The First Time (2012)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Mizuki
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

The First Time (2012)

Postautor: Mizuki » 12 wrz 2014

The First Time [2012]
Di Yi Ci

Obrazek

Tytuł: First Time
Tytuł chiński: : 第一次 (Di Yi Ci)
Reżyser: Yan Han
Scenarzysta: Yan Han
Producent: William Kong

Data realizacji: June 8, 2012
Czas: 106 min.
Gatunek: Romans/ Dramat
Język: Mandaryński
Kraj: Chiny

trailer

Obsada:
Angela Baby,
Mark Chao,
Jiang Shan,
Zhao Shu Hai

O czym
Shi jest studentką, zmagająca się z nieuleczalną chorobą. Dziewczyna pragnie aby zostać prima baleriną, niestety stan zdrowia nie pozwala jej na spełnienie jej marzeń. Dziewczyna musi unikać wysiłku fizycznego. Skutkiem ubocznym zażywanych leków jest krótkotrwała pamięć. Dlatego też Shi nagrywa swoje wspomnienia. Dużą rolę w jej życiu odgrywa nadopiekuńcza matka. Życie Shi zostaje wywrócone do górny nogami, gdy na jej drodze pojawia się Gong – chłopak z liceum. Czy pomimo swojej choroby Shi zazna miłości i szczęścia?

Ode mnie:
Ciężko było mi uwierzyć, iż jest to remake koreańskiego filmu "…ing", ponieważ trudno znaleźć punkty wspólne.
Brzmi banalnie, fabuła wydaje się oklepana jednak zdjęcia, narracja, sposób przedstawienia tej historii powoduje lekkość w oglądaniu. Mnie ten film bardzo poruszył. Jeżeli ktoś jest wrażliwy i lubi się wzruszać - to na pewno ten film przypadnie mu do gustu. Moim zdaniem był nie tylko piękny, ale i zaskakujący. Carpie diem!!! Plakat świetnie oddaje klimat tego filmu...Jest bardzo muzycznie (Mark Zhao świetnie śpiewa), słonecznie, a nawet tęczowo.

Obrazek

Wróć do „C-movie”