Claustrophobia (2008)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Claustrophobia (2008)

Postautor: Lily » 11 cze 2011

Claustrophobia (2008)

Obrazek

Reżyseria: Ivy Ho
Obsada: Ekin Cheng, Karena Lam, Kwok Cheung Tsang, Chucky Woo, Andy Hui Chi-On, Eric Tsang
Gatunek: Dramat
Czas trwania: 96 min
Produkcja: Chiny/Hong Kong
Język: Kantoński

Trailer:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Opis:
Historia znajomości dwóch pracowników biurowych i relacji między nimi.

Od siebie:
Opis zrobiłam krótki, bo w zasadzie to jest wszystko co można napisać o tym filmie. Historia przedstawiona jest za pomocą 8 fragmentów, za każdym razem cofamy się w czasie. Film jest niestety nużący i przez większość czasu oglądamy rozmowy w samochodzie. I jakoś trudno oprzeć się wrażeniu, że nic z tych scen nie wynika. Nie wiem co reżyser chciał pokazać, co miał na myśli itp ale mam wrażenie, że chyba mu nie wyszło. Obejrzałam tylko ze względu na Karenę Lam, ale film niestety roczarowuje i nudzi. Pojęcia bladego też nie mam do czego odnosił się tytuł...
Ode mnie 3/10.

Awatar użytkownika
yotem
Co to jest dorama? o_O

Re: Claustrophobia (2008)

Postautor: yotem » 30 cze 2011

Mnie się nawet podobał. Ale głównie ze względu na fajną (cofającą się) narrację. Sama historia rzeczywiście nic szczególnego; filmów o romansach/nie-romansach, takich "między wierszami", zwłaszcza w kinie wschodnim nie brakuje. Tutaj, IMO, o tyle przesadzono, że domysłów pozostawiono widzowi zbyt wiele. Tak czy siak, seans minął mi przyjemnie (chyba za sprawą zupełnie naturalnych scen i dialogów. Zazwyczaj takie lubię).

Też nie mam pojęcia co ma tytuł do wiatraka ;)

Wróć do „C-movie”