You Are My Sunshine (2015)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
gosq
Kiedy bedę spać? @_@

Postautor: gosq » 31 lip 2015

aka
Silent Separation
(何以笙箫默)

Obrazek

Czas trwania: 120min
Kraj: Chiny
Język: Mandaryński ( dubbing jest :( a konkretniej głos był nagrywany osobno i to słychać. Niby głos oryginalnych aktorów ale dalej nie brzmi to najlepiej )

Obsada:
Huang Xiao Ming - He Yi Chen ( niech pojedynek się zacznie, kto będzie lepszym He Yi Chenem :victory: )
Yang Mi- Zhang Mo Sheng
Angela Baby- Yang Mei ( żona Xiao Minga)
Tong Da Wei- Ying Hui

Opis:
Film na podstawie książki "silent separation", autorstwa Gu Man. Pod tytułem My sunshine powstał również serial :smitten:
z Wallace Chung i Tiffany Tang w rolach głównch.
Szczęśliwy związek He Yi Chena i Zhang Mo Sheng kończy się pewnego dnia. Ojciec wysyła naszą bohaterkę do stanów.
Spotykają się ponownie po 7 latach.

Ode mnie:
Olgądnełam 15 min filmy w drodze do pracy. (Chwilowo mam czas więc tworzę temat bo serial był cudowny).
W ciągu pierwszych scen różnice które widać. Przede wszystkim szybszy rozwój "akcji" ( tutaj nie ma żadnej akcji ^^ serial był bardzo powolny). Mi jakoś specjalnie to nie przeszkadza ponieważ już znam historię z serialu i z książki (połowy). Ale mam wrażenie, że jest za dużo przeskoków i jeśli ktoś nie zna histori to może nie do końca wiedzieć o co chodzi.
Po pierwszych minutach mam wrażnie, że postaci to są dużo silniej zarysowane. Nie wiem czy ktoś widział serial, ale serialowa Chen Mo Sheng po powrocie z emigracji była miałka i nijaka. Niby taka miała być ta postać. Poznała prawdziwe życie na emigracji i straciła swoją dawną gadatliwość i pogodę ducha. Tyle, że może w serialu była za miałka. Tutaj mam wrażenie, że jest lepiej. Wydaje mi się że to kwestia aktorów. Napięcie w sklepie było wyczuwalne. Scena na schodach :smitten:
Co mi się nie podoba to stroje He Yi Chena. Huang Xiao Ming wygląda jakby się urwał z planu Cruel Romace żeby nakrecić ten film :rolly:

Ostateczna ocena jak skończę oglądać. a teraz muzyka z filmu :smitten: :smitten: :smitten: :smitten: :smitten:
Nie przepadam za NaYing ale ta piosenka to mistrzostwo świata :fav:
https://www.youtube.com/watch?v=ABvAbpusRbc

dobra skończyłam. Ostatnio nie mam czasu na nic i oglądam filmy w pięciu kawałkach jak dojeżdżam do pracy/domu.

Moja ocena jest mało krytyczna gdyż uwielbiam tę historię.
Z minusów to tak jak pisałam wcześniej bez znajomości histori nie do końca widać jaką rolę odegrali pewni ludzie z otoczenia głównej pary.
► Pokaż Spoiler
w filmie owszem pojawiły się te postaci by powiedzieć 2 zdania.
Nie rozumiem po co tu wrzucili postać Tao ( o ile dobrze kminie to ten z Exo ?) bez sensu i nie potrzebna postać.
Sam związek naszej głównej pary był poprowadzony bardziej dojrzale i z sensem. W serialu nie czułam az takiej chemii i brakowało mi czegoś w postaciach, miałam wrażenie ogromnej niezręczności między bohaterami. Tutaj było idealnie. No i bardziej pokazano rozterki naszego bohatera a propos przeszłości.

Suma sumarum. Film polecam. Nawet jak ktoś nie widział serialu ani nie zna historii.
Klimat jest fajny. He Yi Chen jest dużo lepszy w wykonaniu XiaoMinga ( mówię to z ogromnym bólem sercam :puppy: bo Wallace jest, jedną z wielu, miłością mojego życia). Zhang Mo Sheng wyszła również bardziej wyrazista w wykonaniu Tiffany.

"我能玩得起,也能收得住, 我可以专一到让你惊讶, 也可以花心到让你害怕, 我喝过最烈的酒 ,我可以像个疯子一样的玩,一切的一切取决于你是谁,也取决于你如何待我, 女人千面,你给我的温度,决定我对你的态度,所以请不要站在你的角度看我,我怕你看不懂"

Wróć do „C-movie”