[Tajlandia] 13 Beloved (2006)

pozostałe filmy made in Asia
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę
Posty: 897
Rejestracja: 30 maja 2010

[Tajlandia] 13 Beloved (2006)

Post autor: Snake » 26 paź 2010

Obrazek

inne tytuły : 13 game sayawng , 13: Game of Death
reżyseria: Chukiat Sakveerakul
scenariusz: Chukiat Sakveerakul
premiera: 5 października 2006 (Świat)
produkcja: Tajlandia
gatunek: Thriller, czarna komedia
obsada: Krissada Terrence ,Achita Wuthinounsurasit ,Sarunyu Wongkrachang ,Nattapong Arunnate


opis:
Chita jest młodym mężczyzną pracującym w firmie zajmującej się produkcją sprzętu audio. Gdy po kolejnych niepowodzeniach przygarnięcia klientów zostaje zwolniony wszystko zaczyna się mu sypać. Długi, które ma wobec właściciela kamienicy w której mieszka zaczynają niebezpiecznie narastać. Do tego dochodzi telefon od mamy która prosi o pożyczenie gotówki na naukę siostry Chita. W tym momencie dzwoni telefon od nieznanej osoby która z początku za śmieszne dwa zadania przelewa na konto głównego bohatera wielkie pieniądze. Jednak prawdziwa gra ma dopiero się zacząć a wycofanie z niej oznacza utratę wszelkich zdobytych dotąd pieniędzy.

linki:
http://www.filmweb.pl/film/13+game+sayawng-2006-384454" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.imdb.com/title/tt0883995/" onclick="window.open(this.href);return false;

ode mnie :
Tego filmu nigdy nie zapomnę. To kombinacja thrilleru psychologicznego z bardzo czarną komedią. Główny bohater uczestniczy w tajemniczej grze "na telefon", w której otrzymuje coraz to "mocniejsze" zadania oraz coraz większe nagrody. To co mi przypadło do gustu, to styl i konwencja filmu. Cały czas unosi się aura tajemniczości, przeszłości bohatera oraz celu gry, miesza się to z absurdalnością zadań , "śmiesznością" i tragizmem głównej postaci oraz komediowością osób postronnych, a na dokładkę treść i przekaz nie jest wcale płytki.
Dwa słowa o zadaniach. Nie będę spojlerował, nie zamieszczam też trailerów, ale to co do wykonania ma główny bohater to jest filmowa jazda po bandzie bez żadnych zahamowań. Coś niebywałego. (i dla wielu na pewno niesmacznego). Zadanie ze "studnią" to taka mała kwintesencja filmu.

Co za film !
8- /10


ODPOWIEDZ