Exodus (2007)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Exodus (2007)

Postautor: Lily » 21 wrz 2011

Exodus (2007)

Obrazek

Reżyseria: Ho-Cheung Pang
Obsada: Simon Yam, Annie Liu, Nick Cheung, Irene Wan, Maggie Siu
Produkcja: Hong Kong
Gatunek: dramat
Czas trwania: 1 h 35 min
Język: kantoński

Opis:
Tsim jest policjantem. Podczas jednego z dyżuru na posterunek trafia mężczyzna oskarżony o podglądanie kobiet w toalecie. Podczas przesłuchania wyznaje on Tsimowi, że nikogo nie podglądał, tylko podsłuchiwał kobiety, które według niego planują zamordowanie mężczyzn. Kolejnego dnia mężczyzna zmienia jednak zeznania. Tsim jest zaintrygowany i postanawiając przeprowadzić swoje własne śledztwo w kwestii planów potencjalnych morderczyń.

Od siebie:
Liczyłam na jakiś dobry, wciągający kryminał, może nawet trochę thriller, na jakąś tajemnicę, intrygę... a tymczasem okazało się, że ten film nie jest taki nawet w ułamku. Trudno mi określić jaki to w ogóle jest gatunek. Najprościej chyba podpiąć pod dramat, który ma dość szeroki zasięg, ale to też nie do końca to. Nie potrafię też powiedzieć o czym był ten film. Od samego początku początku strasznie nuży, dużo niepotrzebnych dłużyzn które niczego nie wnoszą, zero akcji. Oglądałam czekając, że może akcja się jeszcze rozkręci, ale niestety. Fabuła też jakaś taka po prostu nudna i pozbawiona większego sensu (facet twierdzący, że odkrył spisek kobiet które planują zabić wszystkich (!) mężczyzn), rzekome śledztwo głównego bohatera (które nie było żadnym śledztwem tylko po prostu romansem z byłą żoną ofiary). Na końcu oczywiście okazuje się, że najciemniej jest pod latarnią, bo to właśnie żona policjanta jest jedną z tych mordujących kobiet, zabiła już dziesiątki facetów, a w ramach uczczenia udanej misji kupuje sobie figurki żołnierzy, które trzyma w samochodzie. No błagam, czy to ma w ogóle jakiś sens??
Film słaby, 2/10.

Awatar użytkownika
yotem
Co to jest dorama? o_O

Re: Exodus (2007)

Postautor: yotem » 22 wrz 2011

Kiedyś pisałem o nim na innym forum; może wkleję tamtego posta:

Exodus
nie wiem jak określić gatunek tego filmu. po zaznajomieniu się z fabułą brzmi jak dobry thriller kryminalny, lecz akcja jest tu zerowa, sceny przeciągane, a dialogi mało rozbudowane. pierwszy raz zabierałem się za Exodus dawno temu, zaraz gdy był dostępny, ale niestety odpadłem po 20 minutach. widocznie trzeba mieć nastrój na takie filmy, i widocznie wtedy go nie miałem, bo teraz obejrzałem cały z dużym zainteresowaniem. jak ktoś lubi bardzo spokojne dramaty kryminalne z ciekawym tłem (policjant rozpoczyna prywatne śledztwo nad "gangiem kobiet morderczyń") to warto obejrzeć. no i znakomite zakończenie.

Wróć do „C-movie”