[Anime] Byousoku - 5 Centimeters per Second (2007)

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
evelinux
Doramowy maniak

[Anime] Byousoku - 5 Centimeters per Second (2007)

Postautor: evelinux » 31 sty 2010

Byousoku - 5 Centimeters per Second

Obrazek

Rodzaj produkcji: film
Rok wydania: 2007
Czas trwania: 63 min
Tytuły alternatywne: 5 Centimeters per Second: A Chain of Short Stories (秒速5センチメートル)
Gatunki: Okruchy życia
Miejsce: Japonia
Czas: Współczesność
Inne: Realizm

Obrazek

Fabuła: Takaki i Akari są bliskimi przyjaciółmi od czasów dzieciństwa. Niestety w związku z pracą rodziców musieli w końcu się rozstać. Kontynuacją przyjaźni jest korespondencja. Postanawiają się w końcu spotkać.... Tyle względem nawiązania do fabuły, której teoretycznie nie ma. Anime trwa nieco ponad godzinę i streścić je można naprawdę szybko. Jednak osią fabuły nie jest tutaj uczucie tych dwojga, a raczej dystans jaki ich dzieli. Dystans i bliskość. Wszystko to niesamowicie nastrojowo twórcy starają się nam przedstawić. Nie wiadomo kiedy, zaczynamy rozumieć głównych bohaterów, wręcz odczuwamy ich doznania na sobie. Jak bardzo damy się poprowadzić twórcom zależy już tylko od nas...

FROM: http://magazyn-arigato.com.pl/index.php" onclick="window.open(this.href);return false; ... 8cb2956dad

Obrazek

ode mnie: oglądałam ten film już jakiś czas temu, ale pamiętam, że wywarł na mnie niesamowite wrażenie. I chciałam wam wszystkim go polecić. Świetne ujęcia, grafika boska! Piosenka przewodnia - wyciskacz łez. Fabuła skłania do refleksji..

* zwiastun na youtube
* "One More Time, One More Chance" - piosenka przewodnia (boooska!)
*linki do ściągnięcia

Obrazek
KOREA: | Flames of Desire | Playful Kiss | Paradise Ranch | Time Slip Dr Jin | Operation Proposal | I do, I do |
JAPAN:
TAIWAN: |Why Why Love | Love Keeps Going | Hayate the Combat Butler | Absolute Darling |
Awatar użytkownika
isamar84
Przyklejony do ekranu

Postautor: isamar84 » 31 sty 2010

Oglądałam xD piękne, zapadające w pamięć anime
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Postautor: daydreamer4 » 31 sty 2010

Makoto Shinkai!!!!!!!!!!

Tak, ten człowiek tworzy cudowne rzeczy. Zakochałam sie w nim po tej 5 minutowej animacji
"Kanojo to kanojo no neko" Sceny z zycia dziewczyny widziane i opowiadane z perspektywy jej kota. Urocze, proste i piekne.
Albo "Other Worlds" Jeszcze niemal surowe pierwsze z jego dziełek ale Boże dopomóż umarłam, umarlam...

Animacja w jego filmach jest chyba najpiękniejsza jaką w życiu widziałam. Poprostu genialna, niemal malarska. Zwłaszcza tła i krajobrazy przyprawiają o zawrót głowy. Szczęka w kolanach i własciwie nie wazne o czym jest cała historia.... i tak ogląda sie to wszystko w ogromnym zachwycie...

Jest jeszcze jeden pełnometrazowy jego film "Beyond the Clouds

To też w końcu musiałabym sciagnać i obejrzeć.

A tu widze jeszcze cos nowego sie kroi!!!!! I znowu animacja wymiata... chyba nawet Mizayakiego bije na głowe... :melt:

OMG! *skacze ze szczęścia* Ide poszukac więcej informacji na ten temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [ANIME] Byousoku - 5 Centimeters per Second (2007)

Postautor: Snake » 28 paź 2010

10/10 jeśli chodzi o wykonanie. Każde tło namalowane z taką pieczołowitością, szczegółowością i pietyzmem, że aż szkoda, że niektóre obrazy pojawiały się tylko na sekundę, dwie, że nie mogłem dostrzec wszystkich szczegółów i włożonej pracy.
Dowolna klatka z filmu może posłużyć za tapetę na pulpit, wizualnie film powala.

Poniżej kilka obrazków w wyższej rozdzielczości, bo film w HD to jedyna opcja w jakiej powinno się go oglądać :
http://fc02.deviantart.net/fs13/f/2006/ ... isgaea.jpg

Jeśli chodzi o treść to jest ona bardzo poetycka i wyrafinowana i nie jest oderwana od obrazu, widać, że tworzy z nim integralną całość. Jednak ja całość oceniam na 8 :)

Na filmwebie film ma prawie tysiąc ocen i średnią aż 8,6 - nieźle ! Teraz muszę obejrzeć poprzedni film reżysera tj " Ziemia kiedyś nam obiecana" z 2004r.
Awatar użytkownika
Lily
Oglądam regularnie xD

Postautor: Lily » 26 paź 2011

Po względem wizualnym ten film to absolutne arcydzieło. Ocena 10/10 to nawet za mało :) jednak jeśli chodzi o fabułę, to czegoś mi zabrakło. Nie mówię, że było źle, bo nie, ale momentami trochę zbyt sennie. Choć z drugiej strony ten senny klimat filmu to też jego atut, wszystko jest takie delikatne, poetyckie i relaksujące. To największy pozytyw tego filmu, on bardzo relaksuje, uspokaja i naprawdę jest na co popatrzeć. Myślę, że realizacja wizualna jest tak świetna, że fabuła odgrywa tutaj drugoplanową rolę. I nawet jeśli ktoś nie lubi ani anime, ani dramatów, to i tak warto obejrzeć.
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 09 lis 2011

Jak już obejrzałam to też mogę napisać pare słów... a w sumie to ocenię od razu:
plot - 2/10
muzyka - 6/10 <ostatnia piosenka ^^>
wizualnie - 10/10
razem - (2+6+10)/3 = 6 (/10 <-już bez dzielenia xD)

gdybym miała jeszcze do tego uwzględnić wagi różnych elementów:
p-0,7
m-0,5
w-0,5
razem - (0,7*2 + 0,5*6 + 10*0,5)/1,7 = (+/-) 5,5 (/10)

jeśli komuś nic nie powiedzą liczby to słowami: plot nudny, nie ma o czym mówić, muzyka jako tako, wizualnie jest ślicznie (malutki minus za okropną kreskę postaci)
Obrazek
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Snake » 09 lis 2011

Azzel pisze:plot - 2/10

Hej ho, zrozumieć mogę, że plot 2/10, ale czemu największa waga ? :shake: :mrgreen: Fabułę anime można streścić w dwóch, trzech zdaniach, ale przecież dzięki temu można odurzać się klimatem, poetyckością, subtelną narracją, feerią barw , wzruszającą melancholijnością, ale i urzekającym ciepłem opowieści 8) . O fabule można zapomnieć, fabuła jest marginalizowana, zostają motywy dystansu, relacji międzyludzkich itp, które tak naprawdę zastępują ową nieszczęsną fabułę. :nod:
Awatar użytkownika
Azzel
Grupa Trzymająca Władzę

Postautor: Azzel » 09 lis 2011

Snake, dałam 3 czynniki w których zawarłam wszystko <i nic :P> przez plot miałam na myśli nie samą opowieść jako taką, ale też to czy mi dawało radość oglądanie tego, poruszała historyjka czy nie, czy mnie urzekała ciepłem czy nie <czułam powiew arktyczny w tym wypadku>, klimat , narracja itepe, stąd największa waga tego czynnika <bo czasami jak muzyka i wizualna strona jakoś nie przeszkadzają to można ich wagę zmniejszyć - podkreślę że te wagi są dobrane bardziej pode mnie :P>. W wypadku tego anime - zupełnie nie czułam klimatu, nie wzruszała mnie ta opowieść, nie było to ciekawe, tak jakby ktoś mnie posadził na wystawie przed jednym obrazem i kazał siedzieć przez godzinę i patrzeć na niego, owszem na początku urzekał bo ładny i w ogóle, ale potem zaczął nudzić i zachęcał do patrzenia na zegarek - ile jeszcze czasu zostało do końca.
Obrazek
Awatar użytkownika
yotem
Co to jest dorama? o_O

Postautor: yotem » 11 lis 2011

Shinkai tworzy magiczne rzeczy. Nawet niezbyt skomplikowana fabuła, jak tutaj, poruszająca w dodatku tak banalny temat, ma w sobie coś artystycznego.
5 Centimeters Per Second jest świetne, ale The Place Promised in Our Early Days cenię dużo bardziej.

Wróć do „Inne”