Forgive and forget (2008)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Postautor: Lily » 28 wrz 2011

Obrazek

Reżyseria: Patrick Kong
Obsada: Kai-xuan Tseng, Miki Yeung, Chor-yiu Kwan, Vivien Yeo
Produkcja: Hong Kong
Gatunek: thriller
Czas trwania: 1 h 28 min
Język: kantoński

Opis: Alice miała wypadek po którym zapadła w śpiączkę. Po 6 miesiącach wybudza się i próbuje wrócić do normalnego życia. W wypadku zginął również jej chłopak, dlatego teraz musi uporać się również z tym. Wciąż jest jeszcze bardzo słaba i niepewna, ma również luki w pamięci. Zamieszkuje w mieszkaniu zmarłego chłopaka, a w powrocie do zdrowia pomaga jej jego przyjaciel. Alice ma wrażenie, że mieszkanie jest nawiedzane przez duchy.

Od siebie:
Jest to taki raczej lajtowy thriller, który przyjemnie się ogląda, choć na początku trochę się dłuży. Myślę, że można było to trochę skrócić, bo jednak rozważanie na temat rzekomych duchów w domu i problemów emocjonalnych bohaterki przez 45 minut jest trochę za długie. Ale po połowie następuje nagły zwrot akcji i już zupełnie inaczej patrzymy na ten film, bo nagle okazuje się, że jest to nielicha historia ;) myślę, że gdyby ją trochę bardziej rozbudować i dodać z jeden czy dwa wątki poboczne, to można by zrobić thriller na miarę hiciora kinowego, bo sama fabula jest bardzo dobra. Trochę kulawa gra głównej bohaterki, albo sama ona, nie wiem czy to taka kreacja aktorska może miała być, może ta dziewczyna faktycznie miała zagrać taką "niemotę"... Ogólnie film na plus, ciekawe i zaskakujące rozwiązanie, trochę nie do końca zrozumiałe zakończenie (w każdym razie dla mnie), ale ogóle uważam, że warto obejrzeć. 6,5/10

Wróć do „C-movie”