Winds of September (2008)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Postautor: Lily » 23 wrz 2011

Obrazek

Obrazek

Reżyseria: Tom Lin
Obsada: Chieh Chang, Wei-Nian Sheng, Rhydian Vaughan, Bo-Chieh Wang
Produkcja: Tajwan
Gatunek: dramat
Czas trwania: 107 min
Język: mandaryński

Opis:
Historia znajomości siedmiu kumpli z liceum, tuż przed zakończeniem szkoły. Grupa ta ma tendecję do pakowania się w kłopoty i jest bardzo niepokorna. Ich radości i smutki, relacje z dziewczynami, chwile dobre i złe.

Od siebie:
Słodko gorzka historia o nastolatkach u progu dorosłości. Film jest bardzo w stylu "tajwańskim", klimatem przypominał mi "Blue gate crossing" czy "Eternal summer", zapewne dlatego, że większość akcji rozgrywa się w szkole i wokół tematów szkoły. Film jest całkiem niezły, ale trzeba przyznać, że dość długo się rozkręca i momentami jest zbyt "spokojny" jak na opowieść o niepokornych nastolatkach. Dobrze pokazane relacje między chłopakami, ich konflikty, problemy i zależności między sobą, takie klasyczne młodzieńcze problemy, przez które przechodziliśmy wszyscy.

Film ma drugą wersję wyprodukowaną przez Hong Kong, zatytułowaną "High Noon". Trudno powiedzieć który z filmów był remakiem którego, bo obydwa zostały wydane w podobnym czasie (2008 rok), ale wersja tajwańska miała swoją premierę kilka miesięcy później, więc była druga. Obydwa filmy opierają się na tym samym motywie, mianowicie historii grupki kumpli ze szkoły, ale poza tym mocno różnią się między sobą i według mnie wersja z Hongu Kongu była o niebo lepsza od tej.
"Winds of September" oceniam na 6/10, można obejrzeć, ale myślę jeśli już mamy sięgać po tą tematykę, to zdecydowanie bardziej polecam "High Noon".

Wróć do „C-movie”