zdaniem ona w końcu zrozumiała miłość lub jej ostateczną próbą zrozumienia miłości było właśnie wyrwanie tego zęba. W ten sposób chciała poczuć to samo co jej mąż , który w ten dosyć dziwny sposób okazał/udowodnił swoje uczucie. Suma sumarum odrzuciła ona dawne romanse, po spotkaniu po latach ze swoją wcześniejszą miłością chyba doszła do wniosku, że pomimo tego,ze swego męża widywała z rzadka zaistniała między nimi jakaś inna forma więzi. Jej wcześniejszy luby nie byś nie w stanie dla niej poświęcić nijak. W sumie stosunki międzyludzkie są tu pokazane troszkę dziwnie.
Ocen jako takich nie wystawiam, generalnie film mi się podobał a jak ktoś jest zainteresowany komunistycznymi Chinami zawsze można coś z tego wyłowić
"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Re: Teeth Of Love (2006)

Postautor: Lily » 01 kwie 2011

gosq pisze:Moim zdaniem ona w końcu zrozumiała miłość lub jej ostateczną próbą zrozumienia miłości było właśnie wyrwanie tego zęba. W ten sposób chciała poczuć to samo co jej mąż , który w ten dosyć dziwny sposób okazał/udowodnił swoje uczucie.

No tak, to akurat jest jasne, dlaczego ona chciała to zrobić, tylko właśnie skąd u męża ten pomysł na wyrwanie zęba? Czy kiedy się z kimś rozstajemy to wyrywamy sobie zęba i dajemy mu w prezencie jako "dowód" miłości? ;) to jest właśnie ten niezrozumiały dla mnie element. Dlaczego on to zrobił? Czy może to miała być metafora czegoś czy o co u licha chodziło... ;)

Wróć do „C-movie”