[Indonezja] Raid (2011)

pozostałe filmy made in Asia
Awatar użytkownika
Snake
Grupa Trzymająca Władzę

[Indonezja] Raid (2011)

Postautor: Snake » 21 lip 2012

Obrazek

Inne tytuły: The Raid, Serbuan maut
czas trwania: 1 godz. 41 min.
gatunek: Akcja
premiera: 8 września 2011
produkcja: Indonezja, USA
reżyseria: Gareth Evans
scenariusz: Gareth Evans
ograniczenie wiekowe: +18

obsada: Iko Uwais ,Joe Taslim ,Doni Alamsyah, Yayan Ruhian ,Pierre Gruno, Ray Sahetapy

opis:
Elitarna jednostka SWAT wkracza do siedziby kartelu narkotykowego. Komandosi nie wiedzą, że wieżowiec zamieniono w twierdzę pełną bezwzględnych, brutalnych i świetnie przygotowanych do ataku przestępców. Oddział wpada w pułapkę. Jedyną szansą na ucieczkę jest przedarcie się przez trzydzieści pięter wieżowca. [za filmweb]

linki:
http://www.filmweb.pl/film/Raid-2011-629688" onclick="window.open(this.href);return false;
http://asianwiki.com/The_Raid_(Indonesia_Movie)" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.imdb.com/title/tt1899353/" onclick="window.open(this.href);return false;

Głośny film, głównie za sprawą dużej dawki brutalności i dużego natężenia akcji. Prawdopodobnie najbardziej znany indonezyjski film w historii.

Dla miłośników akcji w stylu one man army. Oprócz strzelanin jest bardzo dużo walk - choreografia potyczek jest na imponującym poziomie - to chyba cecha filmów z tamtego regionu - indonezyjski Marentau też miał świetnie zrealizowane sekwencje bijatyk.

Awatar użytkownika
wiktor
Oglądam regularnie xD

Re: [Indonezja] Raid (2011)

Postautor: wiktor » 23 lip 2012

film obejrzany.... bo Snejk ładnie zaprosił i obiecywał ładne ciacha :rolly:

mówił coś, że to niby te:

Obrazek

ale ja chyba wolę tego, któremu było bardziej pod górkę:

Obrazek

zgadzam się, że troszkę brutalny film, bo dużo tam :fight: i :bejsbol: i dla odmiany :fight:, choć jak dla mnie fabuła raczej z przewidywalnym zakończeniem :noi:

miłym zaskoczeniem były ciekawe zdjęcia ... moje ulubione...schowam, bo tylko dla tych o mocnych nerwach:
Spoiler! Obrazek
i szukając drugiego dna, można powiedzieć, że film o pewnej lojalności i wyborach, które czasami kończą się tak:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Chie
Doramowy maniak

Re: [Indonezja] Raid (2011)

Postautor: Chie » 07 sie 2012

Świetny film. Trafił idealnie w mój gust. Przepadam za taką brutalnością w filmie a tutaj była naprawdę dobrze pokazana.
Nawet mój tata który obejrzał tylko parę cen nie mógł się oderwac. kilka scen było naprawdę mocnych np gdy ten komandos nabił praktycznie jednego z przestępców na resztki drzwi.
Film trwa 100 minut z czego 80 to same walki.
Zgodzę się ze Snakiem że choregorafia walk była na naprawdę dobry poziomie. Ciężko było się oderwac .
Polecam.
Ja jestem z tych, co nakrywają głowy kołdrą; z tych, którym strach uniemożliwia oddychanie.

Wróć do „Inne”