Keeping watch (2007)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Keeping watch (2007)

Postautor: Lily » 03 paź 2011

Keeping watch (2007)

Obrazek

Reżyseria: Fenfen Cheng
Obsada: Joseph Chang, Haden Kuo, Liang-tso Liu, Chuan-cheng Tao
Produkcja: Tajwan
Gatunek: dramat, romans
Czas trwania:
Język: mandaryński

Trailer:
" onclick="window.open(this.href);return false;

Opis:
Ching pracuje w rodzinnym sklepie z zegarami, który znajduje się na stacji kolejowej. Jej monotonne życie odmienia pojawianie się dziwnego klienta, który dzień w dzień przychodzi naprawić zalany zegarek. Okazuje się, że jest to jej dawny kolega ze szkoły, którego nie pamięta. Zaprzyjaźniają się, jednak on pewnego dnia nie przychodzi. Zaniepokojona Ching dzwoni do jego domu, tam jednak dowiaduje się czegoś, czego nigdy by się nie spodziewała.

Od siebie:
Jest to jeden z najdziwniejszych filmów tajwańskich jakie miałam okazje obejrzeć. Nie jest to zawiła i skomplikowana fabuła, ale sam pomysł i klimat filmu zastanawia mnie, co brał reżyser ;) jest to bardzo niestandardowa historia miłosna, jeśli w ogóle można ją taką nazwać (bo teoretycznie przecież do niczego nie doszło, cóż, nie zdażyli). Jest to bardzo kameralny film, wszystko skupia się wokół dwóch głównych postaci, jest kilka postaci drugoplanowych, ale pojawiają się rzadko. Ma taki dziwny, nieco niepokojący klimat (ta stacja, pociągi, brak ludzi, a wszędzie tylko te zegarki i zegarki), ale to zdecydowanie uznałabym za plus filmu. To dziwna historia, ale właśnie poprzez tą swoją "dziwność" wciąga, mimo iż film jest taki bardzo spokojny i stonowany. Ciekawe główne postacie, zwłaszcza postać zagrana przez Josepha Changa (coraz bardziej przekonuje się do tego aktora). Postać Ching też urzeka swoją prostolinijnością i ufnością (zwłaszcza w momencie gdy mówi, że nieważne dla niej jest to, że Yu jest chory psychicznie i Han tak naprawdę nie istnieje, ważne, że po godzinie 3 znów będzie ją kochał).
Naprawdę podobał mi się ten film, choć sama nie wiem czy mogę go polecić, bo zapewne nie trafi w powszechne gusta. Ja oceniam na 7/10.

Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: Keeping watch (2007)

Postautor: Snake » 09 gru 2011

Całkiem fajny film, poleciłbym tym, którym odpowiadają specyficzne,chińskie/tajwańskie romanse z metafizycznym i poetyckim zacięciem.

Keeping watch toczy się w intrygującym, choć spokojnym środowisku - jakaś mała mieścina z pasażem pełniącym jednocześnie funkcję stacji kolejowej. Zielone, górzyste tereny, niewielka obecność cywilizacji i główna bohaterka, która prowadzi po ojcu zakład zegarmistrzowski. Plus tajemniczy motyw i delikatne mystery pod postacią rozdwojenia osobowości. Motyw muzyczny grany także na harmonijce - bardzo ładny.

Spokojnie się ta opowieść toczy, fabuła nie jest rozbudowana, ale w takim uproszczonym spojrzeniu całkiem interesująca. Główna postać żeńska jest grana przez :fav: Haden Kuo :fav: , tajwańską modelkę, pracującą też w Japonii, ale z aktorstwem nie mającą za wiele wspólnego (dotąd 3 filmy i jedna drama). Jest śliczna i urocza, choć aktorsko bez rewelacji. Jej filmowy partner spisał się lepiej, choć dla mnie jego aparycja jest wyjątkowo nudna ;)

Ciekaw jestem na ile "brak ludzi" o którym pisze Lily to konsekwencja niskiego budżetu, a na ile zamysł reżysera. Czasami ten niski budżet niestety trochę ujmował poetyckości, delikatnie przeszkadzał. Koncepcja scenariusza pomysłowa, ale realizacja jakby nieco gorsza. Wydaje mi się, że jednak pogubiła się gdzieś treść w tym filmie, bohaterka szukała w wodzie swojej harmonijki, która co przedstawiono w narracji, symbolizowała duszę, a "miłość" bohatera do niej była bardzo problematyczna i metafizyczna wręcz, ale to wszystko sprawiało mi wrażenie zbyt słabo nakreślonego

Całkiem dobry (choć nie uniwersalnie) film, ale w mojej skali to tylko i aż 5,5/10

a bonusowo mała tapetka z filmu
Spoiler! KLIK bo za duże na forum

Wróć do „C-movie”