Brotherhood of Blades (2014)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
Volli
Grupa Trzymająca Władzę

Brotherhood of Blades (2014)

Postautor: Volli » 30 sty 2015

BROTHERHOOD OF BLADES

Obrazek

Gatunek: kostiumowy/przygodowy/romans
Czas trwania: 112 min
Reżyseria: Yang Lu
Scenariusz: Yang Lu, Chen Shu
Rok: 2014
Język: mandaryński

Obsada:
Chang Chen jako Shen Lian
Liu Shi Shi jako Zhou Miao Tong
Wang Qianyuan jako Lu Jian Xing
Li Dong Xue (Ethan) jako Jin Yi Chuan
Nie Yuan jako Zhao Jing Zhong

Trailer:

Opis
Schyłek panowania dynastii Ming, ostatni cesarz z tego rodu wstępuje na tron. Młody władca postanawia skończyć w pałacu z rządami wszechwładnego eunucha Wei i jego popleczników zwanych "kliką eunucha". W środek intrygi uwikłanych zostaje trzech żołnierzy tajnej policji - cesarskich zabójców, którzy otrzymują rozkaz odnalezienia i zabicia Wei.

Ode mnie:
Trzej muszkieterowie! Historia jest zgrabna, postaci przykuwające uwagę, sceny walki (minus krew z komputera) też bardzo "watchable". Bardzo ładnie zarysowane sylwetki głównych bohaterów. Ale przede wszystkim..... Obsada! Chociaż przyznaję, że bez przerwy wypatrywałam Li Dong Xue do którego mam od czasów Legend of Zhen Huan ogromną słabość, ale pozostała dwójka też była niczego sobie. Drugi plan też bardzo charakterystyczny. Ukochałam sobie zwłaszcza zbója z długim mieczem szantażującego naszego młokosa. Liu Shi Shi marnowała się trochę omdlewając bez przerwy, no ale cóż... nie można mieć wszystkiego.
Dobrze się ogląda. Jeśli ktoś ma ochotę na nieskomplikowaną przygodówkę to polecam.

Obrazek

Obrazek

:volli:

Wróć do „C-movie”