The Assassin (2015)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

The Assassin (2015)

Postautor: anna-banana » 31 lip 2015

The Assassin

Obrazek

W oryginale piszemy się tak: 聶隱娘
Po mandaryńsku brzmi tak: Nièyǐnniáng
Reżyseria: Hou Hsiao-Hsien
Scenariusz:
Hou Hsiao-Hsien
Chu Tien-wen
Hsieh Hai-Meng
Zhong Acheng

Premiera:
21 Maj 2015 (Cannes)
31 Lipiec 2015 (Chiny)

Występują:
Shu Qi
Chang Chen
Zhou Yun
Satoshi Tsumabuki
Tadanobu Asano

Muzyka: Lim Giong

Opis:
Chiny, IX wiek n.e.
Nie Yinniang to córka generała. W wieku 10 lat zostaje oddana pod opiekę mniszki,która wprowadza ją w tajniki sztuk walki, zamieniając w doskonale wyszkoloną zabójczynię. Dziewczynka jest bezwzględnie posłuszna, bez wahania eliminuje okrutnych i skorumpowanych namiestników władcy. Po nieudanej misji zostaje wysłana w rodzinne strony z rozkazem zabicia mężczyzny, którego kiedyś kochała i miała poślubić.

Ode mnie:
Od pierwszych minut jesteśmy uwodzeni piękną muzyką i zdjęciami (czekam niecierpliwie aż ost będzie do zdobycia :D ) i tak aż przez 2h filmu.
Jak na film wu xia, jak dla mnie, jest tu stanowczo za mało walk, ale się nie czepiam, bo zostałam uwiedziona wspomnianą wyżej muzyką. :wink:
Przed seansem miałam małe wątpliwości czy Shu Qi podoła roli, do tej pory widziałam ją w paru filmach, które gatunkowo odbiegały od tego tytułu. Moje obawy były zupełnie niepotrzebne, gdyż aktorka poradziła sobie świetnie. Przedstawiona przez nią bohaterka od początku wzbudza naszą sympatię, a wręcz współczucie, kiedy poznajemy jej historię.
Opowieść trochę zagmatwana, ale ja kupuję ten film i tak.

W żołnierskich słowach: dzięki Gutku, że mogłam obejrzeć ten film :victory:

[center]Obrazek[/center]

Wróć do „C-movie”