One Day (2010)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

One Day (2010)

Postautor: Lily » 02 kwie 2011

One Day (2010)

Obrazek

alternatywny tytuły: Pewnego dnia, You yi tian
Produkcja: Tajwan
Reżyser: Hou Chi-jan
Obsada: Bryan Shu-hao Chang, Nikki Hsin-Ying Hsieh, Gwen Yao
Gatunek: dramat, romans
Czas trwania: 92 min
Język: mandaryński

Trailer:

Opis:
(skopiowany z filmweb)
Jawa czy sen? Metafizyka czy matrix? Wyprodukowany przez wielokrotnie nagradzanego reżysera Hou Chi-jana film jest onirycznym poematem miłosnym w stylu realizmu magicznego.

Od siebie:
Opis filmu skopiowałam z filmweb, bo naprawdę nijak nie umiem opisać tego filmu. Raz, że powiedzenie o nim czegokolwiek robi spoiler, a dwa, że jest to film na tyle "inny", że trudno ubrać go w jakiś sensowny i klasyczny filmowy opis.
To jeden z filmów gdzie nie do końca wiemy co jest jawą a snem, co rzeczywistością, a co wspomnieniem czy marzeniem. Z czasem coraz więcej się wyjaśnia, do niektórych rozwiązań widz musi dojść sam, niektóre są wyjaśnione bezpośrednio. Jest to trochę historia o miłości, trochę o "nieprzypadkowej przypadkowości" życia. Końcowy wniosek mocno pokrzepiający ewentualne zasmucone dusze ;)
8/10 i polecam oczywiście :)

Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: One Day (2010)

Postautor: anna-banana » 02 kwie 2011

Dawno temu widziałam ten film i ciągle zapominałam zrobić o nim temat. Film na początku może wydawać się z deka zakręcony,ale wg mnie jest to bardzo piękna historia o miłości. Trochę czasu musi upłynąc nim zrozumiemy ten film,ponieważ skaczemy trochę między teraźniejszością a przeszłością,ale to wcale nie powoduje że film jest jakoś specjalnie niezrozumiały,wszystko ładnie się wyjaśnia :D
Najpiękniejsza jest scena ostatnia,gdy bohaterka podejmuje decyzje która odmieni jej zycie. Jeszcze raz powiem,piękny film :victory:
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 26 maja 2011

Oglądałem jakiś czas temu, bo uwielbiam opowieści w podobnych, onirycznych klimatach, z pomieszaną rzeczywistością jako pretekstem do ukazania skomplikowania ludzkich uczuć i umysłów ;) . One Day jest ciekawe, historia układa się całkiem interesująco, niektóre sceny zachwycające (np. na statku, w bibliotece), ale jakoś trochę o tym filmie już zapomniałem. Gdy oglądałem robił raczej dobre wrażenie, określam go zatem jako solidny, magiczny romans.
6,5/10
Awatar użytkownika
yotem
Co to jest dorama? o_O

Postautor: yotem » 30 cze 2011

Totalny mindfuck. Film przypominał mi krzyżówkę Incepcji i koreańskiego Ditto. Najfajniejsze było to, że historii nie da się ułożyć w spójną całość (chętnie dam się wyprowadzić z błędu). Co prawda można odnieść wrażenie, że twórcy sami się w tym poplątali, ale ze względu na efekt, niekoniecznie jest to wadą.

Wróć do „C-movie”