[Tajlandia] Hello Stranger (2010)

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[Tajlandia] Hello Stranger (2010)

Postautor: Snake » 12 mar 2011

Obrazek

tytuły : Hello Stranger ; Kuan Meun Ho
premiera: 19 sierpnia 2010 (Świat)
produkcja: Tajlandia
gatunek: Komedia romantyczna
obsada : Chantavit Dhanasevi; Nuengtida Sopon

linki:
http://asianmediawiki.com/Hello_Stranger" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.filmweb.pl/film/Kuan+Meun+Ho-2010-597414" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.imdb.com/title/tt1725995/" onclick="window.open(this.href);return false;

trailer (niezrozumiały ze względu na brak napisów):

Akcja filmu toczy się w Korei Południowej. Młodzi obywatele Tajlandii, on i ona, spotykają się przypadkowo podczas wizyty w Seulu. Oboje mają problemy miłosne i romantyczne zbiegi okoliczności popychają ich ku sobie ;)

Całkiem śmieszna i sympatyczna komedia romantyczna - nietypowa, bo to taki mix tajsko-koreański. Główna bohaterka jest fanką koreańskich dram, z kolei bohater wsiada w ostatniej chwili, na kacu, bez ubrań do samolotu, podczas, gdy w Korei jest dość zimno :)

Na początku jest niezłe tempo, bardzo dużo dialogów i śmiesznych scen (śmieszność typowa dla komedii romantycznych) , a później fabularny rollercoaster - chyba nieco przesadzili, film trwa ponad dwie godziny.

Główna para aktorów (dla mnie anonimowi), zagrali naprawdę świetnie!

7/10

PS. Na tę chwilę na imdb średnia ocena bliska 8-ki - jeśli ktoś lubi azjatyckie komedie romantyczne, pewnie ten film mu się spodoba. Ja fanem gatunku nie jestem, obejrzałem raczej dla ciekawej fabuły (Tajlandia + Korea w jednym) i wcale się nie zawiodłem :)

Awatar użytkownika
inkama
Co to jest dorama? o_O

Re: [Tajlandia] Hello Stranger (2010)

Postautor: inkama » 13 kwie 2011

brzmi bardzo interesująco. nigdy nie oglądałam tajskiego filmu a tu taki mix. Trailer bardzo mi się spodobał, główni aktorzy wyglądają na bardzo sympatycznych, a nawiązania do dram zawsze śmieszą. Chętnie obejrzę i już wpisuje na listę, jak tylko napisze tą cholerną maturę to się tym uraczę. Komedie romantyczne bardzo lubię, a ta wydaje się być bardzo sympatyczna. Plus wysoka ocena, zwłaszcza jak na tę tematykę, humor mi raczej podpasuję, więc teraz już tylko czekam na trochę wolnego czasu ^ ^
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Re: [Tajlandia] Hello Stranger (2010)

Postautor: daydreamer4 » 13 kwie 2011

Jakoś się tak złożyło ostatnio, że przeszłam na tajską stronę mocy. W sumie zawsze tam byłam jedną nogą dzięki Pen-Ek Ratanaruangowi no ale nie ważne ;) Akurat ostatnio nagminnie (na ile mi czas pozwala ; )) oglądam tajskie komedie romantyczne. Do tego filmu mam mieszane uczucia... W sumie było całkiem zabawnie na poczatku ale zabrakło tego uroczego elementu na koniec.
Chociaż wielu nowych rzeczy się nauczyłam ^^ np jakie miejsca koniecznie powinien odwiedzić fan koreańskich dram :) Z nawiązaniami do dram to właściwie ograniczyli się do jednej ale były zabawne... tylko jakoś tak... wyszła im trochę płaska końcówka. Miałam też problem z główną rolą męską... ten facet był tak nieokreślenie nijaki xP Poprostu nie przypadł mi do gustu - chociaż zgadzam się ze aktorzy zagrali bardzo dobrze i stworzyli naprawdę sympatyczną parę. Za to główna bohaterka - boska ^^ - zwłaszcza kiedy sie na kogoś wkurzyła :D

W sumie z tych kilku tajskich komedii romantycznych najbardziej mi się podobalo A little thing called love - chociaż radzę oglądać na własna odpowiedzialność - bo to bardzo bardzo słodka komedyjka o nieco dziwacznym zakończeniu ^^ Ale wzbudzila we mnie tyle ohów i awwów że niemal sie zakochałam ; )

Ale nie znalazłam jeszcze tajskiej komedii romantycznej idealnej :) zawsze ale to zawsze musi się w nich znaleźć jakiś dziwaczny element - cóż to kraj to obyczaj ^^ Ale jak każda komedia romantyczna - to zawsze miły przerywnik na niedzielne popołudnie.
Obrazek

Wróć do „Inne”