Jasmine Flower (2004)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
Awatar użytkownika
allia
Wyróżniony
Kontaktowanie:

Jasmine Flower (2004)

Postautor: allia » 29 lip 2006

reżyseria: Yong Hou
gatunek: dramat, romans, obyczaj
tytuł: Mo li hua kai
kraj: Chiny

obsada:
Ziyi Zhang jako młoda Mo / młoda Li / młoda Hua
Joan Chen jako matka Mo / starsza Mo
Wen Jiang jako Pan Meng
Ye Liu jako Xia Du
Yi Lu jako Zou Jie

trailer

"Jasmine Women" opowiada historię trzech pokoleń szanghajskiej rodziny, składającej się (na skutek przeróżnych wydarzeń) wyłącznie z samotnych kobiet - babki, matki i wnuczki - z których każda po kolei powtarzała błędy swej matki/babki.
W roli głównej występuje Zhang Ziyi, która gra Mo (w latach 30), jej córkę Li (w latach 50-60) oraz jej wnuczkę Hua (w latach 70/80).

Jak można wywnioskować z krótkiego opisu, film nie jest zbyt wesoły - każda z kobiet za młodu starała się żyć własnym życiem i nie chciała słuchać rad bardziej doświadczonej (także przez los) matki/babki, co na ogół nie kończyło się dobrze.

Ciekawym elementem filmu była możliwość śledzenia losów głównych bohaterek na tle zmieniającej się w Chinach sytuacji. Osobiście uważam, że film mógł być ciut dłuższy - ciężko "zmieścić" życie 3 kobiet w 2 godzinach - myślę że książka, na podstawie której film nakręcono nieco lepiej rozwija poszczególne postaci.. mimo wszystko film niewątpliwie godny polecenia

----------------------------
w trailerze usłyszeć można bardzo ładną piosenkę (przynajmniej mi się podoba).. kto chciałby spróbować swoich sił w mandaryńskim to tutaj słowa:

Hǎo yī duǒ měilì de mò li huā
Hǎo yī duǒ měilì de mò li huā
Fēnfāng měilì mǎn zhīyā
Yòu xiāng yòu bái rén rén kuā

Awatar użytkownika
JaneGreen
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: JaneGreen » 09 paź 2008

Dzięki wielkie za polecenie, mam ten film od kilku miesięcy, ale jakoś nie miałam ochoty go załączyć, pomimo, iż Ziyi uwielbiam :P
Teraz już wiem, co robię w najbliższej wolnej chwili :P

Wróć do „C-movie”