Curse of the deserted (2010)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Postautor: Lily » 18 wrz 2011

Obrazek

Obrazek

Reżyseria: Chi-Leung Law
Obsada: Shawn Yue, Kitty Shang Yuqi, Shuhan Liu, Zefeng Li, Zihan Qin
Produkcja: Chiny, Hong Kong
Gatunek: horror
Czas trwania: 1 h 35 min
Język: kantoński/mandaryński

Opis:
Młody pisarz Guo pisze książkę o legendarnej klątwie, która panuje w opuszczonej wsi. Książka zyskuje sporą popularność i Guo ma wielu fanów, którzy chcą pojechać do tytułowej wsi z książki. Guo odradza im ten pomysł, twierdząc, że wszystko zostało zmyślone i nie ma takiej wsi. Czytelnicy jednak decydują się dojść do prawdy sami.

Od siebie:
Dobry plakat filmowy to podstawa. Ma zaciekawić i zachęcić do obejrzenia filmu. I mnie właśnie zaciekawił ten plakat i na to się nabrałam... Bo jak wiadomo, nie ocenia się książki po okładce i analogicznie: filmu po plakacie. Bardzo rozczarował mnie ten film. To jakieś totalne popłuczyny po Ringu i kilku innych horrorach. Motyw studni i śmierci w ciągu siedmiu dni, no błagam, jak bardzo można tak coś splagiatować... Do tego jeszcze "abstrakcyjne" sposoby umierania, jak z amerykańskiego gnieciucha wszechczasów, czyli "Oszukać przeznaczenie". Cała historia jest pozbawiona sensu i logiki, z jednej strony bohaterowie próbują klątwę rozpracować w sposób naukowy, z drugiej jednak wierzą we wszystko co in się powie. Zakończenie miało być niby zaskakujące, ale właśnie bardzo przewidywalne, bo jak się nie ma pomysłu na sensowny koniec, to się robi zabieg w stylu "wszystko okazało się przywidzeniem i tak naprawdę wcale się nie wydarzyło".
3/10

Wróć do „C-movie”