Drifting Flowers (2008)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Drifting Flowers (2008)

Postautor: Lily » 03 lip 2011

Drifting Flowers (2008)

Obrazek

Obrazek

Reżyseria: Zero Chou
Tytuł oryginalny: Piao lang qing chun
Produkcja: Tajwan
Obsada: Lu Yi-ching, Serena Fang, Chao Yi-lan, Sam Wang, Herb Hsu, Pai Chih-ying, Lin Yo-lo, Yu An-shun, Ma Yi-hang
Gatunek: Romans, dramat
Język: mandaryński
Czas trwania: 1 h 37 min

Trailer:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Opis:
Trzy historie luźno ze sobą powiązane, ale motywem przewodnim wszystkich jest temat miłości damsko-damskiej. Każda z kobiet jest na innym etapie swojego życia i z innymi problemami: osoba niewidoma, która ma pod swoją opieką młodszą siostrę, nastolatka która powoli staje się świadoma swojej odmiennej seksualności, starsza kobieta chora na Alheizmera, która żyje w świecie zawieszonym pomiędzy chwilami świadomości, a wspomnieniami, które przesłaniają jej realny świat.

Od siebie:
Całkiem dobry film, mile mnie zaskoczył. Obawiałam się trochę zbyt dużego podobieństwa ze "Spider lilies" bo i reżyser ten sam i temat też ten sam, ale na szczęście film jest zupełnie inny. Jest to spokojny, powoli "płynący" film o różnych odcieniach życia lesbijek. Mnie osobiście najbardziej podobała się historia nr 3. Świetna postać Diego, jakoś zawsze takie "męskie" kobiety budziły we mnie sympatię. Może dlatego, że łamią głupi stereotyp, że kobieta musi być delikatna i kobieca (cokolwiek to znaczy). Historia druga trochę męcząca momentami, ale nietrudno się dziwić, bo Alzheimer to na pewno nie wesoła sprawa. Inny plus to piękna sceneria, krajobrazy. Jak na dramat to tak mniej więcej na 7/10.

Wróć do „C-movie”