[Anime] Paprika (2006)

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[Anime] Paprika (2006)

Postautor: Snake » 07 sie 2011

Obrazek

inny tytuł: Papurika
reżyseria: Satoshi Kon
scenariusz: Satoshi Kon, Seishi Minakami
premiera: 2 września 2006 (Świat)
produkcja: Japonia
gatunek: Horror, Sci-Fi, Anime, Surrealistyczny, Psychologiczny

głosy : Tôru Furuya ,Megumi Hayashibara, Kôichi Yamadera , Katsunosuke Hori , Toru Emori ,Akio Ôtsuka , Hideyuki Tanaka Daisuke Sakaguchi ,Himuro Kei

opis:
Przygotuj się! Za chwilę przekroczysz wrota świata fantasy, krainy wiecznej wyobraźni, gdzie sny i rzeczywistość spotykają się tworząc niesamowite wizualne widowisko! Przed Tobą podróż do miejsca, w którym można kontrolować sny. Kiedy rewolucyjny wynalazek zostaje skradziony, nieustraszony detektyw i genialny terapeuta łączą siły, by odzyskać maszynę pozwalającą ingerować w sny. Jeśli ich misja się nie powiedzie, zbrodniarze snów przejmą kontrolę nad każdym śpiącym człowiekiem. Zobacz kultowy już tytuł kina anime, najnowszy film Satoshi Kona. [opis dystrybutora]

nagrody:
4 zwycięstwa i 2 nominacje

trailer:

linki:
http://www.imdb.com/title/tt0851578/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.filmweb.pl/film/Paprika-2006-346814" onclick="window.open(this.href);return false;

Trzeba obejrzeć. Film pełen zachwycających i pomysłowych scen przedstawiających miraż snów i rzeczywistości. Do tego spore zacięcie psychologiczne, fantastyczna główna bohaterka (tytułowa Paprika), "falujący" scenariusz i piękne rysunki. Rewelacja

Awatar użytkownika
rikli
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Re: [Anime] Paprika (2006)

Postautor: rikli » 07 sie 2011

ja w tym tygodniu mam zamiar zabrac sie za filmy Kona, takze jest i Paprika w planach... zassalam WIEKI temu, chyba jak wyszlo, bo ktos polecal, ale nie mam pojecia czemu nie obejrzalam ;p akurat Kon tworzyl anime idealnie pasujace gatunkiem do moich ulubionych i w ogole sci-fi + psychologiczny, no eeej <333 obejrze!
"and it is, because a few inches between two people is a few inches of reservations and rapidly dwindling airspace."
i ship boa with anyone
Awatar użytkownika
Pino
Grupa Trzymająca Władzę
Kontaktowanie:

Postautor: Pino » 15 lis 2011

Czy w tym temacie można zgłosić reklamacje?
Ktoś podwędził mi sen!___ zamówiłam sobie w Banku Snu na wczoraj 15. Listopada sen ZZZzzzZZZ
tematyka: trawa, łąka, spacer, natura; miałam odpocząć, rozluźnić się , pomarzyć i dobrze się bawić___Bank Snu chyba źle sobie zanotował moje zgłoszenie na sen i zamiast snu przyjemnego, otrzymałam koszmar brrrrrrr....nie powiem łąka i natura była, ale żeby Pino w świnię zamieniać ?
Miało być tak :

chciałam posiedzieć na łące [rozmarzyła się]
Przed snem w koszyk zapakowałam kanapki, w termos wlałam herbatę, a pod poduchę wsadziłam złożony w kostkę koc. Miałam dotknąć źdźbła trawy i zmacać słonce jak Subek na reklamie.......
a dostałam to :

tak to się kończy, jak za dnia edytuje się Jang Geun Suka i przegląda temat You're Beautiful
... zanim tam wejdziesz zastanów się sto razy, a nawet TYSIĄC RAZY bo jeszcze i tobie przyśni się JGS.
Dobrze, że chociaż w tym śnie robię za potwora sennego i atakuje Suka
[skoro atakuje go we śnie, to jest to dowód na to, że na jawie go nie lubię :confuse:]

"Jesteśmy bliscy ocknienia, gdy nam się śni, że śnimy" ____ale co było potem ?

Rano obudziłam się i zarejestrowałam otwarty termos i nadgryzione kanapki
___teraz pytanie: kto je zjadł?.....czy w tym czasie kiedy ja jako świnia biegam w parodii You're Beautiful, ktoś inny jest na pikniku z Subkiem ?
Wpakowali mnie w kogoś sen?, to kto w takim razie biegał po mojej zamówionej łące i zjadał moje kanapki ...[mam nadzieję, że to nie Evel ]
ODDAJCIE MI SEN! i łąkę

Ode mnie :.... te senne wariacje spowodowały, że chyba ze śpiocha zamienię się w zombie i będę cierpieć na bezsenność____a jak ktoś zacznie, gmerać w moim śnie?, a jak we śnie przeniesie mnie tam gdzieś nie chce? PANIKA!...aż boje się pomyśleć czego się boje, bo a nóż mi się to dzisiaj przyśni.
Już chyba wiem dlaczego w gatunku anime jest horror: w trakcie oglądania miałam wrażanie, że śni mi się koszmar, a dokładnie na widok gigantycznych lalek [ + scary śmiech]
Spoiler!
i natłoku dziwnych postaci odczuwałam podobnie jak po przebudzeniu z jakiegoś koszmaru, automatycznie w trakcie oglądania te właśnie emocje powracały.
Jeśli w trakcie seansu i po.. lubisz zadawać sobie najdziwniejsze pytania [niekoniecznie logiczne], a tematyka senna cie nie nuży, to POLECAM ZZZZzzzzZZZZ i miłego snu życzę , ale nie w trakcie oglądania :wink:
Gwarantowana duża ilość abstrakcji, burza kolorów jak na plakacie doprawiona szczyptą papryki!
Obrazek
Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Postautor: wiktor » 04 lis 2012

jak na mnie mało papryki = ok, ale za dużo przypraw może uczynić potrawę niejadalną.... :aww:
a o samej bajeczce ...ładne pomieszanie rzeczywistości i snu - tylko czemu zawsze śni się, że jesteśmy "lepsi " - ale czy "bycie lepszym" nie jest pojęciem względnym... :crazy: bo niektórym może troszkę się pomieszać z tego wszystkiego :crazy:
pani naukowiec - na niej chyba najbardziej widać, że "każda kobieta ma wiele twarzy" :rolly:
.... a niektórzy mężczyźni, to duzi, duuuuuuuuuuzi chłopcy :rolly:
miała być bajeczka na odpoczynek, a pod przykrywką ukryły się tematy: zazdrość, nieakceptacja siebie, pragnienie doskonałego ciała, być jak bóg i tworzyć świat po swojemu, silne kobiety ratujące świat = :confuse: :smoke2: .... :smoke2: o czymś zapomniałam :confuse: a może mi się tylko wydaję :smoke2:

ale było: kolorowo i bajecznie :victory:
Obrazek

Wróć do „Inne”