Bishonen (1998)

filmy z Kraju Środka, Hong Kongu i Tajwanu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shinigami_sama
Co to jest dorama? o_O

Bishonen (1998)

Post autor: Shinigami_sama » 18 mar 2007

Obrazek

Tytuł chiński: 美少年之恋 (1998)
Reżyser: Yonfan
Sceneriusz: Yonfan
Muzyka: Chris Babida
Dystrybucja: Victor Company of Japan Ltd
Obsada: Stephen Fung , Daniel Wu , Qi Shu , Brigitte Lin , Terence Yin

opis:
Piękny Jet (Stephen Fung) pracuje jako męska prostytutka w burdelu SM Bay. Pewnego dnia zauważa w pobliskiej galerii przystojnego Sama (Daniel Wu) i zakochuje się na miejscu. Sam jest policjantem i z punktu widzenia Jet'a, jest dla niego stanowczo za dobry. Zaprzyjaźniają się, a Jet szykuje się do wyznania Samowi, co ten dla niego znaczy... Ale Sam skrywa zagmatwaną przeszłość, której część stanowi Chung (przyjaciel Jet'a, też męska prostytutka) i K.S., popularny piosenkarz... [za filmweb ]

Film na pewno znany fanom/fankom gatunku 'yaoi'.
Poruszający, niebanalny.

Historia jest wielowątkowa, zastosowane sa tez różne retrospekcje. Głównym bohaterem jest Jet, gigolo i znieczulony na wszystkie uczucia egoista. (tak, wiem, to nie świadczy o 'niebanalnosci' ;) Zakochuje sie jednak i tu zaczyna sie... koszmar. Nie wszystko jest takie, jak sie wydaje. Aby nie zdradzić sedna, przerwę tutaj. Ten film po prostu trzeba zobaczyć!

Awatar użytkownika
Eliza
Wyróżniony

Post autor: Eliza » 18 mar 2007

Tak, nadal mam ten film na dysku ^_^
Zawsze mnie zastanawiało dlaczego hongkoński film na japoński tytuł.
Jak sobie ściągnęłam, to byłam w strasznym szoku, że to nie japońskie^^*

Sam film uważam za udany, choć nieco sztuczny miejscami.
Dla fanek yaoi- must see.
Dla innych- jeśli nie wrażliwi na "sceny" też warto.
Niestety jakość pliku, który ja mam (podejrzewam, że to ten najłatwiej dostępny) nie jest najlepsza i nie można podziwiać bishounenów w pełni wdzięków.
ODPOWIEDZ