[Bollywood] Rab Ne Bana Di Jodi (2008)

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

[Bollywood] Rab Ne Bana Di Jodi (2008)

Postautor: thon » 09 lip 2010

Rab Ne Bana Di Jodi

Obrazek

Produkcja Aditya Chopra, Yash Chopra, Shahrukh Khan, Sanjay Shivalkar, Aashish Singh
Reżyseria Aditya Chopra
Scenariusz Aditya Chopra
Muzyka Salim Merchant, Suleman Merchant
Choreografia Shiamak Davar, Vaibhavi Merchant
Obsada Shahrukh Khan, Anushka Sharma, Vinay Pathak
Czas trwania 167 min.

Fabuła

Surinder Sahni (Shahrukh Khan) jest zwyczajnym i skrytym pracownikiem zakładu energetycznego. Wyrusza na ślub Taani (Anushka Sharma), córki swojego profesora. W drodze na ślub ginie pan młody, a ojciec dziewczyny dostaje ataku serca. Na łożu śmierci wyraża pragnienie by Surinder i Taani zostali małżeństwem - nie chciał by córka została sama. Aby przerwać małżeńską monotonię, Taani zapisuje się na kurs tańca. Surinder, który pragnie zdobyć jej serce, również się tam pojawi.
Ale ona go nie pozna...

opis z bollywood.pl
piękne piosenki
Haule Haule

Tujh Mein Rab Dikhta Hai

Dancing Jodi

piękny,niespieszny film o miłości która przychodzi powoli,powolutku z niekwestionowanym królem bollywoodu który mimo swoich lat potrafi całkowicie zaskoczyć widza.Ocena jedyna możliwa 10/10

Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Re: [Bollywood] Rab Ne Bana Di Jodi

Postautor: anna-banana » 09 lip 2010

Omo :!: Mój najulubieńsiejszy film :D
Mogę go oglądać tysiąc razy i nigdy mi sie nie znudzi. Film jest wspaniały i jak to zwykle w filmach bollywood z przesłaniem. Uczy nas że miłość może nie koniecznie nadejść z fanfarami i grzmotami,ale może rodzić się powoli i niespodziewanie. Pokazuje że miłośc to po prostu "zobaczenie w kimś Boga",to poświęcenie dla tej drugiej osoby,tak,jak poświęcił się Suri,bo zmieniał się w Raja. Jeden z filmów w których Shahrukh pokazuje że on na prawdę jest dobrym aktorem :)
Ulubione piosenki Tujh Mein Rab Dikhta Hai i Phir Milenge Chalte Chalte (gościnny występ Kajol).
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

Postautor: Eggie » 09 lip 2010

Podobał mi się ten film. Tylko problem był taki, że Szaruk konkurował sam ze sobą w owym czasie, wypuszczając jeszcze Billu Barber i do tego drugiego mam większy sentyment.
Podoba mi się, że SRK próbuje ostatnimi czasy trochę czegoś nowego (MNIK <3), W Om Shanti Om fajnie parodiował swoje poprzednie role, podobnie tutaj... Byłą to swojego rodzaju parodia (...zwłaszcza ten Raj... ^^). Zastrzeżenia miałąm trochę do Anushki na początku, ale koncepcja ten postaci pasuje do tej dziewczyny także...
Ja też szczerze polecam, tylko może nie na początek przygodu z SRK, bo dużo smaczków i wyłapywanie innych rzeczy ucieka, jak sie nie wie co siez czego wzięło... :)
www.annyeongtozamalo.wordpress.com
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Trzeba nie tylko znać nie tylko wcześniejszy dorobek SRK,ale także ogólnie znać filmy bollywood,bo sama piosenka Phir Milenge Chalte Chalte to 50 lat kina indyjskiego. Filmy takie jak RNBDJ czy OSO nie sa dobre na początek przygody z Indiami,na początek dobre jest K3G. A Billu był mało Shahrukhowy i jakoś bez echa przeszedł,może dlatego że RNBDJ byl na festiwalu bollywood w kinach
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

anna-banana pisze:Trzeba nie tylko znać nie tylko wcześniejszy dorobek SRK,ale także ogólnie znać filmy bollywood,bo sama piosenka Phir Milenge Chalte Chalte to 50 lat kina indyjskiego. Filmy takie jak RNBDJ czy OSO nie sa dobre na początek przygody z Indiami,na początek dobre jest K3G. A Billu był mało Shahrukhowy i jakoś bez echa przeszedł,może dlatego że RNBDJ byl na festiwalu bollywood w kinach

Do Billu mam sentyment, może właśnie dlatego, że przyszedł jak powoli zaczynałam tracić wiarę w magię SRK (zmęcznie matreiału). A Irfan Khan jest genialny - więc mimo tego zakończenia jest to film po który chętniej sięgam z tych dwóch :)
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

Chyba ma tak dużo osób które siedzą w tym długo,jak sama gdzieś powiedziałaś siedzisz w bolly 5 lat,bo moja koleżanka która ma także długi staż twierdzi że również woli Billu,ze względu na Irfana. Ja interesuje się boolly drugi rok,więc ciągle lubię filmy typu RNBDJ :D
[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Eggie
Doramowy maniak

anna-banana pisze:Chyba ma tak dużo osób które siedzą w tym długo,jak sama gdzieś powiedziałaś siedzisz w bolly 5 lat,bo moja koleżanka która ma także długi staż twierdzi że również woli Billu,ze względu na Irfana. Ja interesuje się boolly drugi rok,więc ciągle lubię filmy typu RNBDJ :D

Nooo, bolly to moja pierwsza azjatycka miłość.
Staram sie teraz rodzielać czas między wszystko, ale te wszystkie lata oglądania wszystkich szmat jak leci tylko dlatego że z Indii mam już za sobą :D Brak czasu zmusza mnie do wyboru lepszej jakości :D
Ania, nie przejmuj się, życzę ci, abyś miała jak najdłużej taką radochę z tych nieskomplikowanych tytułów również ^^, bo dzien w którym stwierdzisz, że nie możesz oglądac po raz enty Szaru w tej samej roli, zapisze się czarną karta w twoim zyciu O.o
Awatar użytkownika
thon
Doramowy maniak

Postautor: thon » 09 lip 2010

Billu jak mnie pamięć nie myli miał premierę przed RNBDJ - i owszem obie są dość wolnymi i spokojnymi historiami - no ale muzycznie to RNBDJ jest de best i ja kocham kobiece wykonanie Tujh Mein Rab Dikhta Hai gdy Taani uświadamia sobie że to ten zwykły niezbyt przystojny mąż jest jej miłością i to jego kocha i szanuje.No i zdjęcia światyni - piękna sprawa
Awatar użytkownika
Mina
Przyklejony do ekranu

Re: [Bollywood] Rab Ne Bana Di Jodi (2008)

Postautor: Mina » 09 maja 2011

Film jest cudowny, zabawny i piękny opowiadający o prawdziwej miłości.
Uczy aby się nie poddawać i czasem trzeba zawalczyć o miłość
Piosenki są cudowne a Tuhje Mein Rab Diktha Hai jest przepiękna , te słowa i odwiedzanie wszystkich świątyń podoba mi się ten trend w Bollywood który propaguje tolerancje religijną :-)

Ja jestem ogromną fanką Bollywood ale już mi przeszło to oglądanie wszystkiego natomiast mam dwóch aktorów których filmy zawsze śledzę Srk i Salman Khan

Film jest godny polecenia dla fanów Bollywood i romantyków
Srk zagrał świetnie a Anushka jest przeurocza.
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [Bollywood] Rab Ne Bana Di Jodi (2008)

Postautor: Chie » 05 lis 2011

Film był wspaniły i do tego piosenki.Ich miłośc która rodziła się bardzo powoli.Jest tutaj również pokazane że nie tylko wygląd kasa i przebojowośc się liczy.To właśnie też chce nam przekazac ten film.Polubiłam od tego filmu Anushkę no i oczywiście był tutaj również SRK więc po prostu musiałam go obejrzec
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „Inne”