Beautiful Crazy (2009)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Beautiful Crazy (2009)

Postautor: Lily » 02 lip 2011

Beautiful Crazy (2009)

Obrazek

Obrazek

Reżyseria: Lee Chi Yuan
Tytuł oryginalny: Luan Qing Chun
Produkcja: Tajwan
Gatunek: Dramat, romans
Obsada: Amiya Lee, Liao Chien-hui, Angel Yao, Sam Wang, Herb Hsu, Pai Chih-Ying
Język: mandaryński
Czas trwania: 96 min

Trailer:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Opis:
Historia przyjaźni trzech dziewcząt: Angel, Xiao Bu i Ah-mi. Niestety nie wszystko układa się tak jak powinno. Rozkwit przyjaźni, później jej rozpad i jego dalsze konsekwencje, które bywaja bardzo bolesne.

Od siebie:
Bardzo trudno opisuje mi się takie filmy, bo tak naprawdębciężko napisać o czym one w zasadzie są. W filmie przewodzą emocje, często te niewyrażone, niedopowiedzenia, sceny, które pozornie moga się wydawać bez sensu. Jest to dość zagmatwany film, choć historia jest bardzo prosta. Zagmatwane zostało jego wykonanie. Nie ma tu jednostajnej akcji, która stopniowo idzie do przodu. Co chwila cofamy się w przeszłość, sceny są poucinane, kawałek dalej mamy te same sceny przedłużone o kilka minut, raz obraz jest kolorowy, raz czarnobiały i w zasadzie nic to nie jest powiedziane jednoznacznie. Trudno mi nawet stwierdzić czy ten film mi się podobał. Na pewno jest bardzo ładnie nakręcony, jest dużo plastycznych i niestatecznych ujęć, ale odniosłam wrażenie, że autor za bardzo skupił się własnie na tym, a zapomniał a fabule, co spowodowało, że mamy dużo ładnych obrazków, ale ciężko to poskładać w sensowną całość. To raczej trudne kino, zdecydowanie niekomercyjne. Widziałam wiele świetnych niekomercyjnych filmów, ale kino niekomercyjne nie znaczy kino nudne. W tym przypadku mam wrażenie, że reżyser za bardzo skupił się na "udziwnieniu" filmu, przez co ciężko się go ogląda. Jest kilka naprawdę pięknych scen np taniec wśród liści w pustym basenie, ale to zdecydowanie za mało, by powiedzieć, że film był dobry.
4/10

Wróć do „C-movie”