Comedy makes you cry (2010)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Postautor: Lily » 18 wrz 2011

Obrazek

Reżyseria: Zong-de Wu
Obsada: Bingbing Bai, Ling Bai, Chao-jung Chen, Lene Lai
Produkcja: Tajwan
Gatunek: dramat, komedia
Czas trwania: 112 min
Język: mandaryński

Opis:
Dwoje ludzi, mężczyzna i kobieta spotykają się w pracy. Dla obydwojga jest to pierwszy dzień w nowej pracy. Zostali zatrudnieni jako call girl/boyi nie są z tego powodu zachwyceni, ale zmusiła ich do tego bardzo zła sytuacja finansowa. Okazuje się, że nawet w takim miejscu, można znaleźć przyjaciół.

Od siebie:
Jest to jeden z najsłabszych tajwańskich filmów jaki miałam okazję obejrzeć. Jeśli to miała być komedia, to nie wyszło, jeśli miał być dramat, to tym bardziej. To co rzekomo było śmieszne, nie śmieszyło, a to co miało wzruszać (jak sugeruje tytuł) niestety zostało pokazane jak sceny z tandetnego melodramatu. Ten film jest na wskroś "dramowy". Tajwańskie dramy mają taki swój charakterystyczny styl i ten film jest właśnie tak zrobiony.
Jedyne co mi się podobało, to sposób w jaki przedstawiono ich pracę. Na filmach osoby zajmujące się prostytucją są zawsze pokazane jako ostatnie ofiary losu, taka jest tendecja. Tutaj pokazano ich jako normalnych ludzi, którzy owszem, mają rozterki co do tej pracy, ale po prostu "biorą to na klatę" bez zbędnego użalania się.
Film niestety słaby, 3/10.

PS:
Jedną z ciekawostek jest to, że jedną z głównych ról grała Bei Ling, amerykańska aktorka chińskiego pochodzenia, znana z wielu ról, ale ja najbardziej zapamiętałam ją z roli mrocznej azjatki z kultowego "Kruka": http://i51.tinypic.com/or76mw.jpg

Wróć do „C-movie”