Mr. and Mrs. Incredible (2011)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Mr. and Mrs. Incredible (2011)

Postautor: evelinux » 14 kwie 2011

Mr. and Mrs. Incredible

Obrazek
plakat alternatywny w wersji dla Pino
Spoiler! Obrazek

Chiński tytuł: 神奇俠侶
Reżyseria: Vincent Kok
Scenariusz: Vincent Kok, Min Hun Fung
Produkcja: Peter Chan, Jo Jo Yuet-chun Hui, Peter Tsi
Kamera: Peter Ngor
Premiera: 03.02.2011
Czas: 100 min.
Gatunek: komedia
Występują: Louis Koo (Gazer Warrior), Sandra Ng (Aroma Woman), Chapman To, Snake (cameo)

PS. Azzel, w zwiastunie jest więcej twoich ulubionych gatek w ciapki :rolly:

O czym to: O małżeństwie emerytowanych superbohaterów - Gazer Warrior i Aroma Woman (przetłumaczenie ich ksywek przerosło moje możliwości :rolly: ) - i ich problemów małżeńskich xD

Coś ode mnie: Kolejna pozycja którą wytyłowaliśmy w zacnym gronie podczas wieczorku filmowego doki-doki. Pozycję zapodała Piżmak, ja i większość głosujących ja poparła i tak oto zasiedliśmy z ali, azzelem, pino i inkamą do seansu... i dalej brak mi słów. Tak dobrze na filmie już od dawna się nie bawiłam. Nie jest to jakaś strasnzie ambitna i ęteligętna komedia, ale... :rolly: cośmy sie uśmiały to nasze :rolly: mnóstwo zabawnych gagów i sytuacji. No w życiu bym nie powiedziała, że będę się tak śmiać na filmie z Hong Kongu.. Muzyczka z Mario, balony jak ze Shreka, dalamtyńczykowate gatki głównego bohatera i panowie w kolorowych ciuszkach na deser! ^^ :fav: naprawdę brak mi słów by opisać jaką miałam frajdę oglądając ten film. Na pewno jeszcze kiedyś do niego wrócę, choćby żeby pośmiać się z tych gagów xD

~ osobiście daję 9/10 ~

Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Re: Mr. and Mrs. Incredible (2011)

Postautor: Pino » 14 kwie 2011

Myślałam,że to będzie tandetnie głupkowaty film, plakat jest trochę mylący...w sumie to taki był, ale to wychodzi w sumie na plus,mimo tych dziwnych akcji, to film ma to coś w sobie, że oglądanie tego to sama przyjemność, wychodzi na to, że tandeta z super mocami to jest to co lubię!
Wspomniana muzyczka z Mario, palmowe nicki i te moce <333
..te wszystkie super postacie z amerykańskich filmów i kreskówkowi bohaterzy jak Batman, Superman, zielony Hulk mogą się schować ...wściekła i zazdrosna Aroma Woman da rade z każdym!...jeśli nie chcesz oberwać chochlą i patelnia (patrz plakat alternatywny) absolutny zakaz zwracania się do Aroma Woman Babcia!.. no chyba ,że lubisz siniaki.
Podobały mi się w tym filmie te wszystkie małżeńskie podchody, ta randka... kino, gigantyczny księżyc, spacer na dachu, ..tego nie zobaczymy w najlepszych komediach romantycznych, ale żeby nie wiało przesadną cukierkowatością mamy codzienność i rutynę, z która będą musieli się uporać .... zrobi się gorąco, trzask, zazdrosne spojrzenia, plotkowanie kobitek i donosy; Aroma Woman będzie czujna! :giggle:

Wniosek na koniec:
dotknij wiekowego drzewa, ono powie ci prawdę, przez dotyk zostaniesz oświecony, żyj w zgodzie z naturą i kochaj drzewa!... fajnie się razem walczy z evil Harrym Potterem, ale codzienność też fajna:P
...zastanawiam się nad jednym, czy parka polazła na emeryturę macierzyńska?
...a!!!!!.... i jeszcze jedno!.. czy Piżmaki też maja super moce? ....pewnie maja, ale sprytnie się z nimi ukrywają.... pisanie na czacie, gg i rozmowa przez telefon jednocześnie....to moce Piżmaka :confuse:
Obrazek
Awatar użytkownika
inkama
Co to jest dorama? o_O

Postautor: inkama » 14 kwie 2011

Rzadko oglądam filmy z Hong Kongu, ale zazwyczaj jak już się na coś skuszę to mi się podoba.
Ten film na pierwszy rzut oka nie wygląda zachecająco, para niemłodych ludzi w strojach superbohaterów, strój Aromy to jeszcze ładnie wyglądał, ale strój Petitka był dość tandetny. Myslałam że taki własnie bedzie, tandetna komedia z głupimi gagami. I cóż gagi były, w sumie często głupie ale jak śmieszyły xD Do tego piękne wstawki np. z mario, albo fragment w formie filmu niemego.

Czyli jak zawsze pozory mogą mylić i tak było w tym przypadku: film bardzo mi się podobał, nie jest ambitny, ale nie aspiruje do miana takiego. To przednia komedia z masą gagów i aluzji do klasyków filmów o supebohaterach i jak wypatrzyłyśmy podczas seansu ,do różnych innych filmów np. shrek, king kong, 101 dalmatyńczyków czy Harry Potter. xD Historia pięknej miłości, chęci posiadania potomka (do czego jak wiadomo potrzeba dużo wrażeń). Jednak nawet w małżeństwie superbohaterów dochodzi do kłótni (nie tylko tych granych) i do zazdrości, a ta w wykonaniu kobiety o supermocach nie należy do najprzyjemniejszych. Do tego dochodzi evil plan evil Pottera i jest piękna fabuła na 100 min komedii dającej bardzo dużo śmiechu.

Drugi plakat rządzi i bardziej pasuje do klimatu filmu xD
Na koniec chciałam jeszcze wyróżnic żółtego mistrza, za każdym razem jak pojawiał się na ekranie to płakałam ze śmiechu.
Warto ten film obejrzeć dla wielu ciekawych rad np. skąd dowiedzieć, że zdradza cię mąż albo czego nie mówić do kobiety o supermocach.
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 14 kwie 2011

inkama pisze:Warto ten film obejrzeć dla wielu ciekawych rad np. skąd dowiedzieć, że zdradza cię mąż albo czego nie mówić do kobiety o supermocach.

oj taaak.. i jak łatwo można się, nauczyć mowy ciała na przykładzie własnego męża i zastosować tą wiedzę w pokonaniu evil Pottera ^_^

oj tak.. King Kong! Jak mogłam zapomnieć o moim lovelasie :date:
Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 17 kwie 2011

Nie myślałam że opowieść o podstarzałej parze walczącej z nieubłaganymi prawami natury swoimi nadnaturalnymi mocami może mi się tak podobać - no, a jednak. Ale ale, po 1. był to film z Hong Kongu, a ja tu już na wstępie mam słabość do języka 2. na główną parę momentami przyjemniej mi się patrzyło niż na nie jedną parę młodzieniaszkową. Byli uroczy wraz z tym swoim samognębieniem się nawzajem i koronkowymi brzydactwami na twarzy i w ogóle. Swoja droga było kolorowo w filmie, ładnie, stroje, przykuwały uwagę i na swój sposób były takie fajne <3
Z radości filmu to oczywiście King Kong i bananowa spółka. Do tego gratulacje dla Snake'a za świetne cameo - ja myślę że powinien za nie dostać jakąś nagrodę czy coś ;) W ogóle Harry Potter, magiczne drzewa i wszechogarniająca aroma. Świetny film do rozrywki i zbiorowego oglądania, chyba nie było by z niego takiej radości, gdyby nie zbiorowe komentowanie co lepszych momentów^^
Obrazek
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

Postautor: evelinux » 17 kwie 2011

Azzel pisze:Świetny film do rozrywki i zbiorowego oglądania, chyba nie było by z niego takiej radości, gdyby nie zbiorowe komentowanie co lepszych momentów^^

oj zdecydowanie TAK!!! bo zaiste.. po co są komedie? żeby w kupie się śmiać. żal to oglądać komedię i śmiać się samemu do siebie.. :lol: :lol: :lol:
Obrazek
JAPAN:

Wróć do „C-movie”