Wu Xia (2011)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Wu Xia (2011)

Postautor: Snake » 04 paź 2011

Obrazek

tytuły: Wu Xia, Swordsmen ,Dragon
gatunek: Dramat, Akcja, Kryminał
premiera: 13 maja 2011 (Świat)
kraj: Chiny, Hongkong
reżyseria: Peter Chan
scenariusz: Oi Wah Lam

Obsada:
Donnie Yen , Takeshi Kaneshiro , Wei Tang ,Yu Wang ,Kara Hui ,Ken Watanabe ,Xiao Ran Li

opis:
Początek XX wieku. Liu Jin-xi (Donnie Yen) żyjący w mniejszej prowincji stawia czoła groźnym rabusiom i zabijając ich na miejscu staje się bohaterem lokalnej społeczności. Na miejsce zdarzenia przybywa detektyw (Takeshi Kaneshiro), który zaczyna nabierać podejrzeń do całego zajścia oraz zaczyna prowadzić własne śledztwo.

alternatywny poster:
► Pokaż Spoiler

Jeden z lepszych filmów tego roku. Wyświetlany w Cannes Wu Xia to nie kolejny, "czysty" film poświęcony sztukom walki, ale coś więcej. Przede wszystkim, sporo świeżości wnosi wątek kryminalny/mystery - Kaneshiro próbuje odkryć tożsamość Yena. Oczywiście są sceny walk, które tradycyjnie reżyserował sam aktor, jak można się domyślać zrealizowane na wysokim poziomie.

Kolejna zaleta - współczesna muzyka, bardzo mi się podobała, nadawała dodatkowych smaczków produkcji, również współczesne, anatomiczne ilustracje były ciekawym pomysłem.

Jeśli lubicie Kaneshiro to film trzeba zobaczyć, jego kreacja jest świetna. Donnie Yen chyba zagrał chyba nawet ponad swój poziom także w scenach dramatycznych (nie chcę spojlerować dlaczego, więc tylko tak enigmatycznie napiszę, że scena w lesie była mocna). Dodatkowo Wei Tang jako śliczna żona, jest co oglądać.

Muzyka, zdjęcia, aktorstwo to bardzo wysoki poziom. Częściowo również fabuła, bez wątpienia bardzo ciekawa, ale jeśli mam być szczery, to końcówka, czy raczej druga połowa produkcji jest momentami odtwórcza , samo zakończenie też niekoniecznie mnie zachwyciło :)

Zdecydowanie warto zobaczyć (w jak najlepszej jakości ; ) )

8+/10

linki:
http://www.imdb.com/title/tt1718199/
http://www.filmweb.pl/film/Wu+xia-2011-598871

trailer:

Awatar użytkownika
KartoflAnka
Doramowy maniak

Re: Wu Xia (2011)

Postautor: KartoflAnka » 05 paź 2011

Film obejrzałam zachęcona opisem i muszę przyznać, że nie był to stracony czas. Snake juz tak zachwalił, że bardziej się nie da :D Muzyka faktycznie genialnie dobrana do scen, aktorzy, przy tych panach jakoś nigdy się nie zawiodłam jeszcze.
Film momentami jest mroczny, nie brakuje tu dobrych scen walki ale i zaskoczenia. Dla fanów detektywów w stylu CSI też sie coś tu znajdzie. Mnie osobiście bawiło zestawienie kapelutków dwóch głównych bohaterów.
Końcówka taka faktycznie niekoniecznie poprowadzona, chociaż ja do końca nie wiem czy ona go jednak nie pożegnała. Polecam film bez mrugnięcia okiem :wink:
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 01 lis 2011

zachęcona opisem .... :mrgreen: , choć zabrałam się z lekkim wahaniem, bo to mój pierwszy, świadomie obejrzany film chiński ...
jak dla mnie rewelacja: piękne widoki, ciekawa akcja /świetny sposób prowadzenie śledztwa/ i ładnie pokazane życie codzienne, i sceny walki :smitten: dzielni mężczyźni i waleczne kobiety /walczące nie tylko na ostrza, ale i w codziennym życiu :D / .... uzupełnione pięknie muzyką

główny bohater urzeka tajemniczością od pierwszych chwil Spoiler! Obrazek
a pan detektyw, wygląda jak nie z tej bajki Spoiler! Obrazek
to jednak równy z niego gość :thumb: zaskoczył mnie bardzo swoją walecznością

a co do zakończenia ....
Spoiler!
KartoflAnka pisze: Końcówka taka faktycznie niekoniecznie poprowadzona, chociaż ja do końca nie wiem czy ona go jednak nie pożegnała.
a ja uważam, że właśnie przemogła swój lęk, strach,... jej twarz jakby pozbyła się tego napięcia,skurczu i spokojnie już mogła czekać na wieczór :aww:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 15 gru 2011

Gdy względny spokój zakłócają dwa zbiry w drukarni [a może to była inna lokacja :confuse: ___nieważne]
i robią łomot, to wiedz, że zacznie śmierdzieć trupem na odległość

ŁOMOT + ZBIRY+ UKRYTE MOCE WUXIA? = TRUP [najlepiej w liczbie mnogiej]

Czy zbirom należał się łomot i taki marny koniec? [ w tym filmie nie ma mowy o szerzeniu miłości i pokoju na świecie]
Czy akcja "obrona i atak" [ proszę bez dramowych skojarzeń] to dzieło przypadku ?, a może za tym kryje się coś więcej?
W role agentki Scully -specjalistki od ukrytych mocy wuxia wciela się Takeshi Kaneshiro
Spoiler! Obrazek
upssss to baba wcale nie podobna do Takeshi Kaneshiro

przeczytanie jeden książki nie wystarczy by zagrać w filmie akcji z elementami sztuk walki z Donnie Yenem____Scully wracaj do kosmitów! .....Tak pewnie Takeshi Kaneshiro pozbył się agentki z planu, podkładając akta kolejnej sprawy, wmawiając, że drukarnia to nie miejcie dla agentów z USA, a w porządnym filmie kopniaki i łomot nie ma miejsca na dziwadła z kosmosu, a po któreś tam z kolei .... to nie serial Sici- fi!
Wracając do sprawy "ukryte moce", TK jednak podkrada książkę Scully i uczy się tajników sztuk walki, nauka nie idzie w las [ chyba tak to się mówi :confuse: ] zdobytą wcześniej wiedzę testuje na "cichym wojowniku" [aktor pięknie odegrał nieporadność____ bo gdy w sypialni czai się TK i szuka dowodów, by cie zapuszkować, to trzeba odgrywać rolę]

Jak zdemaskować "cichego wojownika" :
- delikwenta poddać próbie obrona i atak...najlepiej podejrzanego o ukryte moce zrzucić z mostu [ jak ktoś woli, bo wygodniej czy coś, to ze skałki też można]....akcja____ reakcja____ i czekamy na rozwój sytuacji
oczekiwany rezultat- w "cichym wojowniku" powinno obudzić się jego wewnętrzne Chi [czy jak to się zwie ___dowiem się więcej, jak ukradnę książkę agentce Scully ] jak wygląda wew. Chi? [tego nie wiem]
....może będzie podobnie jak z Pattisonem, wystarczyła odpowiednia chwila i ukazał się Belli w mieniącej kryształkami aurze__________PATRZ MAM MOC BELLA!
Podejrzany z wuxia, zabłysnął na sekundę sprawnościowo- kaskaderską, a może akrobatyczną mocą [sama już nie wiem] i rzucił tekstem PATRZ AGENTKO SCULLY [ a nieeeeeeee , detektywie TK] NIE MAM MOCY UCIEKAJ STĄD I NIE WRACAJ!
sposobów na zdemaskowanie " cichego wojownika " jest więcej ...np. atak sierpem [przecież prawdziwy wojownik z wew. Chi nie umiera tak łatwo :confuse: ] :rolly:
Metody detektywa Takeshi Kaneshiro są imponujące, przekomiczne, a czasami dziwią, ale jak detektyw zaangażuje się w sprawę do reszty, to nie ma co się dziwić, że może trochę zwariować [do postaci z Mad Detective niewiele mu brakuje] :wink:
Detektyw, który przykłada się do swojej roboty jak trzeba to wlezie do sadzawki, w której pluskały się wcześniej trupy [ i to nie w celach rekreacyjnych] jest wstanie nawet posmakować wody z miejsca zdarzenia ____[ tak, woda z trupem i mamy drinka "smak zabójstwa"] efekt upojenia drinkiem i mamy wizualizacje zdarzenia, widz odbiera sposób postrzegania sprawy razem z detektywem.... znamy jego punkt widzenia, który można porównać z punktu widzenia " cichego wojownika"

ODE MNIE: hmmmmmm ? [ :confuse: ]
Obrazek
- Takeshi Kaneshiro :fav:
- sceny walki
- bo uświadomili nam, że gdy więź z rodziną jest zbyt silna, to odcięcie pępowiny bywa bolesne
- i jeszcze więcej, ale zapomniałam :rolly: [ posta mogłam napisać wcześniej :confuse: ]
Obrazek

Wróć do „C-movie”