[Bollywood] Jestem przy tobie / Main Hoon Na (2004)

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
Preity
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

[Bollywood] Jestem przy tobie / Main Hoon Na (2004)

Postautor: Preity » 22 paź 2007

Obrazek

Tytuł oryginalny: Main Hoon Na
Tytuł polski: Jestem przy tobie

Gatunek: Akcja, Komedia, Romans (masala :wink:)

Obsada:
Shahrukh Khan - mjr Ram Prasad Sharma
Sushmita Sen - Chandni
Suniel Shetty - Raghavan
Zayed Khan - Laxman Prasad Sharma
Amrita Rao - Sanjana
Kabir Bedi - gen. Bakshi
Naseeruddin Shan - bryg. Shekhan Sharma
Satish Shah - prof. Rasai
Boman Irani - dyrektor

Reżyseria i scenariusz: Farah Khan

Opis:
Ram (Shah Rukh Khan) jest najprzystojniejszym i najlepiej wyszkolonym oficerem armii indyjskiej. W trakcie brawurowej akcji ginie jego ojciec, postrzelony przez bezwzględnego terrorystę Raghavana (Sunil Shetty). Umierając, ojciec prosi, by Ram odszukał brata, o którego istnieniu dotąd nie wiedział i sprowadził go do rodzinnego domu. Jednocześnie Ram otrzymuje tajną misję, by udać się do górzystego Darjelingu i w przebraniu ucznia ochraniać przed atakiem terrorystów córkę generała (Amrita Rao). Już na miejscu Ram zakochuje się w oszałamiająco pięknej pani od chemii (miss świata Sushmita Sen). Jakby tego było mało, musi jednocześnie odpierać kolejne ataki terrorystyczne, odnaleźć brata, pomścić śmierć ojca i... zadbać o pokój miedzy Indiami a Pakistanem.

Ode mnie:
Moje pierwsze spotkanie z Bollywood od którego ta zaraz mnie opanowała, tak jak mówił jego trailer film w którym jest wszystko. Zaczyna się od filmu sensacyjnego połączonego z dramatem, by później prawie niezauważalnie zamienić się w doskonałą komedię pełną nawiązań do znanych zachodnich filmów akcji, oraz Ramajany (m.in. imiona głównchy bohaterów). Major Ram jest dokładnie taki jak w opisie - ogólnie naj, naj, naj - nieustraszony biega po dachu szkoły, potrafi dogonić rikszą samochód terenowy a w pewnych sytuacjach jest nawet w stanie dorównać Neo (temu z Matrixa oczywiście).
Film polecam wszystkim, nawet osobom które za Bollywood nie przepadają (testowane na anty-bollywoodzkich znajomych - podobało się)
I na koniec kilka klipów na zachętę:
Miłość od pierwszego wejrzenia - Ram i nauczycielka chemii (pierwsze spotkanie)
Major Ram w pogini rikszą za terenówką
Tumse Milke Dil ka Hai Jo Haal (jedna z piosenek)

No one's got to take me alive!
The time has come to make things right!
You and I must fight for our rights!
You and I must fight to survive!

Muse - Knights of Cydonia
Awatar użytkownika
Turquoise
Co to jest dorama? o_O

Postautor: Turquoise » 22 paź 2007

Jako że mania Bollywood dopadła mnie, dzięki przyjaciółce, dawno temu, czuję się w obowiązku odpowiedzieć w tym temacie ;)
Co mi się podobało przede wszystkim - muzyka ;) Oczywiscie jak to w takiej produkcji było jej mnóstwo - ale jakoś tym razem szczególnie wpadła mi w ucho (zwłaszcza "Chale Jaise")
Kolejne: kaskadersko-samobójcze akcje majora. Nawet jeżeli niekoniecznie prawdopodobne, to oglądało się je z prawdziwą przyjemnością - zwłaszcza jeżeli ktoś nie oczekuje specjalnej racjonalności niektórych zachowań głównych bohaterów :)
No i przede wszystkim: film oglądałam juz naprawdę kawałek czasu temu - ale nie mogę zapomnieć jak podczas jednej z piosenek widać[spoiler2] Lucky'ego przywiązanego na dachu liną która trzyma Ram :P[/spoiler2]
Naprawdę się wtedy uśmiałam ;)
[i]"Widzę, jak u moich ramion stają dwaj aniołowie: blady, złośliwy anioł Ironii i potężny, miłujący anioł Schizofrenii..."[/i]
[img]http://www.cinemafusion.com/images/uploads/mummyoded.jpg[/img]
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 03 lut 2008

Pirx wielkie dzieki za ten topic - jestem własnie w trakcie oglądania Main Hoon Na i....ten film mnie po prostu urzekł :oops: . Wiem że często gęsto jest naciągany ale ta muzyka..i tańce...i stroje pani od chemii ;) - po prostu bajka! Po "Żonie dla zuchwałych" to druga produkcja Bolly którą oglądam i chyba wpadłam w te klimaty jak śliwka w kompot ;). Mogłabyś polecić jeszcze jakąś ciekawą pozycje?
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
Runa
Oglądam regularnie xD

Postautor: Runa » 03 lut 2008

Oglądałam.To chyba nawet leciało na canal+.Dobija mnie tylko jedno ,że ciągle widzę tych samych aktorów ;P.Poza tym szacunek xD
Awatar użytkownika
Preity
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: Preity » 03 lut 2008

makella pisze: Mogłabyś polecić jeszcze jakąś ciekawą pozycje?

Zgodnie z życzeniem :wink: Z filmów które miałam okazję widzieć polecam:
Czasem słońce, czasem deszcz (Kabhi Khushi Kabhie Gham...), Gdyby jutra nie było (Kal Ho Naa Ho), Veer-Zaara, Don (Don - The Chase Begins Again). Z filmów bez Shahrukh Khana (tzn. majora Rama): Bluffmaster, Bunty i Babli, Dhoom, Dhoom 2. Oprócz Dhoom 2 (w marcu ma być w kinach) wszystkie pozostałe tytuły bez problemu powinno się udać znaleźć w wypożyczalni.

Natomiast szczerze odradzam oglądanie takich produkcji jak:
- Kroki w Chmurach (Dhaai Akshar Prem Ke) remake "Spaceru w chmurach" jak ktoś napisał w komentarzach "noga od krzesła zagrała by lepiej niż aktorzy"
- Dzisiaj tańczę, jutro kocham (Holiday) - Dirty Dancing w wydaniu Bollywood, czyli jak zabić dobry film. Kto lubi oryginał niech sie lepiej do tego nie zbliża
- Duch Aatma jedyny horror z Bollywood jaki miałam okazję widzieć i jedyny na jakim zasnęłam
No one's got to take me alive!
The time has come to make things right!
You and I must fight for our rights!
You and I must fight to survive!

Muse - Knights of Cydonia
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Postautor: dora » 07 lut 2008

Czasem słońce, czasem deszcz (Kabhi Khushi Kabhie Gham...)

popieram popieram ten film jest śliczny cudowny i do tego typowy wyciskacz łez. Płakałam na nim, po prostu samo sie zaczyna plakać. Historia jest przepiękna dlatego taniec i muzyka na najwyższym poziomie.

Jestem przy tobie jeszcze nie oglądałam ale jak tylko oglądnę napisze jakie wrażenia :P
Kiedy się czegoś pragnie,
wtedy cały wszechświat sprzysięga się,
byśmy mogli spełnić nasze marzenie.
Awatar użytkownika
makella
Oglądam regularnie xD

Postautor: makella » 07 lut 2008

Pirx dziekuje bardzo :D, na pewno skorzystam z Twoich propozycji!

Gratka ;P dla fanów filmu: od 14 lutego będzie można kupić "Jestem przy tobie" z Panią Domu ;)
Archeolog to wymarzony mąż: im kobieta starsza tym bardziej się nią interesuje :P
Awatar użytkownika
dora
Przyklejony do ekranu

Postautor: dora » 08 lut 2008

Gratka ;P dla fanów filmu: od 14 lutego będzie można kupić "Jestem przy tobie" z Panią Domu Wink

Jeeej dziki za informacje muszę to mieć ... i jak teraz wiem i nie zapomnę sobie to na pewno dostanę go w swoje łapki
dzięki :P
Kiedy się czegoś pragnie,
wtedy cały wszechświat sprzysięga się,
byśmy mogli spełnić nasze marzenie.
Awatar użytkownika
JaneGreen
Już poznaję aktorów ^^"
Kontaktowanie:

Postautor: JaneGreen » 27 sie 2008

Lol, bollywood się tutaj nie spodziewałam :D
Ach... widziałam ten film niezliczone ilości razy :D Kiedyś go przeżywałam, uwielbiałam, a teraz się z niego śmieję, ile razy to widzę :D
Ale z czasów jak go jeszcze uwielbiałam, to cóż... cud, miód i orzeszki :D Szaruk moknący w deszczu, czy lecący przez ścianę zawsze mnie doprowadzał do palpitacji hahaha :D I jakby na to nie patrzeć, lubić Szaruka, czy nie - on rozwesela w tym filmie :P
Za to Sunil - to chyba był mój pierwszy film z nim. Jemu się należą gratulacje. Otaczała go taka świetna aura, która z dodatkiem jego głosu powodowała ciarki na plecach xD

Odkryłam, że w moim przypadku filmy bolly tak na mnie działają :D Na początku zachwyt, a potem oglądam je, żeby się pośmiać :D
Awatar użytkownika
Otai
Przyklejony do ekranu
Kontaktowanie:

Postautor: Otai » 30 mar 2009

Bolly to dla mnie stare przeddramowe czasy :) Dawno nic nie oglądałam, a ten film był moim pierwszym i uważam, że na początek jest diealny. Zayed Khan to ciacho jest :3 Polecam wszystkim, pozatym uwielbiam ściezkę dźwiękową :D
http://lizards-subs.com.pl
Awatar użytkownika
lovegood
Przyklejony do ekranu

Postautor: lovegood » 30 mar 2009

Jaaa xD Widziałam ten film! :D Fajny był :) Miałam kiedyś fazę na bollywood. I nie wiem dlaczego ale Shahrukh Khan kojarzy mi się z Ikusiem :D mają podobną mimikę albo coś ;D
Awatar użytkownika
DSakura
Oglądam regularnie xD

Postautor: DSakura » 10 paź 2009

Kiedyś oglądałam to z moją babcią xD' Nawet, nawet, szczególnie ścieżka dźwiękowa (jak głupio nie napisać "OST"...! xD').
Tsukush
Przyklejony do ekranu

Postautor: Tsukush » 11 paź 2009

Jakiś czas temu leciało w TV xD super mi sie bardzoo podobało a najbardziej jak śpiewali fajnie xD na pewno jeszcze nie raz obejrze:)
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [Bollywood] Jestem przy tobie / Main Hoon Na (2004)

Postautor: Chie » 05 lis 2011

Film należy do jedenych z moich ulubionych .Oczywiście wszystko za sprawą SRK.Oczywiście były tutaj momenty nierealistyczne jak już wspomniane efekty z matrixa ale mimo wszysto film był przezabawny i wciągający.Piosenki wszystkie były fajne i wiele razy do nich wracałam.Film warto obejrzec
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „Inne”