[Anime] The Borrower Arrietty

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
anna-banana
Doramowy maniak

[Anime] The Borrower Arrietty

Postautor: anna-banana » 05 lut 2012

The Borrower Arrietty

Obrazek

Tytuł: 借りぐらしのアリエッティ, The Secret World of Arrietty, Kari-gurashi no Arietti
Reżyseria: Hiromasa Yonebayash
Scenariusz: Hayao Miyazaki, Keiko Niwa
Oparte na: ksiązka Mary Norton "Pożycalscy"
Premiera: 17 lipiec 2010
Muzyka: Cécile Corbel

Opis:
Film opowiada historię rodziny "pożyczalskich", niewielkich istot mierzących nie więcej niż 10 cm. Mieszkają oni pod podłogą jednego z domów w Japońskiej dzielnicy Tokio Koganie. Codzienny rytm życia rodziny zakłóca nagle odkrycie ich istnienia przez chłopca mieszkającego w sąsiedztwie.

Obsada:
Mirai Shida
Ryunosuke Kamiki
Shinobu Ōtake
Keiko Takeshita
Tatsuya Fujiwara
Tomokazu Miura
Kirin Kiki

Kolejny dobry film ze stadniny Ghibli. Piękny, ciepły i niespieszny, w sam raz na mroźny wieczór. Porównywany do kultowego Totoro i coś w tym jest, bo jest to film godny polecenia do oglądnięcia z całą rodziną.
Pożyczalscy to historia czasem smutna, czasem potrzyma lekko w napięciu, tylko to zakończenie takie nagłe, bo jak dla mnie film mógłby trwać jeszcze z pół godz.

[center]Obrazek[/center]
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

Re: [Anime] The Borrower Arrietty

Postautor: Snake » 05 lut 2012

Film umieściłem na 11 miejscu moich ulubionych zeszłorocznych produkcji (doki-doki-podsumowanie-2011-t3479.html#p102925 ) . Również polecam. Wciąga, ma fajną atmosferę, dorośli też będą się dobrze bawić.
Awatar użytkownika
daydreamer4
Doramowy maniak
Kontaktowanie:

Re: [Anime] The Borrower Arrietty

Postautor: daydreamer4 » 05 lut 2012

Łezka mi się w oku kręci na wspomnienie tego filmu. Po za stałymi atutami filmów Ghibli jest w nim jeszcze jakaś taka specjalna sentymentalna nutka która absolutnie mnie ujęła. Generalnie filmy Ghibli ujmują w kazdym aspekcie - tak juz z natury maja ale tutaj nie tak jak w przypadku Ponyo jest jakoś tak bardziej dojrzale i przejmujaco. Chociaż Ghibli samo w sobie jest marką to i tak polecam sięgnąć po ten film. Tak jak Totoro czy Spirited away niesie ze sobą jakiś taki letni błogi nastrój i zadumę... Kolejny zupełnie magiczny klimat.
Obrazek

Wróć do „Inne”